Hotel dla psów

Hotel dla psów

Co zrobić z psem podczas wakacji? Nie zawsze można zabrać go ze sobą. Niektórzy rezygnują ze wspólnych rodzinnych wyjazdów, i zawsze ktoś zostaje w domu. Inni znajdują dla psa opiekunkę. Rozwiązaniem problemu może być hotel dla psów. Powstaje ich coraz więcej. Zanim jednak odda się pupila do hotelu, należy upewnić się, że znajdzie w nim właściwą opiekę.

“Przed podjęciem decyzji o zabraniu psa na wakacje należy rozważyć stan jego zdrowia, sposób transportu i kierunek wyjazdu. Psy, które cierpią na chorobę lokomocyjną i są nerwowe podczas podróży, psy chore, agresywne oraz suki podczas cieczki należy zostawić w domu lub w hotelu dla psów.” – Praca zbiorowa pod red. Paul McGreevy, Psy – Poradnik dla miłośników, 2006.

Czym powinien cechować się dobry hotel dla psa?

 • Wybierając hotel dla psa powinno się zwrócić uwagę na następujące rzeczy:
  • Wymogi przeciw pożarowe i BHP
  • Czystość
  • Dobre zaplecze techniczne
  • Stała opieka weterynaryjna
  • Wymogi dotyczące szczepień
  • Dobrze przeszkolony personel
  • Wystarczająca liczba pracowników
  • Osobne pomieszczenia dla każdego psa
  • Możliwość codziennych spacerów i nieskrępowanej zabawy na świeżym powietrzu
  • Możliwość indywidualnego żywienia każdego podopiecznego
  • Możliwość posiadania przez każdego psa własnych zabawek, misek, smyczy, szczotek, posłania, itp.

Wymogi przeciw pożarowe i BHP

Każdy hotel dla ludzi musi być odpowiednio zabezpieczony na wypadek pożaru i musi spełniać wymogi przepisów BHP. Dlaczego hotel dla psa miałby rządzić się innymi prawami? Pożar może wybuchnąć w każdym budynku. Na taki wypadek powinny być opracowane zasady działania, wyznaczone drogi ewakuacji, nie mówiąc już o sprawnych i posiadających atest gaśnicach. Wszyscy pracownicy powinni być przeszkoleni także w zakresie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.

Czystość w hotelu dla psów

Nie ma wątpliwości, że jest to jeden z podstawowych warunków, które musi spełniać hotel dla psa. Wszystkie pomieszczenia dla psów muszą być regularnie sprzątane (również wybiegi). Nie dopuszczalne są brudne ściany. Czyste muszą być również wszelkie pomieszczenia techniczne, zwłaszcza kuchnia, w której przygotowywane są posiłki dla psów. Nie wspominając już o psich miskach, posłaniach i innych sprzętach służących zwierzakom i ich tymczasowym opiekunom.

Dobre zaplecze techniczne

Każdy hotel dla psa musi mieć odpowiednio przygotowane zaplecze techniczne. Kuchnię, w której przygotowuje się jedzenie, łazienkę, gdzie można wykąpać zwierzę, jeśli zajdzie taka konieczność, magazyn, itp.

Stała opieka weterynaryjna

To czwarty warunek, który musi spełniać hotel dla psa. Każdy pies może nagle zachorować i musi istnieć możliwość udzielenia mu natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. Najlepiej gdyby przynajmniej raz w tygodniu lekarz badał stan zdrowia wszystkich pensjonariuszy. Konieczna jest również izolatka dla psów chorych.

Wymogi dotyczące szczepień

Każdy przyjmowany zwierzak powinien być zaszczepiony przeciw najgroźniejszym psim chorobom (w tym przeciwko wściekliźnie). Personel hotelu musi zatem bezwzględnie żądać okazania książeczki zdrowia psa, zanim zostanie on przyjęty.

Dobrze przeszkolony personel

Hotel dla psa powinien zatrudniać ludzi potrafiących pracować z psami. Sama miłość do nich nie wystarczy. Trzeba widzieć jak postępować z psem lękliwym lub jak zachować się wobec psa agresywnego. Owszem, hotel może odmówić przyjęcia psa agresywnego, nie chodzi jednak o zwierzę agresywne niejako ze swej natury. Niektóre psy mogą bardzo źle znosić rozłąkę z panem i na przykład bardzo się bać. Mogą one zareagować w takiej sytuacji agresją. Personel musi umieć się wówczas zachować.

Wystarczająca liczba pracowników

Każdy pies potrzebuje indywidualnego podejścia. Każdym trzeba zając się z osobna i poświecić mu odpowiednio dużo czasu. W hotelu dla psa powinno zatem pracować wystarczająca liczba ludzi, by temu zadaniu podołać.

Osobne pomieszczenia dla każdego psa

Na taki luksus mogą pozwolić sobie tylko najlepsze psie hotele. Rzecz jasna nie mogą to być małe i ciasne klatki! Jeśli jednak hotel nie ma możliwości zapewnienia każdemu ze swoich podopiecznych osobnego pomieszczenia, powinien mieć ich na tyle dużo, by w każdym mieszkało Niewielu lokatorów jednocześnie. Psy są z natury stadne i lubią towarzystwo, ale nie mogą żyć w ciasnocie! W każdym pomieszczeniu musi być utrzymywana odpowiednia temperatura. Ogrzewanie zimą i dobra wentylacja w lecie.

Możliwość codziennych spacerów i nieskrępowanej zabawy na wolnym powietrzu

Ruch i zabawa potrzebne są każdemu psu. Najlepiej by było zatem, by hotel dla psa dysponował przynajmniej jednym trawiastym wybiegiem, na którym zwierzaki mogłyby zażywać nieskrępowanego ruchu. Oczywiście, wybieg musi być dobrze ogrodzony, by żaden pies się z niego nie wydostał. Przy braku takowego placu zabawach, każdy zwierzak musi być przynajmniej dwa razy dziennie wyprowadzany na spacer.

Możliwość indywidualnego żywienia każdego podopiecznego

Psy mają bardzo różnorodne nawyki żywieniowe. Jedne przyzwyczajone są do suchej karmy, inne jedzą tylko puszki w wołowiną i makaron. Dobry hotel dla psa musi być przygotowany na to, że każdemu ze swoich pensjonariuszy trzeba będzie przygotowywać jedzenie osobno. Zwłaszcza, że nagła zmiana diety może mieć przykre następstwa. Pracownicy hotelu muszą zatem przed przyjęciem psa do hotelu dokładnie wypytać się właściciela o to, co pies do tej pory jadał.

Możliwość posiadania przez każdego psa własnych zabawek, misek, smyczy, szczotek, posłania, itp.

Ze względów higienicznych każdy pensjonariusz psiego hotelu powinien mieć własne miski, smycz, szczotki czy posłanie. Może je zapewnić hotel dla psa, ale często właściciel zwierzęcia proszony jest o przywiezienie tych rzeczy razem z psem. Zwłaszcza posłanie i zabawki. Zwierzę, które ma wokół siebie znajome przedmioty lepiej czuje się w nowym miejscu.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjecie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu