karma biologiczna dla psa

Karma biologiczna dla psa

Zdrowe odżywianie to temat, który nieobcy jest również psim właścicielom. Wybierając karmę dla zwierzaka, wpierw zastanowić musimy się więc nad naszymi zapatrywaniami na psią dietę. Jeśli ważne jest dla nas to, by psu zapewnić jedzenie w jak najwyższym stopniu odpowiadające jego anatomicznym i naturalnym potrzebom, sięgnąć możemy po karmy biologiczne. Te tworzone są tylko z takich składników, które pupil nasz jadałby, żyjąc na wolności.

Czym tak właściwie są karmy biologiczne?

Karmy biologiczne dla psów to takie żywieniowe specjały, które w stopniu maksymalnym starają się zaspokoić naturalne pokarmowe wymagania zwierzaka. Producenci ich w pierwszej kolejności zwracają więc uwagę na wskazówki wynikające z anatomicznej i fizjologicznej budowy naszych domowych pupili. Najważniejszą kwestią jest więc tu to, jak sama matka natura przygotowała psa do konsumpcji.

Psi organizm zbudowany jest nieco inaczej niż nasz własny. Stąd też, choć ci czworonożni pupile z człowiekiem żyją już od 40 tysięcy lat, posiadają oni odmienne od nas zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Producenci karm biologicznych zakładają, że dopiero psi układ pokarmowy, budowa zębów i szczęk oraz przyjrzenie się psim enzymom trawiennym jest w stanie dostarczyć informacji, pozwalających skomponować zdrową i adekwatną dietę.

Innym ważnym aspektem jest tu jakość wykorzystywanych produktów. Skoro karma najbliższa ma być temu, co zwierzak jadałby w naturze, nie może zawierać ona żadnych sztucznych składników. Wbrew pozorom wyeliminowanie chemicznych konserwantów, ulepszaczy smaku i barwników jeszcze nie załatwia sprawy. Wykorzystywane w karmach jaja powinny pochodzić z hodowli na wolnym wybiegu, rośliny nie mogą być genetycznie modyfikowane, w mięsie zaś nie mogą pojawiać się antybiotyki, sterydy czy hormony. Dodatkowo wszelkie użyte produkty zawsze dostarczane są przez niewielkich lokalnych producentów tak, by do zakładów produkcyjnych trafiać mogły w świeżej nie zaś zmrożonej postaci. W przypadku karm biologicznych jakość bezapelacyjnie stać musi na pierwszym miejscu.

Skład karm biologicznych dla psów

Bez wątpienia to właśnie psy są zwierzakami najbliżej związanymi z człowiekiem. Wspólna długa historia nie powinna przekreślać jednak tego, że nasi kudłaci pupile blisko spokrewnieni są z wilkami, z którymi to łączy ich 99%-owe podobieństwo genetyczne. Stąd też przekonanie, że dieta udomowionych psów, jak najbardziej zbieżna powinna być z menu ich dziko żyjących kuzynów. Debaty, na temat tego, czy psy są wszystkożerne, czy też mięsożerne wciąż nie zostały zakończone. Producenci karm biologicznych zdecydowanie opowiadają się jednak za tą drugą opcją.

Karma biologiczna dla psa bazować musi więc na białku pochodzenia zwierzęcego, które to stanowić powinno nawet 85% składu. Kolejnym istotnym składnikiem są tłuszcze odpowiedzialne za dostarczenie należytej ilości energii oraz odpowiednio zbilansowanej dawki kwasów EPA, DHA, omega-3 i omega-6. Specjały takie stronią od zbóż, często goszczą w nich jednak całe jaja, oraz niewielkie ilości warzyw i owoców.

↓ KARMA BIOLOGICZNA DLA PSA ↓

Kontrowersje wokół węglowodanów

Zwykło się mniemać, że to właśnie węglowodany dla organizmu są bardzo dobrym źródłem paliwa. Zasada ta niekoniecznie sprawdza się jednak w przypadku psiaków. Zwolennicy mięsożernej diety podkreślają, że to właśnie bardzo wysoka zawartość węglowodanów w karmach odpowiedzialna jest za zły stan zdrowia, w tym m.in. za otyłość i cukrzycę, naszych domowych pupili (poczytaj więcej na temat cukrzycy u psów KLIK). Wyraźnie podkreślają też oni, że zdrowa psia wątroba z łatwością pozyskać potrafi niezbędne cukry z wysokiej jakości tłuszczów i białek. Karmy biologiczne dla psa zupełnie rezygnują więc ze zbóż, a sięgając po warzywa, starają się w nieznacznych ilościach wykorzystywać te, które należą do węglowodanów złożonych, a więc np. rośliny strączkowe i bogate w skrobię.

Mięso w psiej karmie biologicznej

Wilk po upolowaniu swej zdobyczy nie oddziela mięsa od skóry, organów wewnętrznych czy kości. Z ochotą zjada więc on nie tylko same mięśnie, ale i inne części ciała swej ofiary. Jak okazuje się, to właśnie zwierzęce organy są najistotniejszym źródłem całego arsenału minerałów i witamin. Również dieta naszego domowego pupila powinna więc w nie obfitować. To tłumaczy, dlaczego w karmach biologicznych obecne są też podroby, szpik czy chrząstki.

↓ KARMA BIOLOGICZNA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu