mokra karma dla szczeniaka

Mokra karma dla szczeniaka

Szczenięctwo to najlepszy czas na kształtowanie u zwierzaka dobrych nawyków żywieniowych. Psiaki, które w młodości miały okazję zapoznać się z różnorodnymi smakami i rodzajami pożywienia, później chętnie korzystają z bogatego menu i szybko akceptują wszelkie zmiany w diecie. W jadłospisie szczeniąt z pewnością musi się więc znaleźć mokry pokarm, który nie tylko nauczy zwierzaki czerpać przyjemność z jedzenia, ale również zagwarantuje im prawidłowy wzrost i rozwój.

Karmienie szczeniaka

 

 

Dlaczego warto podawać szczeniakowi mokrą karmę?

Jedną z najważniejszych zasad wychowania szczeniąt jest stopniowanie wrażeń. Choć młode psiaki potrzebują nowych bodźców, nie możemy ich nigdy narażać na nagłe i potężne zmiany. Taka sama zasada powinna nam przyświecać, kiedy zaczynamy przyzwyczajać młodego pupila do pokarmu stałego. Zwierzak, który jeszcze do niedawna żywił się wyłącznie mlekiem matki, musi być przygotowany na całkowitą zmianę diety. Nawet jeśli planujemy karmić czworonoga suchą karmą, nie możemy wprowadzić jej od razu (dowiedz się jak karmić szczeniaka KLIK). Pamiętajmy, że szczeniaki stopniowo doskonalą umiejętność jedzenia, a zwłaszcza rozgryzania twardych przekąsek. Potrzebują też czasu, by przyzwyczaić się do nowej formy pożywienia. Początkowo wolą jedynie zlizywać pokarm. Z tego względu młodym czworonogom najlepiej serwować pokarm o konsystencji zbliżonej do mleka matki, czyli półpłynny. Idealnym wyborem mogą być mięciutkie wilgotne karmy. Ich wyrazisty smak i zapach skutecznie zachęca małych podopiecznych do zjedzenia całego posiłku. Dzięki wielu wariantom wilgotnych pokarmów możemy z łatwością nauczyć psiaka akceptowania różnych smaków. Pomaga to zapobiec selektywności w wyborze pożywienia.

Na uwagę zasługują z pewnością również inne zalety wilgotnych karm. Warto zauważyć, że odznaczają się one wysoką zawartością białka pochodzenia zwierzęcego, które jest niezbędnym składnikiem budulcowym dla młodych zwierzaków. Niski udział węglowodanów sprawia natomiast, że pożywienie nie obciążą niepotrzebnie niedojrzałego układu pokarmowego szczeniąt. Taki lekkostrawny posiłek jest doskonale dopasowany do potrzeb młodych czworonogów, które mają jeszcze ograniczone możliwości trawienia. Mokre karmy dla szczeniąt wyróżniają się ponadto dużą naturalnością – na ogół pozbawione są konserwantów, sztucznych barwników i wzmacniaczy smaków. Podczas obróbki producenci dbają też o zachowanie najwyższej wartości odżywczej pokarmu – dlatego stosowane są jedynie delikatne procedury (np. gotowanie, przetwarzanie w niskich temperaturach). Wszystko to powoduje, że nasz pupil może cieszyć się nie tylko ze smaku mięsnych kawałków, ale także korzystać z ich walorów zdrowotnych.

Jaką mokrą karmę wybrać dla szczeniaka?

Wybierając mokrą karmę dla psa, musimy wziąć pod uwagę specyficzne wymagania młodych zwierzaków. Nie zapominajmy, że szczenięta mają wyższe od dorosłych psów zapotrzebowanie na białko i energię. Do prawidłowego rozwoju kośćca potrzebują cennych minerałów. Niezbędne jest także stymulowanie ich odporności przy pomocy prebiotyków i przeciwutleniaczy. W menu młodych czworonogów dużą rolę odgrywają ponadto nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, które gwarantują właściwy rozwój układu nerwowego.

↓ MOKRA KARMA DLA SZCZENIAKA ↓

Wśród wilgotnych pokarmów dla szczeniąt (jak wybrać karmę dla szczeniaka KLIK) warto szukać produktów z wysoką zawartością lekkostrawnego mięsa . Karma powinna być pozbawiona ciężkostrawnych i potencjalnie uczulających składników, takich jak soja czy pszenica. Dobrze wybierać pokarmy bez zbóż lub zawierające jedynie dobrze przyswajalne ich rodzaje (np. ryż). Bardzo wartościowe dla szczeniąt mogą być produkty z dodatkiem owoców i ziół (zasobnych w witaminy, pierwiastki śladowe i substancje prozdrowotne). Sprawdźmy również, czy pożywienie wzbogacono o dobroczynne oleje (np. olej z łosia, olej lniany), będące źródłem kwasów omega-3. Warto pamiętać, że potrzeby i preferencje psiaków zmieniają się z upływem kolejnych miesięcy życia. O ile najmłodsze zwierzaki będą zachwycone posiłkiem w formie musu, trochę starsze potrzebują czegoś, co będzie już pewnym wyzwaniem dla ich ząbków. Dorastającym czworonogom można więc zaproponować pożywienie w formie filecików, z zachowaną naturalną strukturą mięsa.

O czym pamiętać, podając szczeniakowi mokrą karmę?

Wilgotne pokarmy zazwyczaj są mniej kaloryczne niż suche granulki. Jeśli więc chcemy, by stanowiły podstawę diety szczeniaka, zadbajmy o ich prawidłowe dawkowanie. Aby pokryć wysokie potrzeby energetyczne młodego czworonoga, trzeba podać mu około 3 razy większą porcję karmy mokrej niż suchej. Psiaki żywione wilgotnym pokarmem muszą mieć też stały dostęp do odpowiednich gryzaków. Należy zatem regularnie oferować im przysmaki dentystyczne, które oczyszczą ich jamę ustną i zredukują napięcie związane ząbkowaniem.

↓ MOKRA KARMA DLA SZCZENIAKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu