Karmy bez kurczaka dla psów

Karmy bez kurczaka dla psów

Niektóre składniki diety psa mogą wywoływać u niego alergię pokarmową. Jednym z takich produktów jest mięso kurze, a dokładniej mówiąc zawarte w nim białko. To właśnie ono jest alergenem. Tłuszcz drobiowy, który również znajdziemy w wielu karmach dla psów, nie wywołuje alergii. Zwierzęta, które wykazują reakcję alergiczną na białko kurze powinny być żywione karmą bez kurczaka dla psów.

“Najbardziej powszechnymi symptomami alergii pokarmowych są zmiany skórne i zaburzenia pokarmowe. Objawy kliniczne związane ze skórą to świąd, rumień i pryszcze (White, 1986), jednak rzeczywisty obraz często jest zniekształcany przez samookaleczenia. Takie objawy ze strony przewodu pokarmowego jak wymioty i biegunka, mogą wystąpić w kilka godzin po zadziałaniu alergenu (Walton, 1967).” – Praca zbiorowa pod red. A. T. B. Edney, Żywienie psów i kotów, 1992.

Cechy karmy bez kurczaka dla psów

Karmy bez kurczaka dla psów różnią się od innych karm tej samej klasy tylko tym, że mięso drobiowe zostało zastąpione w ich innym. Najczęściej produkowane są na bazie jagnięciny lub ryb, na które psy rzadko wykazują reakcje alergiczne.

Produkty tego rodzaju choć nie zawierają mięsa kurcząt, mogą mieć dodatek tłuszczu drobiowego. Skoro jednak ten nie jest alergenem, jego obecność nie stanowi problemu.

Karmy bez drobiu, zwłaszcza z najwyższej półki, są pełnowartościowym posiłkiem dla psa. Pod tym względem nie różnią się niczym od innych produktów tej samej klasy. Zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Wśród karm bez drobiu dla psów znajdziemy zarówno produkty suche jak i mokre. Niektóre z nich – mowa głównie o kamach mokrych – są przeznaczone dla psów o konkretnych potrzebach żywieniowych, np. karmy dla psów z nadwagą. Oczywiście są również karmy dla psów należących do różnych grup wagowych. Szkoda tylko, że jest bez porównania mniej niż produktów z kurczakiem.

Wybieramy karmę bez kurczaka dla psów

Wybierając karmę bez kurczaka dla naszego psa nie powinniśmy kierować się wyłącznie jej nazwą.

Bardzo często określenie „karma z jagnięciną” lub „karma z rybą”, które widnieje na opakowaniu produktu wcale nie jest jednoznaczna z tym, że do jej produkcji nie użyto również mięsa drobiowego. Niestety, dotyczy to szczególnie karm najniższej klasy.

Mięso kurcząt jest tanie, tańsze od jagnięciny czy ryb, dlatego karmy produkowane na jego bazie mogą być stosunkowo tanie. Jeśli „karma z jagnięciną” niewiele kosztuje możemy domniemywać, iż owa jagnięcina jest tylko niewielkim dodatkiem smakowym.

Skład karmy umieszczony na opakowaniu nie zawsze jednoznacznie określa, czy produkt nie zawiera białka kurzego. Na etykietach słabej jakości karm zwykle brak szczegółowych informacji o gatunkach mięs użytych do ich produkcji, co jest normą w przypadku pożywienia klasy premium i super premium.

Reasumując produkty z najwyższej półki są może droższe, ale mamy pewność, że faktycznie nie zawierają białka drobiowego.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu