Karmniki dla ptaków

Karmniki dla ptaków

Jakie karmidło wybrać dla papugi, kanarka lub dzikich ptaków zimujących? Wbrew pozorom potrzebny ptaków hodowlanych wcale nie różnią się od tych, jakie wykazują ich dzicy koledzy. Konstrukcja karmnika powinna umożliwiać zwierzakowi swobodne pobieranie pokarmu, zapewniać poczucie bezpieczeństwa przy posiłku, a jednocześnie pozostawiać otwarty widok na otoczenie. Dziś podpowiadamy, jakie karmidła i karmniki dostępne są na rynku i które z nich odpowiadają potrzebom ptaków domowych oraz zimujących.

Jak dokarmiać ptaki zimą?

Karmnik do klatki dla ptaka

Karmnik to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia ptasiej klatki. W zależności od potrzeb możemy wybierać spośród klasycznych karmideł w formie pojemnika lub bardziej rozbudowanych paśników z dozownikiem pokarmu. Te pierwsze występują w kilku modelach i wielkościach, więc bez trudu dostosujemy je do rozmiarów klatki. Mniejsze modele przeznaczone dla drobniejszych ptaków można zawiesić na prętach klatki za pomocą specjalnych haczyków. Większe karmidła dla dużych ptaków należy z kolei przykręcić do prętów, dzięki czemu będą stabilniejsze, a pupilowi nie uda się wysypać zawartości. Możemy także wybierać pomiędzy karmidłami plastikowymi oraz metalowymi. Te drugie nadają się idealnie dla papug, których dzioby są wyjątkowo twarde i mogą niszczyć plastikowe elementy.

Karmidła z dozownikami składają się z dwóch części – miski oraz dołączonego pojemnika na zapas ziarna. Dozownik zwykle znajduje się poza klatką, a tylko miskę umieszcza się pomiędzy prętami wewnątrz klatki. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy pamiętać o ciągłym dosypywaniu ziarna, dozownik robi to za nas.

Karmniki dla ptaków zimujących

W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy nie tylko karmniki przeznaczone dla hodowlanych ptaków ozdobnych, ale i dla dzikich zwierzaków, które zimują w naszym kraju. Dokarmianie ptaków warto zacząć, gdy pojawią się pierwsze przymrozki, szczególnie jeśli ziemię pokrywa śnieg, a jeziora są zamarznięte. Ptakom trudno znaleźć coś do jedzenia w takich warunkach, a krótkie dni także nie sprzyjają żerowaniu. Suto zastawiony karmnik jest więc dla nich prawdziwym ratunkiem.

↓ KARMNIKI DLA PTAKÓW ↓

Wybierając go warto zwrócić uwagę na kwestie, takie jak wielkość oraz rodzaj otworów, poprzez które ptaki będą dostawały się do ziarna. Karmnik dla ptaków powinien być na tyle duży, by jednocześnie mogło korzystać z niego kilka zwierzaków, a dostęp do ziarna nie może być w żaden sposób utrudniony. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów karmników. Najbardziej popularne to drewniane domki z daszkami. Są nie tylko wygodne dla zwierzaków, ale mogą też stanowić ciekawy element dekoracyjny dla naszego ogrodu czy balkonu. Do wyboru mamy także rozbudowane konstrukcje z zasobnikami. Dzięki temu ptaki będą miały zapas pożywienia, którym mogą dysponować według potrzeb.

Jak dokarmiać ptaki zimą?

Pamiętajmy, że dokarmianie ptaków powinno stanowić realną dla nich pomoc. To oznacza, że zostawianie w karmniku resztek czy odpadków z kuchni nie ma żadnego sensu. Jeśli naprawdę chcemy pomóc zimującym ptakom, warto robić to z głową i już zawczasu przemyśleć ich menu. Weźmy pod uwagę, że do naszej ogrodowej stołówki będą zaglądały różne gatunki ptaków o odmiennych preferencjach żywieniowych. Jadłospis powinien być więc dosyć urozmaicony, tak aby każdy zwierzak znalazł coś dla siebie.

↓ POKARMY VITAKRAFT DLA PTAKÓW ZIMUJĄCYCH ↓

Pośród zimowych przekąsek dla ptaków powinny znaleźć się przede wszystkim pokarmy zasobne w tłuszcz, na przykład pestki słonecznika, orzeszki ziemne, słonina oraz nasiona roślin oleistych, takich jak mak. Równie dobrze sprawdzą się mieszanki z prosa, pszenicy i owsa. Jeśli nie wiemy, jak samodzielnie skomponować taką mieszankę, możemy kupić ją w sklepie zoologicznym Kakadu. Razem z nimi warto nabyć także suszone owoce, rodzynki czy płatki owsiane.

↓ POKARMY VERSELE LAGA DLA PTAKÓW ZIMUJĄCYCH ↓

Gdzie powiesić karmnik dla ptaków?

Odpowiedni karmnik dla ptaków i smaczne jedzenie nie gwarantują sukcesu ptasiej jadłodajni. Aby cieszyła się popularnością, musimy umieścić ją we właściwym miejscu, to znaczy takim, w którym zwierzaki będą czuły się bezpiecznie. Najlepiej zawiesić go tam, gdzie zwierzaki będą miały widok na całą okolicę i skąd, w razie potrzeby, da się szybko uciec. Wybierzmy miejsce zaciszne i osłonięte od wiatru, koniecznie z dala od ruchliwej ulicy czy chodnika, po którym spaceruje wiele osób. Unikajmy także gęstych zarośli, w których mogą kryć się potencjalni drapieżnicy, na przykład wolno żyjące koty.

↓ POKARMY DLA PTAKÓW ZIMUJĄCYCH ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © gallas — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Ptaki
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu