{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karmy holistyczne dla kotów

Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich kilku lat znacznie poprawiła się świadomość na temat prawidłowego żywienia zwierząt domowych. Większość właścicieli stawia na wysoką jakość pokarmu, wybierając produkty bardziej odpowiadające naturalnym potrzebom ich ulubieńców. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również karmy holistyczne, różniące się od innych tego typu produktów, unikalnym składem i sposobem produkcji. Czym jest karma holistyczna i dlaczego warto po nią sięgnąć?

Co to jest karma holistyczna?

Aby lepiej zrozumieć o co właściwie chodzi w holistycznym żywieniu, warto najpierw zapoznać się z ideą modnej ostatnio filozofii holistycznej. Sięgnijmy do źródła tego tajemniczego pojęcia. Otóż termin holistyczny wywodzi się od greckiego słowa holos, oznaczającego całość. Nadrzędną wartością holistyki jest życie w harmonii i równowadze z naturą. Z holistycznego punktu widzenia każdy organizm, tak ludzi, jak i koci, jest całością składającą się z wielu mniejszych elementów. Każdy z nich może wpływać na inny, a prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu zależy od poprawnego działania każdej z jego części.

Tyle, jeśli chodzi o teorię. Jak to wygląda w praktyce? Karmy holistyczne to ważny element nowego podejścia do leczenia i opieki nad zwierzętami, tzw. weterynarii holistycznej. Chodzi w niej nie tylko o utrzymywanie czworonogów w dobrym zdrowiu i kondycji. Weterynaria holistyczna troszczy się również o higienę zwierząt, środowisko w którym żyją, prawidłowy rozwój psychiki i relacji z właścicielem, a także o właściwe żywienie i ogólny dobrostan, krótko mówiąc – każdy aspekt kociego życia. A zatem, karma holistyczna zawiera składniki wpływające nie tylko na organizm naszego zwierzaka, ale również na jego psychikę i samopoczucie. Dzięki różnorodności i wysokiej jakości składników karma spełnia wszystkie potrzeby żywieniowe kota i chroni go przed ewentualnymi niedoborami.

Różnice pomiędzy zwykłą karmą, a karmą holistyczną

Karmy holistyczne produkuje się wykorzystując wysokiej klasy składniki, rezygnując z dodatku substancji sztucznych i szkodliwych dla kota. Natomiast zwykłe karmy bytowe często zawierają produkty niespełniające potrzeb zwierząt mięsożernych. Zawartość niezbędnego dla kota białka odzwierzęcego zmniejsza się na rzecz białka pochodzenia roślinnego, które dla kota nie ma większej wartości i po prostu trudniej mu je strawić. Karmy spełniające zasady holistyki są lekkostrawne i uzupełnione w naturalne prebiotyki, zioła oraz owoce wpływające korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu i umysłu naszego zwierzaka.

Skład karmy holistycznej

Analizując skład karm holistycznych szybko spostrzeżemy, że bazują one na kilku źródłach białka zwierzęcego. Dzięki takiemu zabiegowi łatwiej zbilansować poziom aminokwasów i zapobiec niedoborom. Pamiętajmy, że kot jest ścisłym mięsożercą, zatem białko pochodzenia zwierzęcego powinno stanowić podstawę jego diety. Karmy holistyczne spełniają ten warunek. W składzie produktów tego rodzaju ogranicza się zawartość węglowodanów, a zupełnie eliminuje produkty glutenowe, takie jak ziarna zbóż.

Pokarm wzbogaca się o substancje ułatwiające trawienie i przyswajanie witamin, na przykład drożdże piwne. Karma holistyczna bogata jest również w antyoksydanty oraz naturalne prebiotyki wzmacniające układ odpornościowy. Wszystko to sprawia, że dietę holistyczną zaleca się kotom cierpiącym na alergie, nietolerancje pokarmowe, problemy z układem moczowym lub po kastracji.

Jak produkuje się karmy holistyczne?

O wysokiej wartości karm holistycznych decyduje również sposób ich produkcji. Warto podkreślić, że do wytwarzania tego typu karm używa się produktów najwyższej jakości i jak najmniej przetworzonych. Wielu producentów karm holistycznych korzysta z surowców lokalnych, unikając tym samym zamrażania, przechowywania oraz transportowania produktów przez setki kilometrów. Dzięki temu warzywa czy mięso nie tracą swoich naturalnych wartości odżywczych. Wyjątkową cechą tych karm jest też zastępowanie sztucznych dodatków, takich jak barwniki czy konserwanty, substancjami w pełni naturalnymi.

Dlaczego warto wybrać karmę holistyczną dla kota?

Wygląda na to, że karmy holistyczne stanowią poważną konkurencję dla zwykłych karm bytowych. Warto się nimi zainteresować, jeśli szukamy pełnowartościowego produktu wysokiej jakości i z dużą zawartością białek i tłuszczy. Wybierając karmy holistyczne mamy pewność, że nasz mruczek otrzyma wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a jego dieta będzie w pełni zbilansowana i wzbogacona o dodatkowe witaminy, prebiotyki, zioła oraz antyoksydanty.
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu