{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karmy z jagnięciną dla szczeniąt

Szczenięta w okresie intensywnego rozwoju mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż dorosłe psy. Maluchy rośną jak na drożdżach, a sposób ich karmienia ma ogromny wpływ na całe późniejsze życie. Warunkiem prawidłowego rozwoju i dobrej kondycji szczeniąt jest pełnowartościowa i dobrze zbilansowana dieta. Czym karmić psa, by wyrósł na zdrowego i pełnego energii? Czy karma z jagnięciną to dobre rozwiązanie?

Jagnięcina w karmie dla szczeniąt

Wielu właścicieli podaje szczeniętom karmy o składzie opartym na dużej zawartości jagnięciny. Psy w okresie intensywnego wzrostu mają wydajniejszy metabolizm oraz większe zapotrzebowanie energetyczne niż starsze psy. Ich dieta powinna być bogata w łatwo przyswajalne białko, tłuszcze oraz witaminy i minerały.

Prawidłowo rozwijające się szczenię spala nawet do trzech razy więcej kalorii niż starszy pies. Zatem pokarm, który serwujemy maluchowi powinien być dla niego źródłem niezbędnej energii, a jednocześnie regulować prawidłowy przyrost wagi. Jagnięcina to mięso charakteryzujące się bardzo wysoką zawartością białka, które organizm młodego psa łatwo przyswaja. Dodatkowym źródłem energii jest jagnięcy tłuszcz.

Ponadto, delikatne mięso jagnięce, w przeciwieństwie do drobiowego, uznawane jest za hipoalergiczne. Psom borykającym się z alergią pokarmową podaje się właśnie karmy z dodatkiem jagnięciny, która nie podrażnia i nie obciąża ich wrażliwego układu pokarmowego. Z tego samego powodu karmy jagnięce poleca się również szczeniętom, szczególnie w początkowej fazie dokarmiania i stopniowego odstawiania od mleka matki.

Po czym poznać dobrą karmę z jagnięciną?

Cała sztuka polega na tym, by uważnie czytać i analizować etykiety. Niestety wiele karm jagnięcych ma bardzo niewiele wspólnego z jagnięciną. Wielu producentów pokarmów dla psów, chcąc skusić klientów niską ceną, idzie na skróty i skład produktu opiera w dużej mierze na mięsie drobiowym. W takich przypadkach jagnięcina stanowi jedynie niewielki procent całego składu. Dobrej jakości mięso jagnięce, na przykład z ekologicznych hodowli kosztuje znacznie więcej niż popularny i łatwo dostępny drób.

Uważne przestudiowanie składu karmy ma ogromne znacznie, szczególnie jeśli naszym ulubieńcem jest pies alergik. Etykieta powinna jasno określać jakie konkretnie składniki zostały wykorzystane do produkcji pokarmu. Unikajmy enigmatycznych opisów, z których trudno wywnioskować jakiego rodzaju mięso wchodzi w skład karmy. Hasła takie jak „jagnięcina”, „tłuszcz jagnięcy” czy „suszona jagnięcina” powinny znajdować się na szczycie listy.

Jak karmić szczeniaka?

W przerwach między drzemkami szczenięta wykazują niebywałą wręcz aktywność. Ich zapał do zabawy i psot nigdy nie gaśnie, a energia wydaje się niewyczerpana. Nic dziwnego, że do prawidłowego rozwoju maluchy potrzebują większej ilości białka, ich głównego źródła energii. Niemniej jednak, żołądki szczeniąt są wciąż małe i delikatne. Łatwo o podrażnienie wrażliwego układu pokarmowego lub przekarmienie pupila. Dlatego bardzo ważne jest pilnowanie odpowiednich porcji oraz stałych pór karmienia. To jak często podajemy jedzenie pupilowi oraz wielkość porcji zależy od wieku i wagi szczeniaka. Szczenięta do około 6 miesiąca karmimy około 3-4 razy dziennie. Karmę podajemy zawsze o stałych porach, w regularnych odstępach czasu.

Karmy na bazie jagnięciny są lekkostrawne i łatwo przyswajalne. Stanowią idealne źródło energii dla naszego ulubieńca. Jednak nawet one podawane w nadmiarze mogą prowadzić do rozwoju nadwagi i otyłości u szczeniaka. Biorąc na siebie odpowiedzialność za małego czworonoga, zacznijmy od dowiedzenia się wszystkiego o jego potrzebach żywieniowych i zaleceniach dietetycznych.

Zdjęcie: Fotolia.pl

 

↓ ↓ SUCHE KARMY DLA SZCZENIĄT NA BAZIE JAGNIĘCINY ↓ ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu