{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Karma dla Chihuahua

Psiaki rasy Chihuahua to jedne z najmniejszych kudłaczy świata, które zyskały ogromną popularność i sympatię wśród właścicieli. Doskonale czują się w domowym zaciszu, są towarzyskie i niezwykle energiczne. Można je łatwo nauczyć nie tylko przebywania w niezbyt dużym mieszkaniu (radzą sobie bez problemu), ale także korzystania z kuwety, jak koty. Oczywiście nie oznacza to, że możemy nie wyprowadzać psiaka na codzienne spacery! Regularny ruch na świeżym powietrzu jest obowiązkowy, służy wzmocnieniu kondycji, poprawie samopoczucia i odporności. Warto wiedzieć, że kudłacze rasy Chihuahua są niezwykle żywiołowe i ciekawskie, ale także bardzo odważne. Chętnie poznają świat, uczą się nowych rzeczy i nawiązują znajomości z innymi pupilami, ale także z ludźmi. Aby cieszyły się dobrym zdrowiem i żyły jak najdłużej (a mogą dożyć nawet piętnastu lat), należy je odpowiednio karmić już od najmłodszych lat.

Chihuahua – jakie ma zapotrzebowania żywieniowe?

Psiaki tej rasy są drobne i malutkie, ale nie oznacza to, że mogą jeść co popadnie. Wręcz przeciwnie. Przy takich małych rozmiarach należy bardzo uważać, aby pupil nie walczył z problemem nadwagi i otyłości. Delikatny układ kostno-stawowy nie zniesie zbyt dużego obciążenia. Pojawi się dyskomfort, ból, a z czasem nawet problemy z poruszaniem się. Dlatego zapomnijmy o podawaniu zbyt dużej ilości smakołyków, które tuczą. Zostawmy je na specjalne okazje: jako nagrody. Na co dzień natomiast podawajmy pełnowartościową karmę, które nie ma w składzie sztucznych barwników, wypełniaczy i konserwantów. To właśnie takie śmieciowe składniki najbardziej tuczą. Ponadto układ pokarmowy psiaków rasy Chihuahua jest niezwykle delikatny. Zła dieta zaowocuje bólami brzucha, wzdęciami, niestrawnością i bardzo nieprzyjemnym zapachem kału, co także może okazać się problemem, zwłaszcza jeśli nasz kudłacz załatwia się w domu, do kuwety. Kolejną ważną sprawą jest dbanie o odpowiedni stan uzębienia pupila. Chihuahua są w grupie najwyższego ryzyka, jeśli chodzi o kłopoty z dziąsłami i zębami. Bardzo często psiaki muszą walczyć z kamieniem nazębnym. Pamiętajmy też, że delikatne kości i stawy potrzebują odpowiednich składników budulcowych, jak również substancji, które je wzmocnią. To samo dotyczy serca. W starszym wieku to ono jest często przyczyną przedwczesnych zgonów. Zadbajmy, aby w diecie pojawiły się odpowiednie pierwiastki i witaminy. Wybierając karmę, warto również wiedzieć, ze psiaki tej rasy nie mają zbyt mocnego powonienia, więc przyda się produkt, który ma wysoki poziom smakowitości. Nie należy natomiast często zmieniać karmy i ulegać zachciankom ulubieńca, ponieważ Chihuahua mają dużą skłonność do marudzenia przy posiłku i mogą stać się naprawdę wybredne.

↓ KARMY DLA PSÓW RASY CHIHUAHUA ↓

Karma odpowiednia dla Chihuahua

Karmę dla psiaków rasy Chihuahua należy kupić w porządnym sklepie zoologicznym. Zapraszamy oczywiście do Kakadu, mamy szeroki wybór produktów dla kudłaczy tej rasy. Karma musi być przede wszystkim świeża i szczelnie zamknięta. Zawsze zwracajmy uwagę na datę ważności i na skład takiej karmy. Chihuahua, jak każdy psiak, potrzebuje odpowiedniej ilości białka zwierzęcego, zdrowych tłuszczów, najlepiej Omega-3 (są przede wszystkim w rybach), natomiast należy unikać węglowodanów, a zwłaszcza cukrów. Sięgajmy po karmy z odpowiednim pakietem witamin i minerałów. Przyda się także glukozamina i chondroityna, które wspierają pracę stawów i wzmacniają je (dowiedz się czym jest chondroityna dla psa KLIK). Powinniśmy sięgać przede wszystkim po karmę suchą, która pomaga walczyć z kamieniem nazębnym. Oczywiście wybierajmy produkty dedykowane specjalnie tej rasie. W ten sposób dostarczymy odpowiednią ilość składników odżywczych najwyższej jakości. Na rynku dostępne są karmy dla szczeniaków Chihuahua, dla psiaków dorosłych i dla seniorów. Mokrą karmę też warto czasami podawać, jako urozmaicenie. Jest bardziej smakowita i esencjonalna. Pamiętajmy również, aby psiak miał stały dostęp do świeżej, szczególnie jeśli podajemy mu przede wszystkim karmę suchą. Produkty dedykowane specjalnie tej rasie mają także tę właściwość, że granulki nie są zbyt duże, więc kudłacz bez problemu radzi sobie z gryzieniem. Jeśli natomiast musimy z jakiegoś ważnego powodu zmienić karmę, róbmy to powoli i stopniowo. Nie wolno zmienić też karmy za często. Chihuahua mają bardzo delikatny przewód pokarmowy i możemy im po prostu zaszkodzić gwałtowną rewolucją żywieniową.

↓ KARMA DLA PSÓW RAS MAŁYCH ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Kliknij, aby zobaczyć więcej karm dla psów ras małych KLIK »

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu