{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Jak odstraszyć koty?

Co robić, gdy nasz mruczek wciąż uparcie wchodzi tam, gdzie nie powinien? Jak poradzić sobie z wolno żyjącymi kotami, które odwiedzają nasz ogród i niszczą wypielęgnowane rabaty? Koty to zwierzaki wszędobylskie, w dodatku niebywale uparte i trudno przegonić je z miejsca, które raz sobie upatrzyły. A niestety bywa to konieczne, nie możemy przecież pozwolić, by pupil nieproszony wskakiwał na stół lub niszczył domowe sprzęty. W takiej sytuacji warto zastosować specjalny repelent, czyli odstraszacz na koty.

Czym odstraszać koty?

W sklepach zoologicznych znajdziemy różnego rodzaju odstraszacze, które niezawodnie powstrzymują koty przed zbliżaniem się w określone miejsca. Wszystkie środki i preparaty, których zadaniem jest odstraszanie kotów nazywamy repelantami. Mogą to być zarówno produkty chemiczne, jak i akcesoria emitujące nieznośne dla zwierzaków ultradźwięki. Drażniący zapach lub hałas informują kota, że w dane miejsce nie powinien się zbliżać. Zwierzak, który wyczuje nieprzyjemną dla siebie woń lub dźwięk po prostu ucieknie, więc repelent nie wyrządzi mu żadnej trwałej szkody. W przeciwieństwie do bardziej drastycznych środków, takich jak druty pod napięciem, pułapki podduszające lub raniące ciało kota czy preparaty żrące. Fakt, że niektóre kocie nawyki bywają uciążliwe, ale to nie powód, by krzywdzić te zwierzęta!

Kiedy odstraszacz na koty jest potrzebny?

Odstraszacz na koty przyda się wszystkim tym, którzy nie życzą sobie nieproszonych gości na działce czy w ogrodzie. Pamiętajmy, że każdy szanujący się mruczek znaczy swój teren, a kocie wydzieliny, w szczególności mocz, szkodzą roślinom, doprowadzając do żółknięcia i obumierania pędów oraz liści. Co więcej, dzikie koty mogą roznosić wiele chorób, stanowiących zagrożenie również dla ludzi. Użycie odpowiedniego repelentu powinno skutecznie odstraszyć niechcianego gościa (poczytaj więcej o tym, jak pozbyć się kotów z ogrodu KLIK).

Nasi domowi pupile też nie zawsze zachowują się wzorowo. Niektóre koty z dziwnym upodobaniem niszczą domowe sprzęty, drapią meble, dywany oraz tapicerki. Zdarza im się także załatwiać w miejscach niemających nic wspólnego z kuwetą. W wielu przypadkach repelent skutecznie rozwiązuje taki problem. Oczywiście, o ile jego przyczyną nie jest choroba, silny stres lub bardziej złożone kłopoty behawioralne.

Chemiczne repelenty na koty

Są takie zapachy, których mruczek po prostu nie może znieść i za wszelką cenę stara się ich unikać. To właśnie na ich bazie tworzy się chemiczne repelenty, odstraszające koty lub zniechęcające je do zbliżania się w określone miejsce. Środki tego rodzaju znajdziemy w niemal każdym skalpie zoologicznym. Te do użytku wewnątrz domu dostępne są przeważnie w formie sprayów. Wystarczy spryskać preparatem wybraną powierzchnię, na przykład fotel, kanapę czy dywan, by odtąd pupil trzymał się z dala. Kupując repelent zwróćmy uwagę, czy jego woń będzie neutralna dla nas i czy środek nie pozostawi trudnych do usunięcia plam na tapicerkach mebli.

Niestety nawet najlepszy spray nie sprawdzi się na zewnątrz. Poza domem, w ogrodzie lub na działce stosuje się raczej repelenty w postaci granulatów. Są one dużo trwalsze, znacznie dłużej uwalniają swój zapach i nie musimy obawiać się, że pierwszy deszcz osłabi ich działanie. Granulki wystarczy rozsypać wzdłuż ogrodzenia, wokół klombów i krzewów, by ochronić je przed wizytami nieproszonych gości.

Dźwiękowe odstraszacze na koty

Poza chemicznymi repelentami, mamy do wyboru jeszcze odstraszacze dźwiękowe lub świetlne. Te pierwsze, to znaczy urządzenia emitujące nieznośne dla kota ultradźwięki, są znacznie skuteczniejsze. Emitowany przez nie hałas jest dla kotów na tyle uciążliwy, że zwierzaki starają się trzymać od nich jak najdalej.

Dźwiękowych repelentów powinniśmy używać wyłącznie na zewnątrz. Możemy zamontować je w ogrodzie lub na działce, czyli w miejscu, z którego kot może szybko uciec. Ogólnie rzecz biorąc odstraszacze tego rodzaju nie są szkodliwe dla kotów. Ale tylko pod warunkiem, że zwierzak nie musi zbyt długo przebywać w ich pobliżu. Długotrwałe wystawienie na działanie ultradźwięków może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mruczka. Dlatego zdecydowanie nie należy używać ich w pomieszczeniach, z których kot nie będzie mógł się wydostać.

↓ ŚRODKI ODSTRASZAJĄCE KOTY ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu