{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Najlepsza sucha karma dla szczeniaka

Jak wybrać karmę dla szczeniaka? » Który produkt najlepiej sprosta potrzebom jego organizmu? Wybór nie jest prosty. Rosnący jak na drożdżach szczeniak potrzebuje pokarmu bogatego w cenne składniki odżywcze, w proporcjach ściśle dopasowanych do jego potrzeb. Dobra sucha karma to taka, która dostarczy maluchowi energii, wspomoże prawidłowy rozwój całego organizmu, a przy tym będzie lekkostrawna i dobrze przyswajalna. O czym jeszcze warto pamiętać kupując suchą karmę dla szczeniaka?

Karmienie szczeniąt

Żywienie czworonogów do pierwszego roku życia, czyli w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju, musi odbywać się w sposób przemyślany i dobrze zaplanowany. Szczenięta w żadnym wypadku nie powinny jeść byle czego, a podawanie im resztek ze stołu jest rozwiązaniem najgorszym z możliwych. Wielu właścicieli, zdając sobie sprawę z potrzeb młodego pupila, przyrządza posiłki własnoręcznie, specjalnie dla niego. Niestety nawet pomimo starań i szczerych chęci nie zawsze udaje się prawidłowo dobrać proporcje poszczególnych składników. Przy takiej metodzie karmienia nigdy nie mamy pewności czy szczeniak otrzymuje prawidłową ilość wszystkich substancji. A warto pamiętać, że nadmiar niektórych elementów może być równie szkodliwy, co ich niedobór. Jaka inna metoda żywienia sprawdzi się więc najlepiej?

Zalety suchych karm dla szczeniąt

Z uwagi na tak szczególne potrzeby żywieniowe szczeniąt, najlepszym wyjściem będzie podawanie im gotowej karmy suchej, zawierającej pełen zestaw substancji niezbędnych do życia oraz prawidłowego rozwoju. Gotowe karmy dla szczeniaków to kompletny i dobrze zbilansowany pokarm, dostarczający maluchom wszelkich składników odżywczych, w szczególności białka, tłuszczu oraz witamin i minerałów, wspierających odporność oraz funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Karma sucha to także dużo tańsze rozwiązanie niż inwestycja w pokarmy mokre czy domowe obiadki dla pupila. Rozsądne zakupy pozwalają sporo zaoszczędzić, tym bardziej, że sucha karma, w przeciwieństwie do mokrej, ma dłuższy termin przydatności do spożycia i można ją przechowywać nawet przez kilka miesięcy. Jej dodatkowym atutem jest pozytywny wpływ na zęby oraz dziąsła szczeniaka. Rozgryzanie granulek sprzyja redukcji kamienia nazębnego i poprawia ukrwienie dziąseł.

↓ SUCHA KARMA DLA SZCZENIĄT RAS MAŁYCH 

Jaka powinna być sucha karma dla szczeniaka?

Sucha karma dla szczeniaka powinna być dobrana odpowiednio do potrzeb i predyspozycji konkretnej rasy lub kategorii wagowej psa. Nie jest tajemnicą, że małe czworonogi, takie jak yorki, mają zupełnie inne wymagania niż psy dużych ras, na przykład owczarki niemieckie, dogi czy bernardyny. Główne różnice dotyczą chociażby zapotrzebowania na białko. Karmy dla szczeniąt » ras dużych powinny zawierać go nieco mniej od tych, przeznaczonych dla mniejszych psiaków. Chodzi tu o utrzymanie prawidłowego tempa wzrostu i przybierania na wadze. Maluchy należące do dużych ras wykazują także większe zapotrzebowanie na składniki takie jak wapń, fosfor, glukozamina i chondroityna, które wzmacniają mięśnie, kości oraz stawy.

Wybierając karmę dla malucha zwróćmy więc uwagę na to, który producent posiada w swej ofercie osobne kategorie produktów dla szczeniąt ras małych, średnich i dużych. W dobrych sklepach zoologicznych znajdziemy także pokarmy dedykowane konkretnym rasom, na przykład yorkom, maltańczykom czy labradorom (poczytaj więcej o karmieniu szczeniaka labradora KLIK).

↓ SUCHA KARMA DLA SZCZENIĄT RAS ŚREDNICH ↓

Skład suchej karmy dla szczeniaka

Pamiętajmy, że to nie marka, logo czy atrakcyjne opakowanie powinny stanowić o naszym ostatecznym wyborze. Tym, co liczy się najbardziej jest oczywiście skład produktu. Nawet jeśli zaliczono go do kategorii Premium lub super Premium, powinniśmy dokładnie przeanalizować jego etykietę, by upewnić się co do szczerości obietnic producenta. Porządne karmy wytwarza się obecnie z naturalnych, nieprzetworzonych i ściśle wyselekcjonowanych surowców. Na próżno szukać w nich szkodliwych substancji, takich jak BHA czy BHT, czyli sztucznych konserwantów. Nie dodaje się do nich także żadnych chemicznych ulepszaczy, barwników ani aromatów (dowiedz się, jak wybrać karmę dla szczeniaka KLIK).

W składzie wysokiej jakości pokarmów dla szczeniąt dominuje czyste mięso oraz zdrowy tłuszcz zwierzęcy. Powinniśmy znaleźć w nich również warzywa oraz suszone owoce, a także dodatek substancji, takich jak kwasy tłuszczowe, wapń, fosfor oraz probiotyki. Unikajmy natomiast produktów nafaszerowanych tanimi wypełniaczami, na przykład pszenicą bądź kukurydzą. Zrezygnujmy także z produktów opatrzonych niejasnym opisem, które enigmatycznie określają skład i pochodzenie poszczególnych elementów.

↓ SUCHA KARMA DLA SZCZENIĄT RAS DUŻYCH ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu