Klatki dla szczurów

Klatki dla szczurów

Oswojony szczur staje się pełnoprawnym domownikiem, który dużo czasu spędza biegając po mieszkaniu. Nie znaczy to jednak, że nie powinien mieć swojej klatki. Wręcz przeciwnie, powinien ją posiadać. Będzie w niej spędzał noce oraz chwile, gdy nie ma nikogo w domu.

Jakie cechy powinna posiadać klatka dla szczurów?

Najważniejsze rzecz to wielkość klatki dla szczura, która powinna być raczej sporych rozmiarów. Szczury nie należą do małych gryzoni, a dodatkowo są ruchliwe, więc powinny mieć sporo miejsca. Ponieważ gryzonie te doskonale się wspinają, doskonałym rozwiązaniem jest kupno klatki wysokiej, piętrowej. Znajdzie się w niej miejsce i na domek, i na hamak, i na różne rury, półki czy sznury do wspinania.

Klatek produkowanych konkretnie z myślą o szczurach w sklepach zoologicznych nie ma dużo. A jeśli są, to raczej mają niezbyt duże rozmiary. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ dla szczurów doskonale nadają się klatki przeznaczone dla koszatniczek. Spełniają one wszystkie wymogi: są duże, wysokie i solidne. Dobra jest w nich również odległość między prętami – nie ma obawy, że dorosły szczur się przeciśnie (tego warunku nie spełniają np. klatki dla szynszyli, mimo że mają odpowiednie rozmiary).

Współczesne, nowoczesne klatki dla gryzoni są proste w obsłudze. Wykonane są z mocnego tworzywa (dno klatki) i wytrzymałego metalu (góra), dzięki czemu są lekkie i łatwe w czyszczeniu.

Wyposażenie klatki dla szczurów

W klatce dla szczurów powinny znaleźć się: domek do spania, miska na jedzenie, poidło, półki, szczury do wspinania, tunele i różne zabawki.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu