{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Kerabol Biotin – preparat, dzięki któremu zadbasz o przesuszoną i wypadającą sierść psa i kota

Piękny wygląd psiej i kociej sierści to zasługa nie tylko skrupulatnej pielęgnacji, ale również starannie zbilansowanego żywienia. Nadmierne wypadanie i blaknięcie włosa oraz przesuszenie skóry to częste sygnały niedoborów pewnych składników w diecie pupila. Aby szata zwierzaka odzyskała dawny blask, warto sięgnąć po suplementy, które kompleksowo wzmocnią psi i koci włos. Świetną propozycją dla psa i kota może okazać się preparat Kerabol Biotin. 

Po czym poznać, że sierść psa lub kota wymaga wzmocnienia?

Stan szaty to jeden z najbardziej widocznych wskaźników zdrowia i samopoczucia psychicznego. Zarówno u psów i kotów zupełnie normalnym zjawiskiem jest okresowe linienie. Jest ono formą przystosowania się do zmieniających się warunków atmosferycznych. U zwierząt, które większość czasu spędzają na zewnątrz, linienie ma charakterystyczny wzorzec sezonowy – występuje dwa razy w roku. Wiosną psy i koty zmieniają futro na lżejsze, jesienią ich okrywa włosowa staje się natomiast grubsza i cieplejsza. U psów i kotów, które prawie całe dnie przebywają w domu, linienie może mieć nieco inny charakter i być bardziej rozciągnięte w czasie. 

Sezonowego linienia u psów i kotów nie należy mylić z patologicznym wypadaniem sierści czy łysieniem. Szczególny niepokój powinno wzbudzić nagłe i intensywne gubienie włosa, które trudno powiązać ze zmianami zachodzącymi w otoczeniu. W przypadku wypadania sierści niezwiązanego z linieniem często można zaobserwować wyraźne pogorszenie się kondycji psiej lub kociej okrywy włosowej. 

Gdy zwierzak linieje, starą sierść natychmiast zastępuje nowa. Patologiczna utarta włosa niejednokrotnie prowadzi natomiast do powstawania obszarów całkowicie pozbawionych sierści. Charakterystyczne jest osłabienie procesów regeneracji i wzrostu nowych włosów. Dodatkowo sierść może stać się łamliwa, matowa i stracić swój kolor. 

Pogorszeniu kondycji sierści u czworonogów niejednokrotnie towarzyszą problemy dermatologiczne. Skóra może stać się przesuszona, swędząca, zaczerwieniona lub zacząć się łuszczyć. Jeśli zaobserwujemy tego typu symptomy u naszego mruczka lub psa, koniecznie poszukajmy ich przyczyny. 

↓ Kerabol Biotin ↓

Najczęstsze przyczyny problemów ze skórą i sierścią u psów i kotów

Kłopoty z nadmiernym wypadaniem sierści mogą wynikać zarówno z poważnych chorób i niedoborów pokarmowych, jak i całkiem błahych błędów w pielęgnacji. Zdarza się, że problemy z szatą są pierwszym wyraźnym sygnałem chorób tarczycy, kory nadnerczy, alergii kontaktowych lub pokarmowych. Negatywny wpływ na stan okrywy włosowej zwierząt mają też inwazje pasożytów, zwłaszcza pcheł, wszołów, nużeńców czy świerzbowców. 

Niekiedy podrażnienia skóry i wypadanie sierści mogą wynikać z niewłaściwej pielęgnacji – np. używania drażniących kosmetyków czy ostrych narzędzi. W przypadku problemów z sierścią nie można wykluczyć także tła psychicznego. Silny stres zaburza cykl życia mieszków włosowych i może sprawić, że wszystkie z nich przejdą w fazę spoczynku.

Jedyną z najczęstszych przyczyn intensywnego gubienia sierści u domowych czworonogów są niedobory pokarmowe. Szczególnie narażone na nie są zwierzaki karmione dietą domową lub mieszaną (domowa + gotowa w niezrównoważonych proporcjach). Aby sierść psa i kota była błyszcząca, mocna i miała wyrazisty kolor, zwierzakom należy zapewnić odpowiednią dawkę aminokwasów (zwłaszcza metioniny, tyrozyny, cysteiny), wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, witamin (zwłaszcza A, E i z grupy B) oraz minerałów (m.in. cynku, miedzi, żelaza, manganu, selenu). 

Kerabol Biotin – preparat na skórę i sierść dla psów i kotów

W profilaktyce i terapii problemów ze skórą i sierścią u psów i kotów ważną rolę odgrywają suplementy diety. Pozwalają one uzupełnić dietę zwierzaków o substancje wpływające korzystnie na wzrost, regenerację i pigmentację włosa. 

Jeśli szukamy suplementu diety, który pomoże nam wzmocnić sierść i skórę naszego pupila, dobrym wyborem może okazać się Kerabol Biotin. Preparat w formie kropli –stworzony przez weterynaryjną firmę farmaceutyczną Vetoquinol – zawiera specjalną mieszankę składników kluczowych dla utrzymania lśniącej szaty i zdrowej skóry. 

Do najważniejszych substancji czynnych znajdujących się w preparacie należą:

  • biotyna – reguluje funkcjonowanie gruczołów łojowych, wpływa na różnicowanie się komórek naskórka, pigmentację i wzrost włosa. Niedobór biotyny u zwierząt prowadzi do stanów zapalnych skóry, wypadania sierści czy utarty koloru włosa. 
  • cynk – pobudza proces regeneracji skóry, wzmacnia włos. 
  • selen – współdziała z witaminą E, opóźnia procesy starzenia się skóry, redukuje stany zapalne i reakcje alergiczne, poprawia elastyczność włosa.
  • mangan – pobudza proces wzrostu sierści, ogranicza przesuszenie skóry i sierści.
  • metionina – stanowi jeden z głównych składników budulcowych włosa, pobudza odbudowę szaty i ogranicza wypadanie sierści. 

Kerabol Biotin w sposób kompleksowy wspomaga skórę i sierść czworonogów. Jego regularne stosowania pozwala poprawić jakość i pigmentację włosa, wzmocnić opuszki i pazury oraz skrócić czas linienia i przyspieszyć regenerację szaty. Dzięki suplementowi sierść psa i kota staje się gruba, lśniąca, gęsta, wytrzymała, a skóra odpowiednio nawilżona. 

Dodatkową zaletą preparatu Kerabol Biotin jest unikalna formuła Ipaligo. Połączenie cynku z aminokwasami zwiększa biodostępność cennych składników, co przekłada się na wysoką efektywność działania preparatu. 

Kiedy stosować Kerabol Biotin?

Suplement Kerabol Biotin ma uniwersalne zastosowanie przy problemach ze skórą i sierścią. Dedykowany jest wszystkim zwierzętom, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem sierści, łamliwością, zmatowieniem czy utratą koloru włosa. 

Preparat warto stosować zwłaszcza w okresie linienia i rekonwalescencji po chorobach, by przyspieszyć regenerację szaty u zwierzaka. Wspomagająco można po niego sięgnąć podczas terapii chorób, które negatywnie wpływają na stan skóry i sierści (np. alergii, infekcji grzybiczych, egzemy, stanów zapalnych skóry). Kerabol Biotin może być też używany w celu uzupełnienia diety psa lub kota o cenne składniki, np. w przypadku zwiększonego zapotrzebowania pokarmowego lub samodzielnego komponowania posiłków dla pupila. 

Jak stosować Kerabol Biotin dla psów i kotów?

Dzięki wygodnej formie kropli preparat Kerabol Biotin dla psów kotów jest łatwy i wygodny w stosowaniu. Jego dawkę wystarczy dopasować do wagi zwierzaka (1 kropla/kg mc./dzień). Krople można podawać razem z wodą lub pokarmem. 

Warto jednak pamiętać, że suplement nie może być stosowany jako zamiennik leczenia farmakologicznego lub zbilansowanej diety. Zanim więc po niego sięgniemy, powinniśmy upewnić się, czy dodatkowa dawka witamin i minerałów jest rzeczywiście potrzebna naszemu pupilowi. Sprawę warto omówić z lekarzem weterynarii lub dietetykiem zwierzęcym – zwłaszcza gdy nie wiemy, co jest przyczyną problemów z wypadaniem sierści u zwierzaka. 

Sprawdźmy także, czy substancje aktywne preparatu nie będą wchodzić w interakcje z podawanymi zwierzakowi lekami. Pamiętajmy, by nie stosować jednocześnie kilku suplementów o podobnym działaniu – nietrudno wtedy o przedawkowanie niektórych składników. 

 

 

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu