Klatki dla myszoskoczków

Klatki dla myszoskoczków

Na zakup klatki dla myszoskoczków warto poświęcić trochę czasu, tak by wybrać jak najlepszą. Przecież będzie służyła zwierzętom przez całe ich życie.

Wielkość klatki dla myszoskoczków

Im większa klatka, tym lepsza. Myszoskoczki są bardzo ruchliwymi zwierzątkami, dlatego potrzebują sporo miejsca. Tym bardziej, że jako towarzyskie z natury, powinny być trzymane przynajmniej w parach.

Najlepiej byłoby, gdyby klatka dla myszoskoczków miała dużą powierzchnię dna, ponieważ gryzonie te prowadzą typowo naziemny tryb życia. Mimo to, nie stanie się nic złego, jeśli zamieszkają w klatce wysokiej, piętrowej.

Wykonanie klatki dla myszoskoczków

Klatka dla myszoskoczków powinna być solidna, bowiem zwierzęta te uwielbiają gryźć wszystko co wpadnie im w zęby, ze szczególnym uwzględnieniem plastikowych kuwet od klatek. A zatem kuweta klatki powinna być dobrze zabezpieczona przed pogryzieniem. I najlepiej bardzo wysoka, ponieważ drugim ulubionym zajęciem myszoskoczków jest kopanie w ściółce, i tym samym wyrzucanie jej na zewnątrz. Jest to niestety pewien problem, ponieważ mało klatek spełnia jednocześnie obydwa warunki.

Wyposażenie klatki dla myszoskoczków

Podstawowym elementem wyposażenia klatki dla myszoskoczków jest domek. Najlepiej duży, z kilkoma wejściami. W sklepach zoologicznych można dostać bardzo ładne domki piętrowe. Gryzonie bardzo chętnie będą z nich korzystać. Generalnie domek dla myszoskoczków może być bardzo rozbudowany i składać się z wielu „pokoi”. Zwierzątka będą nim zachwycone. Najlepsze są domki drewniane.

W klatce myszoskoczków mogą, a nawet powinny, znaleźć się gałęzie, korzenie, pniaczki drzew, które myszoskoczki będą mogły gryźć ile dusza zapragnie. Warto zainstalować także kołowrotek.

Oczywiście niezbędne są również miseczki i poidełko.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu