Karmy weterynaryjne dla psow

Karmy weterynaryjne dla psów

Dieta to jeden z podstawowych czynników, jaki wpływa na zdrowie i kondycję naszego psiaka. Odpowiednie jedzenie dostarcza psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, i to właśnie dzięki nim zwierzak zyskuje energię oraz siłę. Gdy nasz domowy pupil cierpi na dolegliwości zdrowotne, pomocne okazać mogą się nie tylko witaminy i leki, ale również specjalnie zbilansowane karmy weterynaryjne, które w dużej mierze przyśpieszą powrót do zdrowia.

Dieta a psie zdrowie

Najnowsze badania wykazują, że stwierdzenie „jesteś tym, co jesz” to hasło, które lepiej wziąć sobie do serca. Odpowiednia dieta jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda – może ona wyraźnie spowolnić rozwój choroby, zmniejszyć ilość przyjmowanych leków, diametralnie poprawić jakość życia i samopoczucia, a nawet w niektórych sytuacjach doprowadzić do całkowitego wyleczenia. Stwierdzenia te w równym stopniu odnoszą się do nas, jak i do naszych domowych pupili. Oczywistym więc wydaje się fakt, że w przypadku choroby ukochanego czworonoga jeszcze troskliwiej zadbać musimy o jego dietę!

Co wyróżnia karmy weterynaryjne?

Diety weterynaryjne dedykowane są psom borykającym się z konkretnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Ich skład opracowywany jest tak, by organizm zwierzaka zyskał jak największe wsparcie w walce z rozmaitymi chorobami. Lista schorzeń, w których pomocne mogą być weterynaryjne karmy jest długa. Sięgnąć możemy po nie, gdy nasz pupil cierpi na cukrzycę, niewydolność serca czy nerek, na alergie i stany zapalne skóry, na schorzenia wątroby, dróg moczowych, mózgu bądź stawów (sprawdź polecane karmy wzmacniające stawy KLIK). Znakomicie sprawdzają się też one w przypadku otyłości (dowiedz się więcej o karmach dla psów otyłych KLIK), żołądkowo-jelitowych zaburzeń, pokarmowej nadwrażliwości, w odniesieniu do psich seniorów, zwierzaków wysterylizowanych czy tych, w trakcie rekonwalescencji. Lista wskazań do stosowania karmy specjalistycznej jest długa. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że na konkretną psią dolegliwość uda nam się znaleźć odpowiednią dietę.

O czym powinniśmy pamiętać, kupując karmę weterynaryjną dla psiaka

Karmy weterynaryjne to specjalnie skomponowane pożywienie, mające służyć celom leczniczym. Wprowadzenie takiej dietetycznej innowacji skonsultować powinniśmy więc z weterynarzem. W tym wypadku dieta jest częścią terapii, wymaga więc wpierw postawienia odpowiedniej diagnozy, później zaś monitorowania efektów, jakie przynosi. Choć karmę tę kupujemy bez recepty, przestrzegać powinniśmy wszystkich wydanych przez specjalistę zaleceń. Tyczy się to również tego, jak długo ów żywieniowy specyfik powinien być przyjmowany przez naszego zwierzaka. W kwestii tej lepiej nie działać na własną rękę.

Karmy weterynaryjne – posiłki najwyższej jakości

Każdy psi właściciel dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że na sklepowych półkach odnaleźć możemy karmy bardzo różnej klasy. Kupowanie najtańszych produktów to duże ryzyko – zazwyczaj niewiele mają one wspólnego z pełnowartościowym posiłkiem. Karmy weterynaryjne to produkty, których skład opracowywany jest nad wyraz starannie. Nad odpowiednim ich zbilansowaniem pracują specjaliści. Dodatkowo pożywienie takie wytwarzane jest z pełnowartościowych składników – etykieta karmy nie przerazi nas więc bogatą listą wypełniaczy, konserwantów i sztucznych barwników.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu