Jak wybrac smycz dla psa?

Jak wybrać smycz dla psa?

Na rynku jest mnóstwo modeli smyczy. Nie każda nadaje się dla każdego psiaka, dlatego decydując się na konkretny zakup, musimy wiedzieć, czego potrzebujemy i przede wszystkim, co będzie najlepsze dla naszego pupila. Smycz ma zapewnić psiakowi komfort, bezpieczeństwo, nie uwierać i nie krępować ruchów. Funkcjonalność jest w tym wypadku ważniejsza od estetyki, ale przy obecnym wyborze w sklepach zoologicznych, nie powinniśmy mieć problemów z dopasowaniem obu kryteriów do siebie i do czworonoga.

Jak dobrać smycz dla psa?

Smycz najlepiej kupić w porządnym sklepie zoologicznym (w naszych sklepach jest bardzo szeroki wybór różnych smyczy KLIK). W ten sposób zdobywamy pewność, że produkt jest bezpieczny. Co to oznacza? Po pierwsze, że zrobiono go z wytrzymałego materiału, który nie pęknie przy mocnym pociągnięciu i nie spruje się szybko w trakcie używania. Po drugie, że nie uczula, nie jest toksyczny, nie obciera skóry, nie przerzedza się przez niego sierść, czyli mówiąc krótko: smycz została wykonana z odpowiednich materiałów. Oprócz bezpieczeństwa ważny jest komfort naszego zwierzaka, dlatego zawsze dobierajmy długość smyczy pod wielkość i żywiołowość pupila. Duże psiaki potrzebują 8-10 metrowej smyczy na porządne spacery. Produkt musi być też dopasowany do sytuacji. Przy przejściu przez jezdnię potrzebujemy smyczy bardzo krótkiej, aby psiak szedł przy nodze. W podróży podobnie, ale za to na spacerze albo treningu przyda się zdecydowanie więcej długości. Przy naprawdę dużych odległościach sprawdza się natomiast linka. Zapewnia maksymalną swobodę, ale i bezpieczeństwo w sytuacjach, kiedy nie chcemy spuszczać czworonoga ze smyczy (przeczytaj więcej o wybranych rodzajach smyczy dla psa KLIK).

Rodzaje smyczy dla psów

Na rynku są trzy główne modele, które oczywiście występują w różnych wariantach i wariacjach. Pierwszym jest smycz klasyczna, z określoną długością (nie do regulowania). Z jednej strony zakończona karabińczykiem, z drugiej rączką. To najczęściej spotykany model, dostępny w całej gamie kolorystycznej, więc bardzo łatwo dopasować go do obroży lub szelek. Drugi typ to smycz regulowana, w miejscu rączki ma pętlę i drugi karabińczyk, dzięki czemu można przepiąć ją do znajdujących się na smyczy kółek i w ten sposób skrócić jej długość. Trzecim typem jest smycz automatyczna, rozciągająca się na różne odległości, z wbudowaną blokadą. Występuje w odmianach: linka i taśma. Każdy z modeli ma swój plusy i minusy.

Smycz tradycyjna dla psa

Bardzo łatwo dostępna, stosunkowo tania i poręczna. Ponieważ ma określony rozmiar, już podczas kupowania dobieramy ją do zapotrzebowań naszego psiaka. Nie trzeba się uczyć jej używać, bo nie zawiera żadnych skomplikowanych mechanizmów regulujących. Łatwa do oplecenia wokół ręki. Zwykle nie jest specjalnie długa, więc nie ciągnie się za psem podczas spaceru albo podróży. Świetna, jeśli chcemy nauczyć naszego czworonoga chodzenia grzecznie przy nodze. Jest dodatkowo bardzo wytrzymała i może posłużyć wiele lat. Wśród minusów jest przede wszystkim brak możliwości regulacji i ogólnie mała swoboda psiaka podczas spaceru. Nie za dobrze sprawdza się przy pupilach, które lubią ciągnąć (dowiedz się co zrobić, gdy pies ciągnie na smyczy KLIK). Nie nadaje się do spacerów, podczas których psiak biega albo chodzi po całej okolicy – ma zazwyczaj mniej więcej 120 centymetrów. Smycz klasyczna pasuje za to i do obroży, i do różnego rodzaju szelek.

Smycz regulowana dla psa

Ponieważ można ją skracać lub wydłużać według zapotrzebowań, jest to smycz bardzo praktyczna. Nie ciągnie się za psem, ale też nie krępuje ruchów. Doskonała, kiedy z długiego spaceru pełnego zabaw, musimy wrócić do domu przez ruchliwą jezdnię lub wsiąść do autobusu. Regulujemy długość i nic nam wtedy nie przeszkadza, a psiak jest bezpieczny. Przepinanie przydaje się w sytuacjach, kiedy musimy psa na chwilę przyczepić (nie pod sklepem, tego nie można robić, ale na przykład w czasie wystawy lub na treningu). Wśród minusów bywa wytrzymałość, ale wszystko zależy od tego, w ilu miejscach smycz jest zszyta. Im mniej takich miejsc, tym lepiej, bo wtedy posłuży nam na długo. Nie nadaje się na spacery z bieganiem, bo nie daje wystarczającej swobody. Pasuje do obroży i do szelek.

Smycz automatyczna dla psa

Bardzo praktyczna, bo ma, jak sama nazwa wskazuje, automatycznie regulowaną długość. Ten rodzaj smyczy wymaga jednak treningu i dla pupila, i dla właściciela. Psiaki wyrywające się, nerwowe i bardzo energicznie nie będą zachwycone. Nie nadaje się zbytnio do początkowej nauki chodzenia przy nodze. Bardzo dobra na dalszym etapie nauki, czyli dla psich „zawodowców” spacerowych. Pozwala oddalić się ulubieńcowi na dużą odległości, zapewniając przy okazji całkowite bezpieczeństwo (przede wszystkim wersja linkowa). Smycz ma także krótszy „odcinek bezpieczeństwa” na wypadek, gdyby obroża się zerwała. Nie ciągnie się po ziemi, a dodatkowo można do niej przyczepić specjalny woreczek na psie odchody (tak zwany dyspenser).

Zdjęcie: Fotolia.pl
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu