maty chlodzace dla psa

Maty chłodzące dla psa

Kiedy na dworze temperatury szybują w górę, psiakom (i nie tylko im) robi się naprawdę gorąco. W przeciwieństwie do nas kudłacze nie mają jednak wielu możliwości schłodzenia ciała, więc każdy sposób, który obniży nieco temperaturę i da ulgę od gorąca w parny dzień, będzie bardzo przydatny. Oprócz zachowania podstawowych zasad schładzania psiaka w upały, czyli przede wszystkim podawania mu regularnie wody oraz unikania pełnego słońca i wytężonego wysiłku fizycznego, przyda się również dodatkowy gadżet, czyli mata chłodząca dla psa. Kiedy skwar leje się z nieba, taki produkt przyniesie naszemu pupilowi prawdziwą ulgę.

Termoregulacja u psów

Psiaki mają bardzo słabą termoregulację, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo podczas gorących dni. Fizjologiczna temperatura ciała czworonogów jest wyższa niż ludzka i waha się między trzydziestoma siedmioma, a nawet trzydziestoma dziewięcioma stopniami. Wszystko zależy oczywiście od wieku, rasy i indywidualnej kondycji zdrowotnej zwierzaka. Z powodu wyższej temperatury ciała, organizmy pupili są o wiele lepiej przygotowane na zimne dni niż gorące (nie wspominając już o futrze). Do tego psiaki mają stosunkowo mało gruczołów potowych (okolice opuszek łap i nosa), więc tą drogą nie mają szans się zbytnio schłodzić. Jak to zatem robią? Poprzez ziajanie. Trzeba pamiętać, aby w żadnym wypadku nie zakładać pupilowi kagańca, który to uniemożliwi. W przeciwnym razie czworonogowi grozi przegrzanie albo wręcz udar cieplny, który jest bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet dla życia zwierzaka. Podczas upałów psiaki mniej się też ruszają, czyli ograniczają do minimum aktywność fizyczną. Wiele z nich gubi też sierść, aby choć trochę zmniejszyć pokrywę włosową. Upały są najgorsze dla kudłaczy o ciemnym umaszczeniu, grubej i gęstej sierści oraz dla ras ze spłaszczonym pyskiem, czyli brachycefalicznych, takich jak mopsy, boksery czy buldogi.

Czego psiak powinien unikać w trakcie upałów?

Przede wszystkim należy unikać słońca, zwłaszcza przy bardzo wysokich temperaturach. Oczywiście spacer należy odbyć, ale szukajmy miejsc zacienionych oraz takich, które znajdują się nad zbiornikiem wodnym, w którym pupil może bezpiecznie się zamoczyć. Nie wystawiajmy psiaka na prażące słońce, szczególnie w godzinach, kiedy grzeje ono najmocniej, czy od godziny 11 do 15. Nie szalejmy też za bardzo. Energiczne biegi, skoki i akrobacje lepiej zachować na chłodniejszy dzień. Zbyt duży wysiłek w upał grozi nie tylko przegrzaniem, ale też osłabieniem serca oraz układu oddechowego. Zadbajmy również o regularnie nawadnianie psiaka. Woda musi znajdować się w kąciku żywieniowym przez cały dzień i należy ją uzupełniać. Najlepszą metodą jest picie często, natomiast małymi łykami, co gwarantuje odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie zabierajmy też ze sobą na spacer albo wycieczkę, najlepiej w poręcznym bidonie dla psa. W domu z kolei postarajmy się zadbać o to, aby nie było skrajnej duchoty. Wentylacja albo wiatrak dobrze się sprawdzą, ale uważajmy, żeby pupil nie leżał pod samym nadmuchem, bo może się od tego przeziębić, zwłaszcza jeżeli różnica temperatur jest duża. Do wody pitnej możemy również dodawać dedykowane zwierzakom elektrolity. Bardzo przydadzą się zwłaszcza żywiołowym i mocno aktywnym fizycznie psiakom, które nie zwalniają nawet podczas upałów.

Maty chłodzące dla psów

Maty chłodzące dla psów to doskonały produkt do schładzania ulubieńca podczas gorących dni. Przypominają z wyglądu zwyczajne maty, ale oprócz cech podstawowego modelu mają właśnie funkcję chłodzącą. Do wyboru są dwa rodzaje mat. Pierwszy model to maty z wełną chłodzącą. Wykonane są z wytrzymałego materiału, zazwyczaj poliestrowego, a jako wypełnienie zastosowano właśnie wełnę chłodzącą. Jak się używa takiej maty? Trzeba zanurzyć ją w wodzie i potem delikatnie wycisnąć. Wystarczą dwie minuty i mata jest gotowa. Zimna woda paruje i tym samym zapewnia psiakowi chłodzenie nawet przez dwie doby. Kiedy się nagrzeje, czynność namaczania wystarczy powtórzyć. Drugi model to maty wypełnione żelowym wkładem. Możemy je namoczyć lub włożyć na chwilę do lodówki, ale nie musimy tego robić, bo ten model chłodzi sam z siebie, uruchamiając się pod ciężarem psiaka. Taka żelowa mata chłodzi się też sama z siebie, kiedy pupil z niej schodzi. Działa do czterech godzin. Jest praktyczna, łatwo się czyści, a delikatna nylonowa powłoka zapewnia kudłaczowi komfort. Maty chłodzące dla psów, bez względu na rodzaj, są doskonałe zarówno do używania w domu, jak i podczas spaceru albo wycieczki. Łatwo się je składa, przewozi i czyści. Są odporne na zniszczenie i wytrzymałe. Psiak powinien być z takiego produktu naprawdę zadowolony.

↓ MATA CHŁODZĄCA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: www.trixie.de

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. Bartek
    lip 05, 2018 - 10:24 AM

    Latem wszystkim jest gorąco

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu