{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Klatka dla świnki morskiej

Świnki morskie to nad wyraz spokojne gryzonie. Niemniej jednak, podobnie jak każdy inny zwierzak, potrzebują one swojego miejsca, w którym mogłyby zamieszkać (przeczytaj więcej o tym, jak przygotować się do zakupu świnki morskiej KLIK). Wybór odpowiedniej klatki jest sprawą niebagatelną. Jak by na to nie patrzeć, świnka spędzi w niej większość swojego czasu. Warto zatem przemyśleć ten zakup i wybrać takie mieszkano, w którym nasz pupil będzie czuł się komfortowo.

Jak wielkiego lokum potrzebuje świnka morska?

Świnka morska, tak jak każdy inny domowy zwierzak, posiada precyzyjnie określone lokalowe wymagania. Gdy w klatce mieszka tylko jedno stworzenie, jego najbliższa przestrzeń życiowa powinna wynosić co najmniej 80×50 cm. Nie znaczy to oczywiście, że do takiej powierzchni powinniśmy się ograniczać. Wręcz przeciwnie – ta dolna granica to tak naprawdę ostateczne minimum. Nasz pupil z pewnością będzie czuł się lepiej, gdy uda mu się uzyskać choć parę dodatkowych centymetrów z każdej strony. W przypadku klatek dla zwierząt zawsze sprawdza się ta sama zasada – im więcej w nich miejsca, tym lepiej! Zwierzak, będzie zdrowszy i szczęśliwszy, jeśli zapewnimy mu odpowiednią dawkę ruchu. Klatka ma być przyjaznym domem, więc w żadnym wypadku nie powinniśmy ograniczać swobody naszemu małemu milusińskiemu.

Dlaczego klatka dla świnki morskiej nie może być za mała?

Świnki morskie od czasu do czasu cieszą się możliwością powędrowania po ogródku czy naszym domu, jednak zdecydowanie większą część swego życia spędzają w klatce. Jej zbyt mała powierzchnia wyraźnie utrudnia zwierzakowi jakąkolwiek aktywność – brak tu miejsca na porządne rozprostowanie kości i stymulującą zabawę. W takich niesprzyjających warunkach nasz pupil szybko podupaść może na zdrowiu. Zbyt mała ilość bodźców sprawia, że najzwyczajniej w świecie zwierzak zaczyna się nudzić (sprawdź jakie zabawki lubi świnka morska KLIK). W tej sytuacji łatwo dopaść może go depresja. Dodatkowo niewielka ilość ruchu oraz fakt, że z braku miejsca pupil nasz często siedzi na brudnej ściółce, prowadzić może do zapalenia skóry opuszek palców – nieprzyjemnego i trudnego do wyleczenia schorzenia. Otyłość, choroby serca, cukrzyca czy problemy z oddychaniem to kolejne dolegliwości, jakie doskwierać mogą zwierzakowi, gdy ten zapomni o regularnych ćwiczeniach.

Duża klatka to wygoda nie tylko dla świnki, ale i dla nas. Zwierzaki te, jak tylko dysponują odpowiednią przestrzenią, w rezydencji swej wydzielają osobne miejsce na ubikację. Podział taki pozwala zachować odpowiednią higienę, znacznie ułatwia też sprzątanie.

↓ AKCESORIA DO KLATKI ŚWINKI MORSKIEJ ↓

Czym klatka dla świnki morskiej powinna różnić się od innych klatek?

Świnka morska to mało zwinne stworzenie, więc nie musimy się obawiać, że przekształci swoją klatkę w ściankę wspinaczkową. W związku z tym, jeśli nie mamy w domu innych zwierzaków lub małych dzieci, możemy pozwolić sobie na taki rodzaj klatki, który z góry nie jest zamknięty. Mieszkanie naszego pupila niekoniecznie musi być piętrowe. Przede wszystkim zadbać powinniśmy o to, by powierzchnia podłogi była jak największa. Jeśli w klatce znajduje się kolejne piętro, nie powinno być ono umieszczone zbyt wysoko – wystarczy chwila nieuwagi, by nasz milusiński spadł i uszkodził sobie nogę.

Istotnym elementem klatki jest też solidne podłoże. Może być ono wykonane zarówno z plastiku, jak i z metalu – ważne, żeby było jednolite, nie zaś zbudowane z prętów. Te ranić będą delikatne łapki naszego milusińskiego.

Miejsce idealne na klatkę dla zwierzaka

Zakupienie właściwej klatki to połowa sukcesu, by nasz maluch czuł się w niej dobrze, umieścić musimy ją też w odpowiednim miejscu. Wybór powinien paść na stanowisko spokojne, przewiewne i nienarażone na bezpośrednią ekspozycję na promienie słoneczne. Pamiętajmy również o tym, że zwierzak nasz najlepiej czuje się w umiarkowanej temperaturze. Nie służą mu ani upały, ani chłody. Gdy temperatura spadnie poniżej 10 °C lub wzrośnie powyżej 26, naszemu gryzoniowi z pewnością nie wyjdzie to na zdrowie.

↓ KLATKA DLA ŚWINKI MORSKIEJ ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu