{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Obroża dla szczeniaka

Pierwszą obrożę dla psa z reguły nabywamy, gdy ten jest jeszcze małym szczeniakiem. Z zakupem tym nie ma zresztą co zwlekać – im szybciej nauczymy pupila chodzić na smyczy, tym lepiej! Dla komfortu zwierzaka koniecznie zadbać musimy jednak o to, by wybrana dla niego obroża była wygodna, bezpieczna i dobrze dopasowana.

Kiedy szczeniakowi sprawić powinniśmy pierwszą obrożę?

W pierwszych tygodniach życia szczeniaki nie opuszczają domowego zacisza, ani swej matki. Więc nawet, gdy wybranego pupila przywieziemy już do własnego mieszkania, zapewnić musimy mu okres ochronny. Weterynarze radzą, aby małe psiaki nie wychodziły na spacery przed zakończeniem szczepień ochronnych. Dopiero dwa tygodnie po podaniu ostatniego zastrzyku, a więc zazwyczaj około 12 tygodnia życia, nasz milusiński może rozpocząć poznawanie świata.

Nauka chodzenia na smyczy jest dla psa niemałym wyzwaniem. W związku z tym, trening możemy rozpocząć już w domu, najlepiej dwa tygodnie przed tym wielkim dniem. Niezbędny będzie jednak do tego zakup odpowiedniej smyczy i obroży (przeczytaj więcej o tym, jak nauczyć psa chodzenia na smyczy KLIK).

Obroża dla szczeniaka – na co warto wrócić uwagę?

Pierwszy rok życia to czas, w którym nasz mały pupil rośnie jak na drożdżach. Warto mieć ten fakt na uwadze podczas wyboru obroży. Kupowanie na zapas nie zda egzaminu – z pewnością będzie ona za duża, za ciężka i niewygodna dla zwierzaka. Nasz mały czworonóg zdecydowanie szybciej przyzwyczai się do dobrze dopasowanego i lekkiego modelu.

Mały psiak posiada bardzo delikatną szyję i gardło, a do tego zupełnie nie potrafi jeszcze poruszać się na smyczy. W tej sytuacji najlepszą, a przede wszystkim najbezpieczniejszą opcją będzie szeroka obroża. Zbyt wąski pasek okalający gardziel może przy nagłych ruchach podduszać czworonoga.

Zakładanie obroży może okazać się nieco skomplikowanym zadaniem. Chcąc uniknąć nerwów i niepotrzebnego stresowania pupila, warto więc wybrać taki model, który szybko i łatwo się zapina. Zabawa z klamrami na tym etapie nie jest najlepszym pomysłem. Dobrym rozwiązaniem będzie natomiast obroża wyposażona w zapięcia zatrzaskowe.

Niezależnie od tego, na jaki model obroży dla szczeniaka się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, by regularnie kontrolować jej rozmiar. Między szyję, a obrożę powinniśmy swobodnie włożyć dwa palce. Nie możemy pozwolić na to, żeby materiał zbyt ściśle przylegał do szyi zwierzaka.

Jak przyzwyczaić szczeniaka do noszenia obroży?

Obroża dla szczeniaka to akcesorium, z którego psiak korzysta na co dzień. Naszemu maluchowi od początku powinniśmy więc uzmysłowić, że ubieranie jej wcale nie jest wielkim wydarzeniem. Początkowo obrożę na szyję zwierzaka zakładać możemy na chwilę, w kolejnych dniach czas ten sukcesywnie należy wydłużać. Nagroda w formie smakowitej przekąski podczas każdego treningu jest jak najbardziej wskazana. Małe co nieco wręczajmy jednak pupilowi wówczas, gdy obrożę ma już na sobie. Nagradzanie go na koniec, po oswobodzeniu szyi, zupełnie mija się z celem.

Dorosłym psiakom po powrocie ze spaceru zazwyczaj nie ściągamy obroży. W przypadku szczeniaków lepiej ją zdjąć. Zwierzak hasając swobodnie po domu może z łatwością zahaczyć nią o meble, a tym samym zrobić sobie krzywdę.

Zdjęcie: Fotolia.pl

↓ OBROŻE DLA SZCZENIAKÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu