najlepsza karma dla fretki

Najlepsza karma dla fretki

Niepozorny wygląd i drobna budowa ciała mogą zmylić, ale fretka to jednak prawdziwy drapieżnik. Podstawą jej diety powinno być zatem mięso lub dobrej jakości karma bogata w białko pochodzenia zwierzęcego. Z kolei produkty, takie jak owoce czy warzywa mogą być jedynie dodatkiem do jadłospisu tego zwierzaka. Jak poprawnie karmić fretkę? Który spośród dostępnych na rynku gotowych pokarmów dla fretek jest najlepszy?

Przysmaki dla fretek

Jak i czym karmić fretkę?

Na wolności fretki żywią się głównie drobnymi gryzoniami, ptakami, rybami, ale również owadami czy dżdżownicami. Upolowaną ofiarę zjadają od razu i w całości, to znaczy razem z wnętrznościami oraz zawartością żołądka. W ten sposób pozyskują cenne elementy roślinne, witaminy oraz minerały, których samo mięso nie dostarcza.

Opracowanie tak zróżnicowanego jadłospisu w warunkach domowych jest bardzo trudne. Naszej fretce powinniśmy podawać między innymi mięso drobiowe, jagnięce, królicze czy wołowe, zarówno w postaci surowej, jak i gotowanej. Pupilowi posmakują także ryby, na przykład dorsz, łosoś i śledź, ale także podroby, jaja przepiórcze czy żółtka jaj kurzych. Niestety dieta składająca się niemal wyłącznie z mięsa nie wystarczy, bo nie zaspokaja wszystkich potrzeb zwierzaka. Dlatego dobrym pomysłem jest podawanie pupilowi specjalnej, profesjonalnej karmy dla fretki, zawierającej wszelkie niezbędne składniki odżywcze.

Jaka karma dla fretki jest najlepsza?

Choć wybór gotowych pokarmów dla fretek nie jest tak bogaty, jak asortyment produktów dla psów czy kotów, to warto dobrze rozejrzeć się po sklepach. Dobrej jakości karma może bardzo ułatwić nam prawidłowe żywienie pupila i pomóc porządnie zatroszczyć się o jego zdrowie.

Jako drapieżnik fretka potrzebuje pokarmu bogatego przede wszystkim w białko pochodzenia zwierzęcego. Dobra karma powinna zawierać go jak najwięcej, to znaczy nie mniej niż około 30% suchej masy. Pamiętajmy jednak, że samo białko to jeszcze nie wszystko. Karma musi dostarczać zwierzakowi wszelkich niezbędnych witamin i składników mineralnych we właściwych proporcjach, dobranych pod kątem rzeczywistych jego potrzeb.

↓ KARMY DLA FRETEK ↓

Ze względu na specyficzną budowę przewodu pokarmowego i dosyć szybkie tempo przemiany materii, karma dla fretki musi być także lekkostrawna, a wszystkie jej składniki łatwo przyswajalne dla organizmu. W związku z tym jakość surowców użytych do produkcji pokarmu nie może budzić żadnych wątpliwości. Unikajmy przede wszystkim produktów nafaszerowanych konserwantami i sztucznymi dodatkami, takimi jak barwniki czy aromaty. Karma dla fretki nie powinna zawierać także zbyt wielu zbóż i włókna pokarmowego, które w jej diecie pełni zdecydowanie drugorzędną rolę.

Czym jeszcze można karmić fretkę?

Owoce i warzywa to doskonały dodatek do codziennego jadłospisu fretki. Niestety nie wszystkie zwierzaki przepadają za takimi przekąskami, dlatego warto przyzwyczajać do nich pupila już od małego. Produkty, takie jak marchew, ogórki, pomidory, banany, jabłka, winogrona, arbuzy, brzoskwinie czy truskawki to idealne źródło witamin i minerałów, których często brakuje w typowo mięsnej diecie. Pamiętajmy jednak, by nie podawać ich zbyt dużo, traktujmy je raczej jako przysmak uzupełniający dietę.

Niezwykle wartościowym dodatkiem do diety pupila są także oleje roślinne, będące źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wielu hodowców stosuje także rybi tran lub specjalne preparaty witaminowe dla fretek. To dobry pomysł, pod warunkiem, że nie podajmy ich w nadmiarze. Produkty te odznaczają się wyjątkowo dużą zawartością witamin i serwowane w zbyt dużych ilościach mogą wyrządzić fretce więcej szkody niż pożytku. Zwłaszcza, gdy żywimy pupila gotową karmą, która już sama w sobie stanowi zupełnie wystarczające źródło witamin. Pamiętajmy więc, by przed rozpoczęciem takiej suplementacji koniecznie skonsultować się z weterynarzem.

↓ POKARMY DLA FRETEK ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu