{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karmy Eukanuba Dermatosis

Nie jest tajemnicą, że dieta bezpośrednio wypływa na zdrowie naszych domowych pupili. Niestety nawet najlepszej jakości komercyjne przysmaki mogą nie sprawdzić się wówczas, gdy zwierzak nasz cierpi na nietolerancję pokarmową. Najlepszym ratunkiem dla takiego psiaka okazać może się specjalna karma weterynaryjna.

Czym jest karma weterynaryjna?

Karmy weterynaryjne to specjalne formuły przygotowane z myślą o zwierzakach zmagających się ze zdrowotnymi problemami. Dedykowane mogą być one czworonogom cierpiącym na rozmaite dolegliwości – cukrzykom, alergikom, zwierzętom otyłym bądź cierpiącym na schorzenia wątroby, mózgu czy stawów. Lista chorób, których leczenie wspomóc możemy specjalnymi weterynaryjnymi karmami, jest długa. Każdorazowo pamiętać musimy jednak o tym, że ten rodzaj pożywienia możemy serwować naszym pupilom tylko po konsultacji z weterynarzem.

Stany zapalne skóry i nietolerancja pokarmowa u psów

Karma Eukanuba Dermatosis wspomaga leczenie stanów zapalnych skóry i nietolerancji pokarmowej u zwierzaków. Połączenie tych dwóch zdrowotnych problemów nie jest oczywiście dziełem przypadku. Za złą kondycją psiej skóry – czerwonymi plamami, opuchnięciami czy swędzącym naskórkiem, stać może wiele różnorakich powodów. Czasem za taki stan rzeczy odpowiedzialne są nowotwory skóry, oparzenia słoneczne, niedobory żywieniowe czy przyczyny genetyczne, jednak niezwykle często skórne zapalenia są skutkiem pokarmowych alergii.

Nietolerancja pokarmowa wiąże się zazwyczaj z nieco odmiennymi objawami – w grę wchodzi tu najczęściej rozstrój żołądka, a więc wymioty i biegunki. Wspólnym środkiem zaradczym na nietolerancję i alergie pokarmowe jest radykalna zmiana diety. Z codziennego menu definitywnie wykluczone muszą zostać  zatem wszystkie mogące szkodzić zwierzakowi produkty.

Co wyłączyć powinniśmy z diety psiaka cierpiącego na nietolerancję pokarmową?

Nietolerancję pokarmową, jak i wszelkiego rodzaju reakcje uczuleniowe, dość często wywołuje wołowina, jagnięcina, kurczak, nabiał, jajka, pszenica, soja i kukurydza. Jak się okazuje wspomniane powyżej artykuły to baza większości komercyjnych karm dla tych zwierzaków. W tym wypadku zmiana podawanego pożywienia jest jedyną szansą na to, by nasz pupil wrócił do pełni zdrowia.

Karmy Eukanuba Dermatosis zawierają starannie dobrane białka pochodzące z mięsa ryb oraz węglowodany, których źródłem są ziemniaki. Dodatkowo wzbogacone są też o kwasy omega-3 i omega-6,  pulpę buraczaną wspierającą działanie układu pokarmowego oraz fruktooligosacharydy, które odpowiadają za wchłanianie substancji odżywczych. Tym sposobem skład weterynaryjnej karmy Eukanuba Dermatosis znacznie różni się od składu większości karm komercyjnych.

Jak długo stosować można karmę Eukanuba Dermatosis?

Karma Eukanuba Dermatosis jest pożywieniem wspomagającym leczenie. Pamiętać musimy więc o tym, że warto wziąć pod uwagę zarówno proponowane dawki spożycia, jak i czas, w ciągu którego produkt ten może być zażywany. Dokładnych instrukcji w tym zakresie z pewnością udzieli nam przepisujący karmę weterynarz. Producenci zaznaczają jednak, że w przypadku nietolerancji pokarmowej produkt może być serwowany zwierzakowi przez okres 3-8 tygodni, w przypadku chorób skórnych zaś do 2 miesięcy.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu