Jak chronić psa w lecie przed kleszczami?

Jak chronić psa w lecie przed kleszczami?

Ciepłe letnie dni sprzyjają długim wędrówkom w towarzystwie ukochanych czworonożnych przyjaciół. To właśnie o tej porze roku, gdy późno robi się ciemno i gdy zazwyczaj mamy choć parę dni urlopu, zdecydowanie częściej wybieramy się z naszymi psiakami na włóczęgi po parkach i lasach. I choć wyprawy takie są niezwykle przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, warto podczas nich pamiętać o zabezpieczeniu zwierzaka przed kleszczami.

Preparaty na kleszcze dla psa

Czy kleszcze zagrażają psiakowi tylko latem?

Zazwyczaj o kleszczach zaczynamy myśleć wraz z nadejściem wakacji. Wtedy też szukamy preparatów, które przed tymi pajęczakami skutecznie uchronią nasze zwierzaki. Faktycznie naszych czworonożnych przyjaciół kleszcze najczęściej atakują w letnich miesiącach. Wcale nie znaczy to jednak, że pajęczaki te żerują tylko o tej porze roku.

W sezonie letnim z psiakami regularnie chadzamy na spacery do lasu, parku bądź na łąkę. Stąd też wzrasta wówczas ryzyko natknięcia się na kleszcze. Pamiętać musimy jednak o tym, że wbrew pozorom pajęczaki te nie potrzebują bardzo wysokich temperatur, by obudzić się do życia. Żerowanie rozpoczynają one już przy 5-10°C oraz wilgotności sięgającej ok. 80%. Sposobem tym w naszej szerokości geograficznej pasożyty te aktywne są od marca aż do listopada, a więc przez większą część roku.

Dodatkowo miejmy na uwadze fakt, że kleszcze coraz częściej pojawiają się na terenach miejskich. Natknąć możemy się więc na nie również w parkach oraz w przydomowych lub działkowych ogródkach. Niezależnie więc od tego, czy z psiakiem udajemy się na dalekie wyprawy, czy chadzamy z nim tylko po najbliższej okolicy, powinniśmy zabezpieczyć go przed kleszczami.

↓ SPRAYE PRZECIW KLESZCZOM DLA PSA ↓

Preparaty skutecznie chroniące psa przed kleszczami

W walce z kleszczami najskuteczniejsze okazują się chemiczne preparaty w składzie swym zawierające substancje biobójcze. Wśród tych zdecydowanie najlepiej spisują się tabletki, obroże i środki typu spot on aplikowane na skórę. Nieco mniejszą skuteczność wykazują spraye ochronne. Wybierając odpowiedni preparat przeciwkleszczowy dla psa », pamiętać powinniśmy jednak o tym, że najlepiej działające środki, jednocześnie najsilniej ingerują też w organizm zwierzaka. Nic więc dziwnego, że tabletek nie dostaniemy w sklepie, a tylko u weterynarza. Zaleca się też, by tej formy ochrony nie używać ciągle, a tylko w szczycie kleszczowego sezonu. Gdy inwazja kleszczy jest największa, stosować możemy też równolegle różne preparaty. Zawsze pamiętajmy jednak o tym, że sięgając po parę środków naraz, zaczerpnąć powinniśmy porady u weterynarza.

↓ KROPLE SPOT ON DLA PSA ↓

Jeśli chcemy skutecznie zabezpieczyć psa przed kleszczami, ściśle przestrzegajmy wskazówek zawartych na etykiecie wybranego produktu. Przede wszystkim na uwadze musimy mieć więc wagę psa oraz to, jak długo działa konkretny preparat. Najdłużej ochronę zapewniają obroże antykleszczowe, gdyż te skuteczność wykazują nawet przez 8 miesięcy. Tabletka działa przez 12 tygodni, środki typu spot on aplikowane muszą być zaś co miesiąc. Inną ważną kwsestią jest przestrzeganie daty przydatności danego środka i niestosowanie przeterminowanych specyfików.

↓ OBROŻE PRZECIWKLESZCZOWE DLA PSA ↓

Codzienny przegląd futra zwierzaka

Nawet wówczas, gdy wydaje się nam, że wybraliśmy najlepszy preparat na kleszcze dla psa », nie powinniśmy rezygnować z codziennego przeglądania futra. Środki antykleszczowe często uniemożliwiają tym pasożytom żerowanie na psie. Kleszcze wciąż mogą jednak spacerować po psiej sierści, a tym samym i trafiać do naszych domów. W takiej sytuacji regularne kontrole pomogą nam w porę odnaleźć niechcianych gości i zapobiec temu, by zaatakowali oni nas samych.

Nie wszystkie środki przeciwskleszczowe dla psów » wykazują się 100% skutecznością. Sprawdzanie psiego futra pozwoli nam więc też w porę wykryć te kleszcze, które zdołały jednak wbić się w skórę zwierzaka. Większość zachorowań następuje wówczas, gdy kleszcz w ciele ofiary przebywał długo, a więc minimum 24 godziny. Przeglądu sierści dokonywać powinniśmy więc codziennie. Na pewno zaś z czynności tej nie możemy rezygnować po powrocie z długiej wędrówki.

↓ PREPARATY PRZECIWKLESZCZOWE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © lobodaphoto — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu