Jaka miska dla psa jest najlepsza?

Jaka miska dla psa jest najlepsza?

Żaden czworonóg nie może obyć się bez miski, w której będzie spożywał codzienne posiłki. Aby pupil mógł pałaszować pyszne jedzenie w komfortowych warunkach, musimy zakupić miseczkę odpowiednio dopasowaną do jego potrzeb. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zastanowić się, jakie cechy powinno posiadać idealne naczynie na psie kąski.

Czym kierować się wybierając miskę dla psa?

Pierwszym kryterium, jakie musimy wziąć pod uwagę przy wyborze miski dla pupila jest jej funkcjonalność. Czy nasz ulubieniec bez problemu będzie mógł wyjeść z niej całą karmę? Czy miska nie będzie przesuwać się lub nie przewróci się w czasie jedzenia? Czy łatwo będzie utrzymać nam ją w czystości? Dobra miska musi być stabilna, wytrzymała, łatwa w codziennym użytkowaniu i czyszczeniu. Koniecznie powinniśmy też dopasować rozmiar i wysokość naczynia do wielkości naszego czworonoga. Jeśli nasz ulubieniec stale będzie musiał pochylać się i przybierać niewygodne pozycje, aby zjeść posiłek, na pewno nie będzie to dla niego komfortowe.

Jaki typ miski dla psa wybrać?

Do karmienia psów najlepiej nadają się miski metalowe lub ceramiczne (przeczytaj więcej o rodzajach misek dla psów KLIK). Tego typu pojemniki są odporne na zarysowania, dzięki czemu na ich powierzchni nie gromadzą się bakterie. Miski ceramiczne dodatkowo są dosyć ciężko, dlatego stabilnie stoją na podłodze, trudno je przesunąć lub wywrócić. Kupując miskę ze stali, dobrze wybrać taką, która jest wyposażona w gumową, antypoślizgową obręcz, zapewniającą jej dobrą przyczepność.

Dla większych psów dobrze sprawdzą się miski podwyższane lub znajdujące się na stojaku, którego wysokość sami możemy wyregulować. Tego typu akcesoria polecane są też dla czworonożnych seniorów, cierpiących na choroby stawów.

Dla naszego zwierzaka możemy też zakupić podwójną miseczkę. Taka miska może być funkcjonalna, pod warunkiem, że część przeznaczona na wodę nie styka się bezpośrednio z częścią przeznaczoną na karmę. Decydując się na podwójne naczynie, należy przetestować jego stabilność.

Jeśli często podróżujemy z pupilem, powinniśmy zaopatrzyć się również w akcesoria turystyczne, które nie zajmują dużo miejsca, a są niezwykle przydatne. Warto zakupić np. poidło wyposażone w zbiornik na wodę. Miseczki podróżne zazwyczaj są lekkie, można je też z łatwością złożyć i schować.

Niektóre psiaki mają szczególne wymagania. Dla przedstawicieli rasy obdarzonych długim uszami, warto wybrać miseczkę o wysokich brzegach. Dzięki niej, uszy czworonoga nie będą narażone na kontakt z karmą.

A może karmnik interaktywny?

Karmienie czworonoga wcale nie musi być nudne. Jeśli nasz pupil uwielbia nowe wyzwania, warto nabyć interaktywną miskę, z której sam musi wydobywać smaczne kąski, rozwiązując kolejne łamigłówki. Ten sposób karmienia zapewnia rozrywkę dla psa na wiele godzin. Jeżeli na co dzień korzystamy z tradycyjnych misek, wystarczy, że zakupimy dla ulubieńca kong, który możemy wypełnić smakołykami.

Co zrobić, jeśli pies pilnuje swojej miski?

Niektóre czworonogi starannie pilnują swojej miski i są gotowe jej bronić. Takie zachowanie jest zazwyczaj związane z silną potrzebą kontrolowania najbardziej wartościowych zasobów.  Aby uniknąć obrony miski, już od szczenięctwa powinniśmy budować u psiaka pozytywne skojarzenia-opiekuna ze smakołykami. Kiedy więc nasz ulubieniec je, warto dorzucać ma coraz to nowe, smaczne kąski. Co jednak robić, jeśli nasz zwierzak nie jest już szczeniakiem, a warczy na nas, kiedy tylko znajdziemy się w pobliżu jego pożywienia? Musimy przekonać go, że to nie miska ściśle łączy się z pożywieniem, ale zapewnia je tylko nasza obecność. Przez jakiś czas warto spróbować karmić pupila z ręki. Dobrym sposobem na rozwiązanie problemu może też być trening z użyciem dwóch miseczek. W czasie nauki nakładamy pupilowi pokarm najpierw na jedną, a potem na drugą miseczkę. Czworonóg musi widzieć, że dzięki naszej obecności stale otrzymuje nowe pożywienie. Stopniowo możemy nieco unosić miski, kiedy podajemy psu karmę [1]. Najważniejsze lekcja, jaką musi wynieść nasz ulubieniec z takiego treningu jest taka, że obecność człowieka w pobliżu jego miski jest zawsze dla niego korzystna.

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Źródła:
1. Fisher S., Miller M., 2009, Pies.100 Sposobów na rozwiązanie jego problemów, s.40.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu