Jak często karmić psa?

Jak często karmić psa?

Szczenięta najlepiej karmić dwa lub trzy razy dziennie. Dorosłym psom wystarcza jeden solidny posiłek w ciągu dnia. Wyjątkiem są psy ras olbrzymich, którym dzienną dawkę pokarmu zaleca się rozbić na przynajmniej dwie mniejsze porcje.

By zrozumieć dlaczego naszym pupilom wystarczy tylko jeden posiłek na dzień, musimy przyjrzeć się temu, w jaki sposób odżywiają się ich dzicy przodkowie, czyli wilki. Zwierzęta te polują w sforach. Współpracując ze sobą i łącząc swoje siły, członkowie wilczego stada są wstanie zabić nawet sporych rozmiarów zwierzę, czego pojedynczy osobnik nigdy by nie zdołał zrobić.

Po udanym polowaniu każdy wilk zjada tyle mięsa, ile tylko może. Taki posiłek często musi mu wystarczyć aż do następnego polowania. Jedzą zatem rzadziej, ale pochłaniają ogromne porcje pokarmu na raz. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy będzie następna okazja, by się posilić.

Pies domowy odziedziczył sposób odżywiania po swoim przodku i zwykle zjada całą zawartość miski od razu, a mógłby więcej, gdyby mógł. Zgodnie ze swoją naturą stara się najeść na zapas, tak jak robią to wilki. To dlatego psy mają skłonność do zjadania więcej niż potrzebują.

Naszym pupilom w zupełności więc wystarczy jeden posiłek dziennie. Wyjątkiem są tu psy ras olbrzymich, ale wynika to z ich budowy anatomicznej, a nie z wrodzonego sposobu zachowania. Zwierzęta te mają stosunkowo małe przewody pokarmowe w stosunku do masy ciała i po prostu nie są wstanie jednorazowo zjeść potrzebnej im dziennej dawki pożywienia.

Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku olbrzyma, jest podawanie mu dobrej jakości suchej karmy dla ras olbrzymich. Produkty te są tak opracowane, by zmniejszyć objętość dziennej porcji pożywienia, bez zmniejszania dawki potrzebnych psu składników odżywczych, dzięki czemu można zmniejszyć liczbę posiłków.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu