najlepsze preparaty na kleszcze dla psa

Najlepsze preparaty na kleszcze dla psa

Kleszcze są aktywne nie tylko latem. Oczywiście w okresie od wiosny do końca wakacji ich aktywność znacznie wzrasta, ale nie oznacza to, że nie możemy spotkać kleszczy jesienią albo nawet… w czasie ciepłej zimy. Wystarczy kilka dni powyżej pięciu stopni i te pasożyty już robią się gotowe do ataku. Dlatego ochrona naszego pupila powinna być również całoroczna, aby nie narażać psiaka na przykre konsekwencje spotkania zarażonego pasożyta. O wiele łatwiej jest bowiem zapobiegać, niż potem leczyć, zwłaszcza że kleszcze potrafią przenosić naprawdę paskudne choroby, które długo nie dają żadnych objawów, potem natomiast wyleczenie ich staje się wyjątkowo trudne. Nie narażajmy naszego kudłacza i zaopatrzmy się w preparaty, które zabezpieczą go przed zagrożeniem. Jak uchronić psa przed kleszczami? »

Preparaty na kleszcze dla psa

Prewencja przeciwkleszczowa u psów

Ponieważ żaden środek nie daje nam stuprocentowej pewności, sprawdzanie sierści psiaka (regularne) powinno stać się naszym rytuałem. Kleszcze najbardziej lubią miejsca ciepłe, osłonięte i takie, gdzie skóra jest najcieńsza, bo wówczas łatwo się przez nią przebić. Pachwiny, szyja, brzuch, okolica pyska – tam często pasożyty się umiejscawiają. Im psiak ma dłuższe futro, tym ciężej znaleźć kleszcza przyczepionego do skóry. Sprawdzanie pupila po każdym spacerze powinno nam wejść w nawyk, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Kleszcze możemy spotkać dosłownie wszędzie, nie tylko w lesie albo na łące, ale nawet na zwykłym trawniku przed domem. Jak zatem sprawdzać, czy nasz psiak nie złapał jednego z nich? Rozgarniamy sierść partia po partii i oglądamy skórę. Kleszcze na początku są malutkie i przypominają czarne punkciki. Kiedy się najedzą, zaczynają rosnąć. Najgorszym z możliwych pomysłów jest próba rozgniecenia takiego kleszcza, rozszarpania go albo przekłucia. Nie wolno też pasożyta smarować żadną substancją, bo zacznie się dusić i zwymiotuje wszystko, co zjadł – do krwioobiegu psiaka. Wówczas ryzyko zakażenia drastycznie rośnie. Kleszcza należy zatem wykręcić – jeżeli sami nie umiemy tego zrobić, zgłośmy się do weterynarza (dowiedz się, jak usunąć kleszcza KLIK). Od razu możemy też zostawić wykręconego kleszcza do przebadania, co da nam pewność. Jeśli potrafimy pozbyć się pasożyta samodzielnie, warto zaopatrzyć się w specjalną pęsetę do wykręcenia albo lasso, które dostaniemy w sklepach zoologicznych Kakadu. Po pozbyciu się kleszcza trzeba obserwować ugryzione miejsce. Rumień, opuchlizna albo jakikolwiek widoczny znak, że skóra nie wygląda normalnie, powinien być dla nas alarmujący. Wtedy trzeba natychmiast udać się do weterynarza i zrobić badania. Dlatego tak dobrym pomysłem jest poddanie analizie samego kleszcza, zaraz po jego wykręceniu. Samo usunięcie pasożyta powinno się odbyć w tej samie dobie, kiedy nastąpiło ugryzienie. Im dłużej kleszcz tkwi w skórze psiaka, tym wzrasta ryzyko zarażenia babeszjozą », boreliozą (poczytaj więcej o objawach boreliozy u psa KLIK) albo odkleszczowym zapaleniem opon mózgowych. To naprawdę paskudne choroby.

Najlepsze preparaty na kleszcze dla psów

W dobrych sklepach zoologicznym (zapraszamy do Kakadu) dostaniemy środki prewencyjne, dzięki którym nasz pupil będzie o wiele bezpieczniejszy na każdym spacerze. Większość z takich produktów zawiera specjalne substancje czynne (to chemia, ale groźna tylko dla pasożytów – o ile oczywiście nie przesadzimy z ilością i będziemy się stosować do przepisów wagowych na opakowaniu), które rozpuszczają się w warstwie lipidowej naskórka i są rozprowadzane po całym organizmie, stając się swojego rodzaju tarczą ochronną. Niektóre z takich produktów działają także bez chemii, na zasadzie zwykłego odstraszania kleszczy, komarów czy pcheł. Mają one w składzie tylko olejki eteryczne (poczytaj więcej, o naturalnych sposobach na kleszcze dla psa KLIK). Są jednak o wiele słabsze niż ich chemiczne odpowiedniki i absolutnie nie poradzą sobie z pasożytami, które nasz psiak już złapał oraz nosi na sobie. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze warto najpierw porozmawiać z weterynarzem. Zdarza się (choć rzadko), że kudłacz może być uczulony na którąś z substancji czynnych i trzeba ją będzie zastąpić czymś innym. Szczególną ostrożność należy też zachować w przypadku szczeniąt, suk w ciąży i w okresie karmienia małych. Wówczas silna chemia zdecydowanie nie jest wskazana. Takie informacje znajdziemy też na opakowaniach produktów, więc czasami wystarczy porządnie przeczytać instrukcję.

↓ OBROŻE PRZECIW KLESZCZOM DLA PSA ↓

Najlepsze i najbardziej popularne preparaty na kleszcze u psów:

Obroże przeciwkleszczowe dla psa » : wyglądają jak zwyczajne modele, ale mają specjalne substancje czynne, wnikające w warstwę tłuszczową psiaka. Są wytrzymałe, zazwyczaj wodoodporne i działają nawet do ośmiu miesięcy. Ważne jest, aby dopasować dobrze taką obrożę, bo w przeciwnym wypadku zacznie uwierać albo obcierać kudłacza (dowiedz się, jak działa obroża przeciwpchelna dla psa KLIK).

Krople typu spot-on dla psa: zawierają specjalną pipetkę, którą nanosimy kilka kropel produktu na kark lub między łopatkami zwierzaka. Są wyjątkowo skuteczne, ale ze względu na duże stężenie substancji czynnych nie możemy ich podawać szczeniętom ani sukom w ciąży. Są natomiast bezproblemowe w stosowaniu i nie ma szans, żeby psiakowi w jakikolwiek sposób przeszkadzały.

Spreje przeciwkleszczowe dla psa: jeśli nasz pupil pozwoli sobie rozgarnąć po kolei wszystkie partie futra i spryskać je czymś w rodzaju lekkiego lakieru, możemy bez problemu stosować taki produkt. Niektóre zwierzaki odmawiają jednak współpracy. To samo dotyczy szamponów, które są niestety środkiem bardziej doraźnym i nie gwarantują stuprocentowej skuteczności.

↓ KROPLE SPOT-ON PRZECIW KLESZCZOM DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © hedgehog94 – stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu