Kuwety dla kotów

Kuwety dla kotów

Kuweta dla kota jest potrzebna, gdy zwierzak nie wychodzi na dwór, ale może się także przydać kotu wychodzącemu, na przykład podczas wyjątkowo mroźnych zimowych dni.

Rodzaje kuwet dla kotów

W sklepach zoologicznych dostępne są trzy rodzaje kuwet dla kotów: otwarte i zamknięte. Wszystkie mogą być z powodzeniem używane. Ale które z nich są lepsze?

Otwarta kuweta dla kotów

Otwarta kuweta dla kotów, jak sugeruje jej nazwa, nie ma dachu. Pierwsze kuwety właśnie tak wyglądały, i taki model nadal cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli kotów. Zapewne dlatego, że dla kuwety otwartej łatwiej znaleźć miejsce w mieszkaniu.

Kuweta otwarta najlepiej nadaje się dla malutkich kociąt, które dopiero uczą się z niej korzystać. Może oczywiście służyć także kotom dorosłym, jeśli tylko jest odpowiedniej wielkości. Otwarta kuweta nie wygląda jednak tak estetycznie i nie izoluje przed brzydkimi zapachami. Ponadto koty mogą wysypywać z niej dużo żwirku.

Zamknięta kuweta dla kotów – toaleta dla kota

Terminem “toaleta dla kota” określa się kuwetę zamkniętą z dachem. Wyglądem przypomina zwykłą budkę z wejściem umieszczonym na krótszym boku. Często wejście to zaopatrzone jest dodatkowo w uchylne drzwiczki.

Kuwety tego typu mają dużo zalet. Są na przykład bardzo estetyczne. Wyglądają jak domek dla kota, i na pierwszy rzut oka wcale nie przypominają kuwety. Z tego powodu można je postawić nawet w pokoju. Z zamkniętej kuwety wydobywa się mniej przykrych zapachów, zwłaszcza że wiele modeli wyposażonych jest w filtry pochłaniające zapachy.

I wreszcie, z zamkniętej kuwety kot wysypuje znacznie mniej żwiru. Wadą kuwet zamkniętych jest to, że zajmują sporo miejsca. Zdarza się również, że kot boi się korzystać z takiej kuwety – całe szczęście, że są to naprawdę rzadkie przypadki.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 42 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu