Karmy dla kotów kastrowanych

Karmy dla kotów kastrowanych

Kastrowany kot wymaga nieco innej diety niż jego niewykastrowani pobratymcy. Zabieg ten w pewnym stopniu zmienia metabolizm kociego organizmu, co musimy uwzględnić przygotowując posiłki dla naszego pupila. Nie ma wątpliwości, że dobrej jakości sucha karma dla kota kastrata znacznie ułatwia jego prawidłowe żywienie.

Rodzaje karm dla kotów kastrowanych

Większość firm produkuje karmy dla kastratów przeznaczone wyłącznie dla kotów dorosłych. A przecież wśród kotów kastrowanych znajdziemy również młode osobniki poniżej roku życia, jak i koty w sile wieku.

Problemem jest przede wszystkim żywienie kastrowanych kociąt, które przecież nadal się rozwijają. Podawanie im karmy dla dorosłych kotów kastrowanych będzie skutkować niedożywieniem. A niestety trudno jest wśród karm dla kociąt znaleźć produkt przeznaczony dla kastratów.

Na dzień dzisiejszy jedyną firmą, która produkuje karmy dla kastrowanych kociąt i karmy dla kastrowanych kocich seniorów jest Royal Canin. Przynajmniej jeśli chodzi o polski rynek zoologiczny.

Karm dla kotów kastrowanych jest mniej kaloryczna

Jedną z głównych cech karm dla kotów kastrowanych jest ich niska kaloryczność. Niestety metabolizm kastratów ulega spowolnieniu, co może być przyczyną odkładania się warstwy tłuszczu na kocim brzuszku. Szczególnie u zwierząt mało aktywnych.

Mniejsza kaloryczność oznacza przede wszystkim mniejszą zawartość tłuszczy. Zasadniczo nie powinno go być więcej niż 10-12%. Oczywiście przy zachowaniu odpowiednio wysokiego poziomu białka, które i tak jest głównym źródłem energii dla kotów.

Karma dla kotów kastrowanych zawiera odpowiednio niski poziom minerałów

Największym zagrożeniem dla zdrowia kotów kastrowanych jest syndrom urologiczny.

Schorzenie to spowodowane jest przede wszystkim wytrącaniem się w układzie moczowym kryształków fosforanu amonowo-magnezowego lub kryształków szczawianu wapnia, które mogą zatykać cewkę moczową.

Drugą istotną cechą karm dla kotów kastrowanych jest więc obniżona do bezpiecznego poziomu zawartość wapnia, magnezu i fosforu.

Karma dla kotów kastrowanych zawiera związki utrzymujące pH moczu na odpowiednim poziomie

Powstawaniu syndromu urologicznego kotów sprzyja zbyt niskie lub zbyt wysokie pH moczu. Dobrej jakości karma dla kota kastrowanego powinna zawierać więc substancje, które umożliwiają utrzymanie pH moczu na odpowiednim poziomie.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu