Karmy dla kotów rasowych

Karmy dla kotów rasowych

Każdy chyba właściciel kota chciałby kupować karmę, która będzie jak najlepiej dostosowana do indywidualnych potrzeb jego pupila. Nie chodzi tu tylko o to, by zwierzakowi z nadwagą podawać produkt niskokaloryczny, a temu z alergią pokarmową – hipoalergiczny. Opiekun persów, chciałby żywić je karmą najlepszą dla persów, a syjama – dla syjamów. Dlatego niektórzy producenci wypuszczają na rynek karmy dla kotów różnych ras.

Dlaczego powstały karmy dla kotów rasowych?

Koty nie są aż tak zróżnicowane pod względem wyglądu budowy ciała a przede wszystkim wielkości jak psy. Z tego powodu nie znajdziemy karm dla kotów dużych ras lub małych ras. Po prostu podstawowe potrzeby pokarmowe są takie same, niezależnie od tego, czy futrzak jest maine coonem, czy burmą.

Możemy się zatem zastanawiać nad sensem istnienia specjalnych produktów dla tej czy innej rasy. A jednak jakiś sens w tym jest. Wbrew pozorom przedstawiciele poszczególnych ras, czy raczej grup ras, różnią się od siebie. Wystarczy choćby porównać takiego kota brytyjskiego z rosyjskim niebieskim. Pierwszy jest krępy, masywny i raczej powolny i leniwy, drugi natomiast szczupły i bardzo ruchliwy, o żywiołowym temperamencie.

Nie trzeba być naukowcem, by dojść do wniosku, że zwierzę z natury powolne powinno dostawać pożywienie mniej kaloryczne, niż jego energiczny krewniak. Trochę inaczej żywimy persy, a trochę inaczej koty rosyjskie. No, ale ta jedna cecha, to chyba za mało, by produkować specjalną karmę dla danej rasy? Owszem, za mało, ale producenci karm biorą również pod uwagą inne cechy, takie jak budowa pyska, rodzaj okrywy włosowej, itd.

Jakie mamy karmy dla kotów rasowych?

Jak żywimy koty rasowe? W sklepach zoologicznych nie znajdziemy wiele karm dla kotów, które są przeznaczone dla konkretnej rasy.

Pod tym względem właściciele tych zwierzaków w nie mają wielkiego wyboru, w przeciwieństwie do opiekunów psów. Karmę przeznaczoną konkretnie dla ich zwierzaka znajdą np. posiadacze maine coonów, persów, brytyjczyków i syjamów.

Karmy dla maine coonów

Główna cechą karmy dla maine coona jest spora zawartość glukozaminy i siarczanu chondroityny, które korzystanie na chrząstkę stawową, a przecież koty tej rasy do najlżejszych nie należą.

Karmy dla persów

Wyjątkowo piękna sierść jest ozdobą każdego kota perskiego. Z drugiej jednak strony ich długie futerko łatwo zbija się w kule włosowe zalegające w przewodzie pokarmowym. Z tego powodów karmy dla kotów perskich zawierają kompleks składników, które odżywiają skórę i włosy oraz związki ułatwiające eliminację pilobezoarów.

Karmy dla kotów brytyjskich

Duże i ciężkie brytyjczyki mogą mieć problemy ze stawami, stąd w karmach dla kotów brytyjskich znajdziemy więcej chondroityny i glukozaminy. Są jednak z natury dość leniwe, dlatego by utrzymać odpowiednią masę ciała, w produktach przeznaczonych dla tej rasy stosuje się dodatek L-karnityny, która wpływa na metabolizm tłuszczy.

Karmy dla syjamów

Karmy dla kotów syjamskich, szczupłych i temperamentnych zwierzaków, są wysokobiałkowe i bogate w L-karnitynę. Wszystko po to, by utrzymać zdrową, muskularną, ale szczupłą sylwetkę.
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu