Legowiska dla kotów

Legowiska dla kotów

Koty lubią spać w najdziwniejszych miejscach: w torbie na zakupy, na książkach, w koszu z bielizną do prania, na telewizorze… Rzecz jasna, ciepłe i przytulne legowisko dla kota także wzbudzi zainteresowanie, chociaż kot może nie korzystać z niego nazbyt często. Mimo to, powinniśmy mu takie legowisko sprawić. A najlepiej kilka różnych…

Legowisko dla kota – budka

Legowisko dla kota w formie budki umożliwia zwierzęciu odizolowanie się od świata. Kot chowa się w niej zwykle wtedy, gdy chce mieć trochę spokoju, chwilę tylko dla siebie. Z tego powodu budkę najlepiej ustawić w ustronnym miejscu, np. w kącie sypialni. Dostępne w sklepach budki dla kotów wykonane są powleczonej materiałem gąbki.

Niektóre modele mają dodatkowo miękką poduszkę, na której bardzo wygodnie się śpi. Najważniejsze jednak jest to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Budkę dla kota można po prostu uprać w pralce. Po praniu zachowuje swój pierwotny kształt i bardzo szybko schnie.

Legowisko dla kota – koc

Miękki koc może być także doskonałym legowiskiem dla kota. Można go położyć na przykład na parapecie okna lub na szafce w kuchni na której kot lubi sobie drzemać.

Legowisko dla kota – materac

Materac stosuje się zwykle dla psów, ale doskonale nadaje się również jako legowisko dla kota. Materace można położyć w tych wszystkich miejscach, w których kot lubi się wylegiwać w ciągu dnia.

Legowisko dla kota – klasyczne

Legowisko dla kota, które można określić mianem klasycznego, to jakby materac z bokami. Zwykle wykonane jest z obleczonej materiałem gąbki, dzięki czemu można je bez problemu prać w pralce. Niektóre modele są bardzo ozdobne.

Mają dodatkowe poduszeczki, falbanki i inne ozdoby. Legowisko tego typu wydaje się być najbardziej praktyczne. Można je ustawić dosłownie w każdym miejscu, tj. w każdym miejscu, które odpowiada kotu.

Legowisko dla kota – na parapet

W sklepach zoologicznych dostępne są również specjalne legowiska na parapet dla kotów. Właściwie legowisko dla kota na parapet jest zwykłym materacem, tylko że można go do parapetu przykręcić lub przykleić. Wyposażone jest bowiem w specjalne uchwyty lub przylepce.

Koty uwielbiają wygrzewać się w słońcu, więc tego typu legowisko jest dla nich idealne nie tylko dlatego, że jest im na nim wygodnie, ale również dlatego, że się z parapetu nie zsunie.

Legowisko dla kota – hamak na kaloryfer

Wszystkie źródła ciepła przyciągają koty jak magnez. Nagrzana pokrywa od akwarium, obudowa telewizora, a zimą – kaloryfer. Można zatem kotu sprawić przyjemność i zawiesić mu specjalny hamak na kaloryfer dla kota. Takie hamaki dostępne są w sklepach, więc nie trzeba go robić samemu.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu