Oswojony szczur staje się pełnoprawnym domownikiem, który dużo czasu spędza biegając po mieszkaniu. Nie znaczy to jednak, że nie powinien mieć swojej klatki. Wręcz przeciwnie, powinien ją posiadać. Będzie w niej spędzał noce oraz chwile, gdy nie ma nikogo w domu.
Jakie cechy powinna posiadać klatka dla szczurów?
Najważniejsze rzecz to wielkość klatki dla szczura, która powinna być raczej sporych rozmiarów. Szczury nie należą do małych gryzoni, a dodatkowo są ruchliwe, więc powinny mieć sporo miejsca. Ponieważ gryzonie te doskonale się wspinają, doskonałym rozwiązaniem jest kupno klatki wysokiej, piętrowej. Znajdzie się w niej miejsce i na domek, i na hamak, i na różne rury, półki czy sznury do wspinania.
Klatek produkowanych konkretnie z myślą o szczurach w sklepach zoologicznych nie ma dużo. A jeśli są, to raczej mają niezbyt duże rozmiary. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ dla szczurów doskonale nadają się klatki przeznaczone dla koszatniczek. Spełniają one wszystkie wymogi: są duże, wysokie i solidne. Dobra jest w nich również odległość między prętami – nie ma obawy, że dorosły szczur się przeciśnie (tego warunku nie spełniają np. klatki dla szynszyli, mimo że mają odpowiednie rozmiary).
Współczesne, nowoczesne klatki dla gryzoni są proste w obsłudze. Wykonane są z mocnego tworzywa (dno klatki) i wytrzymałego metalu (góra), dzięki czemu są lekkie i łatwe w czyszczeniu.
Wyposażenie klatki dla szczurów
W klatce dla szczurów powinny znaleźć się: domek do spania, miska na jedzenie, poidło, półki, szczury do wspinania, tunele i różne zabawki.
Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com
atrakcyjne wyprzedaże ♥ wyjątkowe promocje ♥ kody rabatowe
Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu