Karmy dla szczeniąt ras małych

Karmy dla szczeniąt ras małych

Małe psy rosną bardzo szybko. Pełną dojrzałość osiągają w ciągu roku. Z tego powodu karmy dla szczeniąt ras małych podaje się im do wieku dwunastu miesięcy.

“Rasy małe i miniaturowe osiągają swoją dorosłą masę ciała w wieku 6-9 miesięcy, podczs gdy rasy bardzo duże nie dojrzewają przed upływem 18-24 miesięcy. Trudno jest doradzić dokładnie jaka ilość karmy, a co się z tym nierozerwalnie wiąże i energii, powinna być podawana poszczególnym psom w każdej sytuacji żywieniowej. Poza różnicami wynikającymi z rasy i okresu życia, zmienne są także warunki środowiska i aktywność zwierząt.” – Praca zbiorowa pod red. A. T. B. Edney, Żywienie psów i kotów, 1992.

Jakie są cechy karmy dla szczeniąt ras małych?

W sklepach zoologicznych znajdziemy najwięcej karm przeznaczonych dla szczeniąt wszystkich ras, niezależnie od przynależności do grupy wagowej. Mogą być jak najbardziej dobrej jakości, jednakowoż w praktyce pożywienie, które jest dedykowane dla wszystkich najlepiej nadaje się dla ras średnich.

Jeśli mamy możliwość wyboru i jesteśmy właścicielami szczeniaka małej rasy, lepiej wybierzmy karmę dla szczeniąt tej grupy wagowej. Produkt taki jest najlepiej dostosowany do potrzeb naszego pupila.

Karma dla szczeniąt ras małych musi w pełni zaspokajać potrzeby szybko rozwijającego się organizmu. Wysoki poziom białka, dostateczna zawartość witamin i innych składników odżywczych w dobrej jakości produkcie pokrywa zapotrzebowanie szczeniąt tej grupy wagowej.

Interesującym jest fakt, że jeden z czołowych producentów żywności dla psów i kotów firma Royal Canin wydzieliła z tej grupy wagowej dodatkowo psy miniaturowe, czyli ważące w dorosłym życiu nie więcej niż 4 kg. Produkuje zatem specjalne karmy dla szczeniąt ras miniaturowych.

Producent ten dzieli ponadto karmy dla szczeniąt małych ras na dwa rodzaje. Pierwsza przeznaczona jest dla szczeniąt na etapie odsadzania. Podajemy ją od 3 tygodnia do 2 miesiąca. Drugą żywimy szczenięta od momentu odsadzenia do dorosłości, czyli od 2 miesiąca do 12 miesiąca.

Karma dla szczeniąt ras małych – mokra czy sucha?

Jeśli szukamy mokrej karmy dla szczeniąt ras małych, raczej się rozczarujemy. Trudno jest taką póki co kupić. Pozostają nam zatem karmy suche. Nie tracimy jednak na tym, ponieważ karmy suche mają dużo więcej zalet niż mokre.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 43 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu