Jak dobrać transporter dla kota?

Jak dobrać transporter dla kota?

Transporter dla naszego kota to bardzo potrzebny produkt, który powinniśmy kupić razem z resztą wyprawki dla mruczka. Transporter jest niezbędny przy przewożeniu pupila do weterynarza, jak również podczas dalszych i bliższych podróży (dowiedz się, co zrobić, gdy Twój kot źle znosi podróż KLIK). Gwarantuje komfort przemieszczania się, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Transporter minimalizuje ryzyko ucieczki mruczka i uniemożliwia mu swobodne skakanie po wnętrzu samochodu albo innego środka transportu.

Gdzie kupić transporter dla kota?

Transporter kupujemy w porządnym i sprawdzonym sklepie zoologicznym (sprawdź nasze propozycje w e-sklepie KAKADU KLIK). Musi być wykonany z solidnych materiałów wysokiej jakości. Absolutnie nie zaleca się kupowania tego typu produktów na przecenach albo z niepewnych źródeł. Transporter musi zapewniać mruczkowi pełne bezpieczeństwo podczas przebywania poza domem, a to oznacza, że w żadnym wypadku nie może się otworzyć, rozlecieć, zacząć odkształcać, itp. Nie decydujmy się też na transportery używane! Poprzedni koci użytkownik mógł mieć jakieś choroby, które przeniosą się na naszego pupila. Poza tym zapach obcego zwierzaka tylko jeszcze bardziej zestresuje naszego ulubieńca.

Jak dobrać transporter dla kota?

Najważniejszą sprawą przy wyborze transportera jest rozmiar i waga naszego kota. Nie ma nic gorszego niż zbyt mały transporter, do którego pupil mieści się dosłownie na ścisk i nie ma żadnej możliwości ruchu. To niewygodne, stresujące dla zwierzaka i do tego może mieć fatalny wpływ na zdrowie. Grozi nam również przeciążenie takiego transportera, które skończy się urwaniem rączki albo, co gorsze, odpadnięciem całego dna. To bardzo niebezpieczne i nie wolno do takiej sytuacji dopuścić (przeczytaj, co warto wziąć pod uwagę wybierając transporter dla kota KLIK)!

Na rynku występują trzy wersje rozmiarowe, oznaczone cyframi 1, 2, 3. Rozmiar 1 jest dla mruczków małych, do wagi 6 kilo. Doskonale nadaje się do krótkich podróży i przewożenia do weterynarza. Do tego jest łatwy w transporcie, bez problemu weźmiemy go do ręki. Rozmiar 2 jest dla większych kotów (na przykład dla norweskich leśnych). Trochę trudniej go nosić, ale zapewnia większy komfort podróży. Ten model jest polecany również przy mniejszych kotach, jeśli planujemy dłuższą podróż. Rozmiar 3 to już naprawdę duży transporter. Dla kotów-olbrzymów, na bardzo długie podróże albo na przykład do zadań specjalnych: przewozu dwóch kotów na raz lub matki z kociętami. Przy rozmiarze 3 musimy mieć samochód, przeniesienie go na rękach jest właściwie niemożliwe.

Ważne elementy transportera dla kota

Oprócz samego rozmiaru, bardzo ważne są poszczególne elementy transportera, w tym drzwi i pokrywa górna. Drzwiczki powinny być blokowane z kilku stron, żeby nasz pupil w żaden sposób nie mógł ich sam otworzyć. Zazwyczaj drzwiczki są montowane ze specjalnymi blokadami, które zapina się w czterech strategicznych miejscach. Równie solidne powinny być mocowania łączące górę transportera z dołem. Absolutnie nie może dojść do sytuacji, by produkt rozleciał się w trakcie podróży na dwie części! Niektóre modele transporterów mają też dodatkowy atut: drugie wejście od góry. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo koty zazwyczaj niechętnie dają się do takiego transportera zapakować. Poza tym kratka na górze to dodatkowa porcja światła i tlenu.

Niektóre klatki są też wyposażone w specjalne gadżety. Pierwszym z nich jest miska montowana do drzwiczek, która pozwala na karmienie pupila w trakcie podróży, bez potrzeby otwierania klatki albo wpychania niezręcznie kawałków pożywienia przez pręty. Drugim jest poduszka, kocyk albo inny miękki element wyścielenia transportera, dzięki któremu podróż będzie dla mruczka o wiele bardziej komfortowa. Czasami zdarzają się też kółka doczepiane do klatki lub specjalne uchwyty.

Z czego powinien być wykonany transporter?

Najlepiej sprawdza się plastik, ale musi być odpowiednio twardy i wytrzymały. Zbyt miękki zacznie się odkształcać, a nawet pękać, co grozi poważnym wypadkiem. Do tej samej kategorii problemów należą źle zamocowane drzwi, dno transportera albo rączka. Koniecznie przetestujmy produkt, zanim przewieziemy w nim kota. Można nawet w ramach eksperymentu załadować transporter czymś ciężkim (na przykład odpowiednią ilością książek) i sprawdzić, czy wytrzyma na dłuższą metę takie obciążenie.

Nie zaleca się kupowania wiklinowych modeli. Są mało wytrzymałe, łatwo otworzyć w nich drzwiczki, czasami może nawet wypaść dno. Poza tym koty uwielbiają zgryzać wiklinę, więc dodatkowo szybko taki produkt poniszczą. Do tego wiklinę trudno utrzymać w czystości.

Jak przyzwyczaić kota do transportera?

Koty zazwyczaj nie lubią transporterów. Wynika to z faktu, że źle im się kojarzą. Wizyty u weterynarza lub długie podróże to często bardzo duży stres dla zwierzaka. Dlatego najlepszym pomysłem jest oswoić mruczka z przedmiotem. Postawmy go gdzieś w domu, w zacisznym kącie i poczekajmy, aż pupil zacznie się do niego przyzwyczajać. Na początku zapewne będzie omijał transporter szerokim łukiem, ale kiedy przekona się, że nie w nim nic groźnego, istnieje sporo szansa, że sam wejdzie do środka. Używanie produktu jako specyficznego legowiska to dobry pomysł. Sprzęt przesiąknie zapachem kota i będzie mu się kojarzył z czymś zwyczajnym i do tego przyjemnym. Wyścielmy transporter miękką tkaniną. Z czasem stanie się dla naszego ulubieńca miłą kryjówką.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu