Karmniki dla ptaków

Karmniki dla ptaków

Wszystkie karmniki dla ptaków możemy podzielić na takie, które zawiesza się na zewnątrz klatek, oraz takie, które wieszane są wewnątrz nich. Ponadto w każdej z tych grup możemy wyróżnić jeszcze kilka rodzai.

Karmniki dla ptaków zawieszane na zewnątrz klatki

W obrębie tej kategorii znajdziemy dwa rodzaje karmników.

Zwykłe pojemniki
Wykonane są z tworzywa. Ptaki mają do nich dostęp przez specjalne otwory w klatkach. Występują w kilku modelach, trzeba więc dopasować je do konkretnej klatki. Przeznaczone są dla małych ptaków, ponieważ same są w niewielkich rozmiarach.

Dozowniki pokarmu
Są wykonane z tworzywa i składają się z dwóch części: właściwej miseczki i doczepionego do niej pojemnika na zapas ziarna, który ma postać długiej, otwartej u góry rurki. Miseczkę wciska między pręty i tylko ona znajduje się wewnątrz klatki.

W miarę wyjadania, ziarno przesypuje się do miseczki. Podaje się w nich wyłącznie ziarno. Przeznaczone są dla ptaków małych i średnich.

Karmniki dla ptaków zawieszane wewnątrz klatki

W tej grupie możemy wyróżnić kilka rodzai karmników, które da się podzielić na dwie grupy, w zależności od materiału, z którego są wykonane:

  • karmiki plastikowe.
  • karmniki metalowe

Plastikowe
Mogą występować w postaci pojemników zaopatrzonych w haczyki do zawieszania na prętach klatki lub karmników przykręcanych do prętów klatki. Pierwsze przeznaczone są dla ptaków małych i średnich, drugie dla średnich i dużych.

Te drugie składają się z przykręcanej na stałe podstawy i odczepianej od niej miseczki.

Metalowe
Tak jak poprzednie mogą być zawieszane na specjalnych haczykach lub przykręcane do prętów klatki. Pierwsze składają się ze zdejmowanej miski i z metalowej obręczy, którą zaczepia się o pręty klatki.

Drugie są metalowym odpowiednikiem przykręcanych do klatki plastikowych karmników. Metalowe miski są najlepszym wyborem dla dużych papug, które mają silne dzioby i plastikowe wyposażenie klatki po prostu zniszczą.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

banerek-promocyjny-kakadu1

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Ptaki
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne
Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 42 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »
Zoologiczny sklep internetowy
Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»
Prezenty
Wybierz prezent do zakupów w e-sklepie! Obejrzyj katalog prezentów»
Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »
Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy
Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.

Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota » Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.

Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni » Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.

Wszystko dla ptaków egzotycznych » Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.

Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium » Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.

Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu