{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Jak wybrać najlepszą suchą karmę dla szczeniaka?

Odpowiednia dieta odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu wszystkich młodych psiaków. Jedynie wartościowe pożywienie jest w stanie w pełni zaspokoić ich potrzeby i ułatwić im start w dorosłość. Niestety, samodzielne komponowanie jadłospisu malucha jest nie tylko trudne, ale też bardzo czasochłonne. Żywienie czworonożnego juniora może stać się dużo prostsze, jeśli zdecydujemy się serwować mu suchą karmę. Jaka będzie najlepsza dla szczeniaka?

O czym pamiętać, wybierając karmę dla szczeniaka?

Opieka nad szczeniakiem może bez wątpienia przynieść wiele radości. Nie można jednak zapominać, że na właścicielach młodych zwierzaków spoczywa ogromna odpowiedzialność za ich całe przyszłe życie. Jeśli bowiem pupil nie otrzyma odpowiedniej socjalizacji i stymulacji na wczesnym etapie rozwoju, braki te może być później trudno nadrobić. Podobnie bywa też z niewłaściwym żywieniem. Zwierzak, który w okresie szczenięctwa jest karmiony nieodpowiednim pokarmem, nie może się prawidłowo rozwijać i jest bardziej narażony na problemy zdrowotne. Trudności sprawia mu również nauka, poznawanie otoczenia czy budowanie relacji z ludźmi i innymi czworonogami. Z tego względu bardzo ważne jest, by nie odkładać zdrowego żywienia ulubieńca na później, tylko od już samego początku serwować mu jedynie zdrowe posiłki.

Dieta szczeniąt musi być przede wszystkim starannie dopasowana do ich wieku. Młode psiaki mają bowiem nawet 2 razy wyższe niż dorosłe zwierzaki zapotrzebowanie na energię, białka i tłuszcze. Potrzebują zatem niezwykle odżywczego pokarmu. Przy wyborze karmy dla szczeniaka trzeba jednak uwzględnić także jego rasę i wielkość. Szczenięta ras dużych muszą otrzymywać pożywienie, które nieco ograniczy tempo ich wzrostu. Nie może być ono więc aż tak kaloryczne i bogate w wapń, jak to przeznaczone dla małych i średnich psiaków. Dobrym rozwiązaniem jest też podawanie pupilowi karmy dedykowanej rasie. Taki sposób żywienia może znacznie obniżyć ryzyko chorób, co do których nasz ulubieniec posiada wrodzone predyspozycje (sprawdź, jak wybrać karmę dla szczeniaka KLIK).

↓ SUCHA KARMA DLA SZCZENIĄT RAS MAŁYCH 

Jaka sucha karma będzie najlepsza dla szczeniaka?

Młodym czworonogom dość łatwo wpoić odpowiednie nawyki żywieniowe. Jeśli więc chcemy karmić pupila suchą karmą, z powodzeniem możemy wprowadzić ją już na etapie szczenięctwa (poczytaj więcej o prawidłowym karmieniu szczeniaka KLIK). Warto jednak pamiętać, że psi juniorzy mają jeszcze ograniczone możliwości rozdrabniania i trawienia pokarmu. Zanim na dobre przyzwyczają się do pokarmu stałego, muszą otrzymywać pożywienie, które zastąpi im mleko matki. Pierwsza sucha karma dla szczeniaka powinna zatem nadawać się do namaczania i rozcierania. Dobrze sprawdzi się pożywienie o dość drobnej granulacji. Specjalna struktura krokietów musi też zachęcać zwierzaka do żucia i rozgryzania. Pożywienie nie może również zbytnio obciążać, jeszcze nie do końca rozwiniętego, przewodu pokarmowego malucha. Zdecydujmy się więc na karmę lekkostrawną, o ograniczonej zawartości węglowodanów. Zamiast pokarmu zawierającego kukurydzę czy pszenicę lepiej z pewnością wybrać produkt z ryżem. Cennym źródłem błonnika i witamin mogą być zaś owoce i warzywa. Podstawowym składnikiem dobrej suchej karmy dla szczeniaka » musi być jednak zawsze mięso. Istotne jest bowiem, by karma opierała się głównie na białku pochodzenia zwierzęcego, charakteryzującym się wysoką wartością odżywczą i dobrą przyswajalnością. Szukamy też pokarmów jak najbardziej naturalnych, niezawierających sztucznych konserwantów, barwników, ulepszaczy smaku czy surowców genetycznie modyfikowanych.

↓ SUCHA KARMA DLA SZCZENIĄT RAS ŚREDNICH ↓

Jakich składników szukać w karmie dla szczeniaka?

W menu czworonożnego juniora nie może zabraknąć składników, które wspomogą harmonijny rozwój jego całego organizmu. W życiu szczeniąt szczególne znaczenie mają nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, a zwłaszcza kwas dokozaheksaenowy DHA – wpływający na układ nerwowy i procesy poznawcze. Jego dobrym źródłem jest m.in. olej z łososia. Wsparcia wymaga ponadto układ odpornościowy młodych zwierzaków. Aby stymulować naturalne procesy obronne organizmu, powinniśmy serwować pupilowi pożywienie bogate w przeciwutleniacze (witaminy C, E) i prebiotyki (mannooligosacharydy i fruktooligosacharydy). Cennym wzbogaceniem diety maluchów są też składniki o właściwościach prozdrowotnych. Z tego względu warto postawić na karmy z dodatkiem ziół, które często jeszcze podnoszą walory smakowe i zapachowe pożywienia.

↓ SUCHA KARMA DLA SZCZENIĄT RAS DUŻYCH ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu