Jak chronić psa przed mrozem?

Jak chronić psa przed mrozem?

Niektórym psom nawet największe mrozy nie są straszne. Na przykład husky, które tak mają gęste i nieprzemakalne futro, że zimą czują się nawet lepiej niż w lecie. Niestety nie wszyscy przedstawiciele psiego rodu mogą poszczycić się tą naturalną ochroną przed zimnem. Dotyczy to również osobników starszych, których wewnętrzne mechanizmy termoregulacyjne nie funkcjonują już tak sprawnie, jak u psów młodych.

Ubrania dla psów

Jeszcze do niedawna zakładanie psom ubrań uchodziło za fanaberię, dziś już coraz więcej właścicieli psów tak nie myśli. Na pewno nie ma potrzeby ubierać zwierząt przystosowane do niskich temperatur. Ich pozbawieni takiej naturalnej ochrony kuzyni mogą jednak bez ciepłego ubrania marznąć.

Asortyment dostępnych w sklepach psich ubrań jest ogromny. Niektóre z nich są bardzo eleganckie i przypominają modne ludzkie stroje. Dzięki temu mogą zaspokoić wyrafinowane gusta najbardziej wymagających właścicieli domowych pupili. Nie to jest jednak najważniejsze. Zimowe ubranie dla psa powinno być przede wszystkim praktyczne, czyli ciepłe i wykonane z nieprzemakalnego materiału.

Ubranie dla psa powinno być również wygodne, dlatego przed kupnem najlepiej je przymierzyć, czyli wybrać się na zakupy razem z pupilem. Jeśli jednak z jakiś powodów jest to niemożliwe, powinniśmy znać obwód klatki piersiowej i długość ciała naszego psa. To podstawowe informacje, które pozwolą sprzedawcy znaleźć ubranie w odpowiednim rozmiarze.

Buty dla psów

W okresie zimy naszym pupilom doskwiera nie tylko mróz. Dużym problemem jest sól lub środki chemiczne, którymi posypujemy ulice i chodniki, a które bardzo podrażniają poduszki psich łap. Przyczyniają się do powstawania pęknięć, ran i nadżerek. Psom dokucza także dostający się między poduszki lód i śnieg.

Nie zapominajmy zatem zadbać również o łapy zwierzaka. W sklepach zoologicznych znajdziemy specjalne balsamy ochronne, którymi smarujemy poduszeczki łap przed każdym wyjściem na spacer. Nie tylko chronią one przed śniegiem i lodem, ale także pielęgnują. Po powrocie ze spaceru, psie łapy warto dokładnie umyć i osuszyć, po czym posmarować maścią łagodzącą podrażnienia.

Dobrą ochroną łap podczas zimowej słoty są buty dla psów. Podobnie jak ubranie, powinny być wykonane z nieprzemakalnego materiału, wygodnie i dobrze dopasowane. Najlepiej jeśli są zapinane na rzepy, ponieważ łatwiej je wówczas zakładać i zdejmować. Z butami jest jednak taki problem, że większość psów za nimi nie przepada. Możemy to zmienić, jeśli zawczasu przyzwyczaimy pupila do ich noszenia.

Zimowa dieta psa

Jeśli nasz pupil jest typowym domowym pieszczochem, który większość czasu spędza w zaciszu czterech ścian, w okresie zimy nie musi mieć specjalnej diety. Inaczej jest w przypadku zwierząt przebywających długo na dworze, np. psów stróżujących. Tym powinniśmy podawać pokarm wysokokaloryczny. W sklepach zoologicznych znajdziemy karmy dla psów pracujących, które zaspokajają ich  zwiększone potrzeby energetyczne.

Aktywność fizyczna psów

Podczas zimowych spacerów zachęcajmy nasze psy do zabawy. Ruch jest doskonałą ochroną przed zimnem. Intensywnie pracujące mięśnie wytwarzają bowiem duże ilości ciepła, które ogrzewają organizm.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu