karma miamor dla kociat

Karma Miamor dla kociąt

Właściwe żywienie w ciągu kilku pierwszych miesięcy życia kociaka to gwarancja zdrowego i pewnego startu w dorosłe życie. Dieta młodych futrzaków powinna być bogata w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju, a jednocześnie lekkostrawna i dopasowana do możliwości niedojrzałego układu pokarmowego kociąt. Posiłkiem spełniającym te kryteria jest między innymi mokra karma Miamor dla kociąt.

Karmy Miamor dla kotów

Żywienie kociąt – o czym warto pamiętać?

Podstawą żywienia kociąt powyżej trzeciego miesiąca życia powinien być już pokarm stały. Wybierając go miejmy na uwadze specyficzne potrzeby żywieniowe maluchów, będących w fazie najintensywniejszego wzrostu i rozwoju całego organizmu. Aby cały ten proces przebiegał prawidłowo, powinniśmy zapewnić pupilowi pokarm pełen niezbędnych substancji odżywczych w proporcjach zaspokajających jego rzeczywiste potrzeby. Karma dla kociąt musi zawierać składniki odpowiedzialne za prawidłowy rozwój mózgu i układu nerwowego, takie jak nienasycone kwasy tłuszczowe, a także substancje prebiotyczne wzmacniające naturalną odporność malucha. Nie może zabraknąć w niej białka oraz tłuszczu zwierzęcego, a ponadto witamin i minerałów budujących mięśnie i szkielet czworonoga.

Kociakom potrzebny jest pokarm wysokoenergetyczny, a jednocześnie lekkostrawny. Pamiętajmy, że układ pokarmowy młodego mruczka nie działa jeszcze dość sprawnie, dlatego na pierwszy posiłek najlepiej nadaje się karma mokra. Jest to pokarm odżywczy i smaczny dla malucha, a przy tym jego konsystencja ułatwia kociakom stopniowe przejście z mleka na pokarm stały.

Zalety mokrej karmy Miamor dla kociąt

Mokre karmy Miamor dla kociąt są przede wszystkim dużo smaczniejsze od zwykłych suchych karm w formie granulek. Smak i aromat przekąski zachęca kocięta do jedzenia, dzięki czemu łatwiej odstawić je od mleka matki. Dużą zaletą pokarmów Miamor jest ich skład. Zawierają dużo czystego mięsa bez odpadów przemysłowych, takich jak kości czy ścięgna. Warto pamiętać, że białko zwierzęce to podstawa kociej diety, niezbędna do zbudowania zdrowych, silnych mięśni i narządów wewnętrznych. Mięso to także nieocenione źródło energii dla rosnących jak na drożdżach małych kociaków.

↓ MOKRA KARMA DLA KOCIĄT MIAMOR ↓

Warto dodać, że karmy dla kociąt Miamor nie zawierają żadnych konserwantów ani sztucznych dodatków. Są lekkostrawne i delikatne dla niedojrzałego przewodu pokarmowego kociaka. Podawanie maluchom mokrych przekąsek wskazane jest także ze względu na układ moczowy. Mokre karmy zawierają więcej wody, więc wpływają korzystnie na nerki oraz dolne drogi moczowe zwierzaka, a przy tym utrzymają prawidłowe pH moczu.

Pokarmy Miamor dla kociąt – rodzaje

Miamor to producent oferujący szeroki wybór rozmaitych pokarmów dla kotów, na różnym etapie życia. Pośród nich znajdziemy także przekąski dla kociąt, w formie saszetek z kawałkami mięsa w smakowitej galaretce lub tacek z mięsem w warzywnym bulionie. Karmy te dostępne są w kilku wersjach smakowych. Do wyboru mamy posiłki z drobiem, wołowiną lub kurczakiem i cielęciną. Wszystkie są tak samo naturalne, smaczne i aromatyczne. Posiłki są lekkostrawne i łatwo przyswajalne przez młode kocie organizmy, a przy tym łatwo je przechowywać i podawać.

Jak podawać kociętom mokrą karmę?

Wszystko zależy od tego, czy karmimy pupila wyłącznie mokrą karmą, czy też stosujemy tak zwany mieszany model żywienia. Przyjmuje się, że podstawą kociej diety powinna być sucha karma, a mokrą podajemy tylko jako dodatek. Z czasem powinniśmy więc zacząć stopniowo wprowadzać suche granulki do jadłospisu małego kociaka, początkowo tylko dosypując je do mokrych posiłków.

Jeśli chodzi o dawkowanie mokrych przekąsek, to podpowiedzi zawsze znajdziemy na opakowaniach. O ile karmimy malucha wyłącznie mokrą karmą, powinniśmy serwować ją od 3 do 5 razy dziennie. Jeżeli pupil je także pokarm suchy, wtedy odpowiednio zmniejszmy ilość saszetek do 1-2 w ciągu dnia.

↓ MOKRA KARMA DLA KOCIĄT MIAMOR ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © mariesacha – stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu