Miski dla kotów

Miski dla kotów

Dobrze dobrana miska może ułatwić życie nie tylko samemu mruczkowi, ale i jego właścicielowi. Wybierając odpowiedni model raz na zawsze uporamy się z problemami, takimi jak wynoszenie jedzenia poza miskę, bałagan wokół niej czy nawet grymaszenie pupila. Jaka miska dla kota pomoże nam uniknąć podobnych kłopotów i jak dopasować ją do charakteru i przyzwyczajeń naszego pupila?

Miska dla kota – jaką wybrać?

Miska to chyba najbardziej podstawowy element wyprawki dla każdego mruczka. Większość z nas nie przywiązuje jednak do niej większej wagi, przeważnie wybierając pierwsze lepsze naczynia, które spełnia nasze wymogi estetyczne. Tymczasem kwestie, takie jak kształt miski, wysokość jej ścianek czy materiał, z którego ja wykonano mają dużo większe znaczenie. Warto wiedzieć, że nieodpowiedni kształt czy zbyt wysokie brzegi mogą utrudniać kotu spożywanie posiłku. To z kolei wiąże się z problemami, takimi jak roznoszenie jedzenia po całej kuchni lub mieszkaniu czy wysypywanie go poza miskę. Równie irytujące mogą być hałasy związane ze zgrzytaniem miski przesuwanej po podłodze. Aby zaoszczędzić sobie tego wszystkiego, lepiej przemyśleć zakup odpowiedniej miski dla kota. Do wyboru mamy naczynia z porcelany, plastiku i metalu, a także specjalne miski na stojakach oraz te ze specjalnymi podkładkami antypoślizgowymi.

Ceramiczne miski dla kotów

Miski dla kotów wykonane z ceramiki są przede wszystkim niezwykle eleganckie. Ich design może niekiedy konkurować nawet z naszą własną zastawą stołową, ale niestety nie nadają się dla każdego mruczka. Warto wziąć pod uwagę, że miska z porcelany może łatwo się stłuc, zwłaszcza jeśli korzysta z niej żywiołowy lub bardzo młody kociak, który w każdej rzeczy widzi potencjalną zabawkę. Ostre krawędzie lub odłamki potłuczonego naczynia stanowią zagrożenie dla pupila. Miski ceramiczne mogą się także kruszyć, a jeśli odprysk dostanie się do jedzenia, kot mógłby przypadkiem go połknąć i pokaleczyć sobie pyszczek, język lub przełyk.

↓ CERAMICZNE MISKA DLA KOTA ↓

Jeśli zależy nam na takim naczyniu, postarajmy się wybrać miskę ceramiczną wysokiej jakości. Zadbajmy też o jej regularne czyszczenie i od czasu do czasu sprawdzajmy czy nie zaczyna się kruszyć. Dobrą inwestycją będzie także ceramiczna miska dla kota z nakładką antypoślizgową, dzięki której nie będzie przesuwała się podczas posiłku pupila.

Plastikowe miski dla kotów

Miski dla kotów z plastiku to chyba najczęstszy wybór. Ich ceny są przystępne, co więcej dostępne są w niemal każdym możliwym kolorze i wielkości. Bez problemu dopasujemy je więc do kolorystyki naszej kuchni, jeśli zależy nam na utrzymaniu estetyki i spójnego designu wnętrza. Miski z plastiku nie tłuką się tak, jak ceramiczne, do tego są lekkie i łatwe do czyszczenia.

↓ PLASTIKOWE MISKI DLA KOTA ↓

Niestety mają też swoje minusy. Po pierwsze, ich ścianki bywają za wysokie, a ich spód jest dosyć śliski, więc często wędrują razem z kotem po całej kuchni. Jedno i drugie bardzo utrudnia kotu jedzenie, co przeważnie kończy się tym, że mruczek zaczyna wynosić jedzenie poza miskę i jeść z ziemi. Plastikowe miski mogą się także rysować, a w powstałych pęknięciach często zbierają się bakterie. Pamiętajmy więc, by wybrać produkt dobrej jakości i regularnie sprawdzać jego stan. Nie zapominajmy także o nakładce antypoślizgowej.

Metalowe miski dla kotów

Miski wykonane z metalu są równie popularne co plastikowe, ale w przeciwieństwie do nich nie kruszą się i nie pękają tak łatwo. Ich czyszczenie też nie sprawia większego problemu i łatwo dobrać model o odpowiednio wysokich dla pupila ściankach. Metalowe miski dla kotów mogą także wyglądać bardzo stylowo i na pewno uda nam się dopasować je do wystroju naszej kuchni. Ich wadą jest to, że ślizgają się po podłodze, ale to łatwo rozwiązać za pomocą maty czy podkładki antypoślizgowej. Niektóre modele misek metalowych są w nią od razu wyposażone.

↓ METALOWE MISKI DLA KOTÓW ↓

Niestandardowe miski dla kotów

Na rynku dostępne są również miski dla kotów na podstawkach oraz miski podwójne – na jedzenie i wodę. Niestety żadne z nich nie są odpowiednie dla kota. Pamiętajmy, że kot lubi jeść z jak najniższego poziomu, najlepiej z samej ziemi. Podwyższenia nie są dla niego naturalne i przeszkadzają mu w jedzeniu, utrudniając przycięcie wygodnej pozycji. Dużo lepiej sprawdzą się specjalne podkładki. Jeśli pupil lubi wyciągać jedzenie z miski i jeść obok niej, warto zastosować taką matę. Pupil będzie zachwycony, bo jedzenie z ziemi jest dla niego naturalne i pozwala na osłonięcie jedzenia własnym ciałem, dzięki czemu czuje się bezpieczniej.

Miska podwójna sprawdzi się tylko wtedy, gdy będzie korzystał z niej jeden mruczek i pod warunkiem, że będziemy serwować w niej tylko karmę mokrą i suchą. Wodę zawsze trzymajmy osobno i w pewnej odległości od jedzenia. Jeśli woda dostanie się do suchej karmy, może pojawić się w niej pleśń, a woda, w której pływają fragmenty jedzenia też nie będzie już nadawała się dla mruczka.

↓ MISKI DLA KOTÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: ©  279photo — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu