najlepsze preparaty na kleszcze dla kota

Najlepsze preparaty na kleszcze dla kota

Chadzające własnymi drogami koty są narażone na atak kleszczy w nie mniejszym stopniu niż psiaki. Niezależnie od tego, czy nasz mruczek udaje się na długie wędrówki, czy raczej ogranicza się do zwiedzania przydomowego ogrodu, zawsze należy zabezpieczyć go na wypadek spotkania z pajęczakami. Czym kierować się wybierając specyfik antypasożytniczy dla futrzaka? Które preparaty na kleszcze dla kotów » odznaczają się największą skutecznością?

Jak chronić kota przed kleszczami?

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając preparat na kleszcze dla kota?

Preparat na kleszcze zawsze należy precyzyjnie dopasować do potrzeb zwierzaka. Idealny specyfik to bowiem ten, który najlepiej sprawdzi się w przypadku danego kota. Duże znaczenie ma więc tryb życia, charakter i stan zdrowia naszego pupila. Oczywiście najważniejszym kryterium wyboru preparatu jest jego skuteczność, związana głównie z zastosowanymi substancjami czynnymi. Zastanówmy się zatem, czy potrzebujemy specyfiku, który uśmierci ewentualne pasożyty, czy jedynie je odstraszy. Jeśli w naszej okolicy notuje się sporo kleszczy, lepiej nie ryzykować i postawić na preparat roztoczobójczy. Warto jednak pamiętać, że bardzo silne środki mogą nie być odpowiednie dla młodych, chorych oraz wrażliwych zwierzaków. Takie mruczki potrzebują łagodnych preparatów, opartych wyłącznie na naturalnych składnikach. Z kolei futrzaków, które zwykle samotnie przedzierają się przez gęste zarośla, nie powinniśmy raczej wyposażać w obroże. Tego typu akcesoria na ogół świetnie spełnią swoją funkcję u mruczków, które większość czasu spędzają na podwórku. Wybierając środek na kleszcze dla kota », trzeba również uwzględnić, czy pupil ma częsty kontakt z wodą. Mruczki, które lubią długie eskapady lub mieszkają na terenach podmokłych, potrzebują środków wodoodpornych. Na koniec warto przemyśleć, jaki sposób aplikacji preparatu będzie dla naszego kota najmniej uciążliwy. Nerwowe futrzaki zazwyczaj preferują szybkie i punktowe nanoszenie środków spot-on (poczytaj więcej o kroplach na kleszcze na kota KLIK). Takie zabiegi trzeba jednak powtarzać dość często. Może się więc okazać, że jednorazowe założenie obroży przeciwkleszczowej, która starczy na wiele miesięcy, nastręczy nam mniej trudności.

↓ KROPLE SPOT ON NA KLESZCZE DLA KOTA ↓

Najskuteczniejsze środki na kleszcze dla kota

Nie ulega wątpliwości, że największą skuteczność w walce z kleszczami wykazują środki biobójcze (dowiedz się więcej na temat . Pajęczaki giną pod wpływem zawartych w nich akarycydów. Bezpieczne dla kotów są m.in. preparaty z fipronilem i flumetryną. U mruczków nie należy natomiast stosować specyfików zawierających permetrynę. Substancje biobójcze występują zarówno w obrożach, kroplach, jak i sprayach na kleszcze. Często łączone są dodatkowo z insektycydami – dzięki czemu preparaty chronią kota nie tylko przed pajęczakami, ale także przed uciążliwymi owadami.

Jeśli z różnych względów nie możemy lub nie chcemy stosować u futrzaka środków biobójczych, dobrym wyborem mogą być preparaty z dimetikonem. Wytwarzają one na powierzchni kociej skóry lepką powłokę, która uniemożliwia pasożytom poruszanie się – co w konsekwencji powoduje ich śmierć. Ich skuteczność zmniejsza się jednak pod wpływem kontaktu zwierzaka z wodą.

Ostatnią grupą specyfików na kleszcze są repelenty, w których składzie znajdują się naturalne olejki eteryczne. Specyficzny zapach, który wydzielają, utrudnia zlokalizowanie zwierzaka w otoczeniu, przez co zmniejsza ryzyko inwazji. Warto jednak pamiętać, że tego typu środki działają jedynie odstraszająco, nie zabiją więc ewentualnego pajączka, który mimo wszystko zaatakował naszego podopiecznego.

Środki na kleszcze dla kotów o najdłuższym czasie działania

Obecnie kleszcze przestały być problemem jedynie sezonowym. Często konieczne jest zapewnienie zwierzakom całorocznej ochrony przez tymi niebezpiecznymi roztoczami. Znacznie ułatwić mogą nam to środki o długim czasie działania. W rankingu preparatów przeciwkleszczowych dla kota zapewniających najdłuższy okres ochronny bezapelacyjnie wygrywają obroże. Akcesoria z flumetryną są skuteczne przez około 6-8 miesięcy. Odstraszające działanie obroży z olejkami eterycznymi utrzymuje się z kolei przez 2-4 miesiące. Krople i spraye trzeba zwykle aplikować regularnie co 4 tygodnie. Specyfiki, które nie mają właściwości wodoodpornych, należy nanosić po każdym kontakcie z wodą, niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od ich ostatniej aplikacji.

Preparaty na kleszcze dla wrażliwych kotów

W przypadku kociąt, mruczków przewlekle chorych, kocich seniorów, alergików i futrzaków obdarzonych wrażliwą skórą niewskazane jest stosowanie preparatów biobójczych. Takim podopiecznym warto zaaplikować środki z olejkami eterycznymi lub z dimetikonem. Preparaty tego typu są nietoksyczne, rzadko podrażniają skórę lub wywołują reakcje alergiczne. Dodatkowo specyfiki na bazie dimetikonu wykazują działanie pielęgnacyjne – redukują świąd i podrażnienia, pielęgnują skórę, poprawiają wygląd sierści. Sprawdzą się zatem doskonale, jeśli problemem naszego futrzaka są nie tylko kleszcze, ale również pchły.

↓ PREPARATY NA KLESZCZE DLA KOTA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu