Jakie obroże dla kota są najlepsze?

Jakie obroże dla kota są najlepsze?

Wielu właścicieli uważa, że obroża nie jest kotu do niczego potrzebna. Tymczasem stanowi ona bardzo ważny element kociej wyprawki (dowiedz się, co powinna zawierać kocia wyprawka KLIK) i każdy wychodzący kot powinien ją mieć. Obroża to nie tylko ładna ozdoba, ale również informacja o tym, że kot ma już swojego opiekuna. Aby pupil był bezpieczny podczas wspólnych spacerów lub samodzielnych wypraw należy wybrać dla niego odpowiednią obrożę.

Jaką obrożę dla kota wybrać?

Wrodzona ciekawość i potrzeba eksploracji często wpędzają koty w różne tarapaty. Wychodzące koty podczas swoich eskapad przeciskają się pomiędzy krzakami, wskakują na płoty, drzewa czy różnego rodzaju budynki. Krótko mówiąc, nie ma takiego miejsca, do którego nie mógłby dotrzeć wyjątkowo uparty kot. Tylko co, jeśli podczas jednej z przygód pupil zaklinuje się gdzieś, a jego obroża zaplącze się lub zaczepi o gałęzie?

Specjalne obroże dla kotów zaprojektowano z myślą właśnie o takich sytuacjach. Pozwalają one zwierzęciu wyswobodzić się z obroży, jeśli zajdzie taka potrzeba. Niektóre obroże maja specjalny zatrzask, który na skutek silnego szarpnięcia sam się rozpina i uwalnia kota, gdy ten zaczepi o gałąź. Dostępne są również obroże z gumką wszytą w materiał. Dzięki niej zaczepiona o coś obroża rozciąga się, tak aby kot mógł sam uwolnić głowę z pułapki.

Warto pamiętać, że koty to bystre stworzenia, które prędzej czy później zorientują się jak działa mechanizm i zechcą pozbyć się obroży.

Materiał obroży dla kota

Obroża dla kota powinna być lekka i wygodna, tak aby nie krępowała ruchów zwierzęcia. Materiał, z którego obroża jest wykonana nie może podrażniać i obcierać skóry pupila. Niektóre koty mogą być uczulone na różne sztuczne materiały, więc jeśli tylko pojawią się problemy ze skorą lub sierścią ulubieńca należy natychmiast zdjąć obrożę i udać się do weterynarza. Największą popularnością cieszą się obroże wykonane z miękkiego zamszu. Są lekkie, a kotu wygodnie się je nosi. Co więcej zamszowe obroże są bardzo ładnie wykonane i estetycznie prezentują się na zwierzęciu. Polecane są również obroże parciane, równie lekkie co zamszowe i bardzo trwałe.

Obroża dla kota z gadżetami

W sklepach zoologicznych dostępne są obroże wyposażone w wiele dodatkowych gadżetów, takich jak dzwoneczki. Obroża z dzwoneczkiem pozwala właścicielowi określić, gdzie właśnie znajduje się jego pupil. Ale to nie wszystko, dzwoneczek to również ostrzeżenie dla wszystkich potencjalnych kocich ofiar. Kot to drapieżnik, a podczas swoich wędrówek chętnie poluje na ptaki lub myszy. Właściciele, którzy nie chcą, by kot polował mogą przypiąć do jego obroży dzwoneczek, który utrudni bezszelestne skradanie do zdobyczy.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, ze takie dodatkowe gadżety przy obroży, czy to dzwonki czy breloczki, będą również przeszkadzały pupilowi. Mogą zaczepiać się o gałęzie czy wystające druty, a ich metaliczny dźwięk może denerwować zwierzę. Być może w trosce o bezpieczeństwo pupila lepiej zdecydować się na prostą obrożę bez dodatków.

Obroża z adresówką

O ile breloczki nie są specjalne potrzebne kotu, tak adresówka jest mu niezbędna. Adresówka to nic innego, jak mała, przeważnie metalowa płytka, na której umieszcza się dane kontaktowe właściciela. Dzięki temu, jeśli pupil zawędruje zbyt daleko i zgubi się to osobie, która go znajdzie łatwiej będzie odnaleźć prawowitego opiekuna. Na takiej blaszce nie może zabraknąć nazwiska właściciela, aktualnego telefonu kontaktowego oraz adresu.

Specjalne obroże dla kotów

Wiele obroży dostępnych w sklepach zoologicznych posiada specjalne odblaskowe naklejki lub nadruki. Dzięki nim zwierzę będzie widoczne również w ciemności, co powoli uniknąć wielu przykrych wypadków, takich jak potrącenie przez samochód.

Warto wspomnieć również o obrożach przeciwpchelnych dla kotów (przeczytaj więcej o tym, czym są obroże przeciwpchelne KLIK). Jeśli pupil dużo czasu spędza w ogrodzie lub wędrując po okolicy zdecydowanie warto przemyśleć zakup takiej obroży. Zapewnia ona ochronę przed pchłami i kleszczami nawet do 8 miesięcy.

Zdjęcie: Fotlia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Ptaki
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu