jakie frisbee wybrac dla psa

Jakie frisbee wybrać dla psa?

Nasze ukochane domowe czworonogi stają się prawdziwymi kanapowcami. W ciągu tygodnia zazwyczaj nie mamy dla nich zbyt wiele czasu. Te jednak potrzebują zarówno naszego towarzystwa, jak i należytej dawki ruchu. Zabawa w przydomowym ogrodzie, bądź w okolicznym parku, to dobry pomysł na wspólne spędzenie wolnych chwil. Zwłaszcza jeżeli wykorzystamy do tego frisbee, które sprawi, że będzie nie tylko zabawnie, ale i zdrowo. To znakomita rozrywka, która z pewnością przypadnie do gustu psu, jak i samemu właścicielowi.

Frisbee – ty też dasz radę

Nie tylko zwierzakom, ale i nam odrobina sportu z pewnością nie zaszkodzi. Choć bieganie cieszy się ostatnio dużą popularnością, nie każdy przepadać musi za tą akurat formą aktywności. Większość psiaków lubi porządnie się wyhasać, jednak za prawdziwymi mistrzami w tej dziedzinie możemy zwyczajnie nie nadążyć. Frisbee dla psa to zabawka, dzięki której to pupil wykazać będzie musiał się znacznie większą sprawnością. My możemy co prawda aktywnie włączyć się w tę rozrywkę, możemy jednak równie dobrze stać, a nawet siedzieć wówczas, gdy zwierzak radośnie skakać będzie dookoła. Taka opcja wspólnego spędzania czasu dostosowana może być zatem do naszych kondycyjnych możliwości (poznaj najpopularniejsze rodzaje frisbee dla psów KLIK).

Jak rozpocząć trening frisbee z psiakiem?

Zawody latających psów to najlepszy dowód na to, że czworonogi na dobre pokochały zabawę plastikowym krążkiem. W wielu większych miastach regularnie organizowane są rozgrywki dla psich frisbee maniaków. Rozrywka ta, choć dla nas może przyjąć bardziej stacjonarną formę, dla czworonogów jest prawdziwym wyzwaniem. Zanim zabierzemy się za takie harce na świeżym powietrzu, warto zatem zadbać o parę istotnych szczegółów (.

Często mistrzami we frisbee są border collie – oczywiście nie znaczy to jednak, że tylko one pokochają tę formę rozrywki. Nasz pupil, jeśli tylko cieszy się dobrym zdrowiem, spokojnie może się bawić kolorowym plastikowym krążkiem. W roli idealnego miejsca na taką rozrywkę najlepiej sprawdzi się trawnik. Bieganie i skoki po żwirze, betonie czy asfalcie naszemu milusińskiemu z pewnością nie wyjdą na zdrowie. Pamiętajmy również, że tak jak i nam, tak i zwierzakowi przed większym wysiłkiem przyda się choć trochę rozgrzewki.

Podstawą dobrej zabawy jest przyjazna atmosfera i bezpieczeństwo. Dobrze jest więc psa chwalić i nagradzać, dobrze jest też zapobiegawczo sprawdzić, czy w trawie nie ma ukrytych odłamków szkła, które wbić mogą się w psie łapy. Miska naszego pupila i butelka z wodą to niezbędnik, który powinniśmy mieć przy sobie, gdy udajemy się na harce na świeżym powietrzu. Zmęczonemu psiakowi musi dać szansę, by uzupełnił niedobór wody.[1]

Jakie frisbee dla psa wybrać?

Wybierając dysk odpowiedni dla psa, pamiętać powinniśmy przede wszystkim o dwóch sprawach. Frisbee przeznaczone dla człowieka nie jest zabawką, która trafić powinna do pyska naszego czworonoga. Jemu wyszukać powinniśmy coś pośród krążków dedykowanych psiakom. Modele takie są lżejsze, nie tak twarde i wykonane ze zdecydowanie trwalszego materiału. Nie tylko są one bardziej wytrzymałe, ale i bezpieczniejsze – przy zabawie nie zranią psiaka. Drugą ważną opcją jest rozmiar odpowiednio dostosowany do pyska zwierzaka. Dla ras miniaturowych standardowy dysk z pewnością będzie za duży. Większość średnich, a nawet małych psów z rozmiarem takim powinna jednak dać sobie radę.

Różne modele dysków znacznie różnią się od siebie. Jeśli na dobre połkniemy bakcyla, z pewnością z biegiem czasu uda nam dobrać krążek najlepszy do naszych potrzeb. Na początek jednak poza wspomnianymi już aspektami dobrze jest zatroszczyć się o odpowiedni kolor zabawki. Nie powinna zlewać się ona z trawą czy niebem, również przezroczyste dyski mogą być słabo widoczne. Jeśli frisbee chcemy bawić się również w deszczową pogodę bądź w wodzie, postawić powinniśmy na krążek, który w takich warunkach nie będzie się ślizgał. Również przy niskich temperaturach, niektóre modele robią się zbyt twarde, by pies spokojnie łapać mógł je do pyska.

Zdjęcie: Fotolia.pl

Źródło:
[1] http://www.petplace.com/article/dogs/keeping-your-dog-healthy/exercise-play/teaching-your-dog-to-love-frisbee

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu