Legowiska dla psów

Legowisko dla psa

Każde żywe stworzenie potrzebuje snu. Jest on niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, chociaż długość i głębokość snu różna jest u różnych gatunków. Tylko nieliczne zwierzęta mogą pozwolić sobie na prawdziwie głęboki sen, tak jak nasze psy. Dlatego powinniśmy zapewnić im odpowiednie miejsca do spania. Oznacza to, że potrzebujemy dobrego legowiska dla psa. Powinno być ono psim azylem, w którym czuje się bezpiecznie i ma zapewniony spokój.

Budki dla psów

Psy odziedziczyły po swoich dzikich przodkach wiele zachowań. Skoro wilki mają w zwyczaju sypiać w norach, można by sądzić, że najlepszym miejscem do spania będzie dla psa jakaś namiastka nory.

W sklepach zoologicznych dostępny jest szeroki asortyment budek dla psów wykonanych z materiału i w większości przypadków, wypełnionych gąbką. Są miękkie, lekkie i co najważniejsze, łatwo je utrzymać w czystości, po prostu pierze się je w pralce.

Legowisko dla psa w formie budki może być bardzo ciekawym i ozdobnym elementem wyposażenia mieszkania. Jedynym minusem tego typu legowisk jest ich ograniczona wielkość. Właściciele dużych psów muszą zrezygnować z zamiaru zakupienia tej namiastki nory na korzyść bardziej „klasycznego” legowiska.

Koce dla psów

Najprostszą formą legowiska jest koc dla psa. Łatwo go utrzymać w czystości i nie zabiera w mieszkaniu wiele miejsca.

Dry bedy

Przypomina gruby koc. Angielska nazwa „dry bed” znaczy dosłownie „suche łóżko”. Nazwa doskonale oddaje niezwykłe właściwości dry bedów. Otóż ich wierzchnia warstwa zawsze pozostaje sucha – cała wilgoć przenika pod spód. Oprócz tego, doskonale izolują od podłoża. A przy tym są bardzo miękkie i zapobiegają powstawaniu odleżyn.

Z tego powodu dry bedy dla psów najlepiej nadają się dla zwierząt starych i chorych, zwłaszcza takich, które mają trudności z trzymaniem moczu (dry bedy zostały wymyślone na potrzeby szpitali i hospicjów). Oczywiście dry bed jest doskonałym legowiskiem dla każdego zwierzęcia.

Materace dla psów

Materace dla psów najczęściej wykonane są z gąbki powleczonej materiałem, który może być impregnowany, można je wówczas stosować na zewnątrz mieszkania. Impregnowane materace łatwo utrzymać w czystości – wystarczy przetrzeć lekko wilgotną ściereczką.

Ale nawet w przypadku tych, pokrytych zwykłym materiałem, nie jest to trudne. Niektóre modele mają zdejmowany pokrowiec, który można wyprać. Materace gąbkowe można prać w całości, byle w niskiej temperaturze.

Klasyczne legowiska dla psów

Tego typu legowiska nie mają osobnej nazwy, dlatego nazwijmy je klasycznymi legowiskami dla psów. Są bardzo popularne. Wyglądają jak materace, owalne lub czworokątne, z doczepionym brzegiem. Najprostsze modele wykonane są z gąbki powleczonej cienkim materiałem.

Mogą być jednak bardziej ozdobne – z firankami, kokardkami i innymi ozdobami, powleczone grubym pluszowym materiałem, itp. Większość z tych posłań można bez przeszkód prac w pralce, pod warunkiem, że w niskich temperaturach, 30 – 40ºC.

Pontony dla psów

Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ na pierwszy rzut oka legowiska te faktycznie przypominają pontony do pływania. Mają w środku wgłębienie i „napompowaną” ramę dookoła. Zewnętrzną warstwę pontonu stanowi różnego rodzaju materiał, zwykły lub impregnowany, zamszowy bądź imitujący skórę, miękki lub sztywny.

Wypełnieniem pontonów dla psów jest gąbka, styropianowe kulki lub „wata”. Niektóre modele mają zdejmowane pokrowce, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Ale uwaga! Zdjęty pokrowiec bardzo trudno nałożyć z powrotem. Czasami jest to wręcz niemożliwe.

Po jakimś czasie, w trakcie użytkowania, wypełnienie pontonu ubija się, a wówczas założenie zdjętego pokrowca zwykle jest dużo łatwiejsze. Pontony są mocne i trwałe. Mają jednak jedną poważną wadę. Zabierają sporo miejsca w mieszkaniu, ponieważ mają bardzo grube boki.

Kanapy dla psów

Kanapa dla psa to właściwie odmiana klasycznego legowiska. Różni się od niego tylko tym, że ma grubsze krawędzie i grubszą powierzchnię do leżenia. Pokrycie kanapy może być wykonane z najróżniejszych materiałów. Wypełnienie zaś stanowi najczęściej sztuczny materiał przypominający watę. Najlepsze są modele, które mają zdejmowane pokrowce, dzięki czemu łatwiej posłanie utrzymać w czystości.

Tekst: Jacek P. Narożniak

Zdjęcie: Fotolia.com
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu