Grzebienie dla kotów

Grzebienie dla kotów

Koty każdego dnia poświęcają mnóstwo czasu na pielęgnację sierści. Staranne wylizywanie pomaga im wyczyścić i wygładzić futerko. Nie znaczy to jednak wcale, że mruczki mogą obyć się bez zabiegów pielęgnacyjnych. Aby utrzymać okrywę włosową pupila w nienagannym stanie, warto zaopatrzyć się w grzebień dla kota. Jaki będzie najlepszy dla naszego futrzaka?

Czesanie kota

Jaki grzebień dla kota wybrać?

Choć za uniwersalne narzędzie do pielęgnacji sierści mruczków uchodzi szczotka, z pewnością warto mieć w zanadrzu również dobrej jakości grzebień dla kota. Będzie on niezastąpiony przede wszystkim do wyczesywania sierści kotów długowłosych – pozwoli dogłębnie rozczesać szatę, rozplątać kołtuny i supły oraz wykończyć fryzurę. Właścicielom zwierzaków krótkowłosych grzebień może natomiast przydać się do usuwania insektów, zanieczyszczeń i martwych włosów. Szczególnie pomocny może okazać się zatem w okresie linienia czy inwazji pasożytniczych.

Grzebień dla kota należy dobrać przede wszystkim do długości i rodzaju sierści. Według ogólnej zasady – im gęstsza jest sierść naszego pupila, tym większy musi być rozstaw zębów w akcesorium. Mruczki o obfitym podszerstku potrzebują narzędzi z wydłużonymi zębami, które pozwolą rozczesać nie tylko włos okrywowy, ale również spodnią warstwę futra. Specjalne wymagania pielęgnacyjne mają także koty o cienkim, jedwabistym włosie. Potrzebują one akcesoriów, które nie uszkodzą ich delikatnej szaty.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając grzebień dla kota? Przede wszystkim na jego jakość. Zęby akcesorium muszą być wyprofilowane, zaokrąglone na końcach, gładkie i dobrze osadzone. Dzięki temu grzebień nie będzie wyrywał czy szarpał sierści, a co za tym idzie – czesanie będzie dla kota dużo przyjemniejsze. Aby sierść mruczka w czasie pielęgnacji się nie elektryzowała, najlepiej zdecydować się na grzebień metalowy. Akcesorium powinno posiadać ergonomiczną rączkę z antypoślizgową nakładką. Pamiętajmy także, by dobrać rozmiar grzebienia do kocich potrzeb. Większe narzędzia dobrze sprawdzą się do wyczesywania całego futra. By ułożyć kryzę, pędzelki na uszach czy sierść na łapkach, lepiej posłużyć się natomiast mniejszymi akcesoriami.

Grzebień dla kota krótkowłosego

Dla kotów krótkowłosych godne polecenia są gęste grzebienie (o małym rozstawie zębów) i niezbyt długich igłach. Pozwalają one sprawnie usunąć z sierści zanieczyszczenia, wygładzić i nabłyszczyć futro. Jeśli chcemy zapewnić mruczkowi relaksujący masaż, poprawić ukrwienie jego skóry i pobudzić pracę gruczołów łojowych, powinniśmy wybrać model o wydłużonych igłach. Do pielęgnacji mruczków o krótkiej sierści może posłużyć nam również gumowa szczotka albo rękawica do czesania kotów ».

Grzebień dla kota długowłosego

Aby dokładnie rozczesać sierść kota długowłosego, potrzebne będą nam dwa grzebienie o różnym rozstawie zębów. Akcesorium o szeroko rozstawionych igłach pozwoli nam rozplątać wszelkie supły i kołtuny. Sprawdzi się więc na samym początku wyczesywania mruczka. Za pomocą grzebienia z gęstymi igłami gruntownie rozczeszemy natomiast sierść na całym ciele pupila i ułożymy kocią fryzurę. Grzebienie dla kotów długowłosych nie mogą posiadać żadnych ostrych ani nierównych elementów, o które mógłby zaczepiać się włos. Dzięki temu unikniemy niszczenia futra w trakcie częstych zabiegów pielęgnacyjnych.

Grzebień z obrotowymi zębami dla kota

Nasz mruczek boi się wyczesywania? Jest bardzo wrażliwy na dotyk? A może zależy nam na zachowaniu jego włosa w nienaruszonym stanie, by mógł błyszczeć na każdej wystawie piękności? Z pewnością powinniśmy wypróbować grzebień z obrotowymi zębami. Akcesorium tego typu ułatwia pielęgnację sierści mruczków długowłosych, zwłaszcza obdarzonych kręconą i jedwabistą sierścią. Igły grzebienia obrotowego w czasie użytkowania obracają się wokół własnej osi. Nie zaczepiają się o włos, ani go nie wyrywają. Zwierzak w trakcie wyczesywania nie odczuwa też nieprzyjemnego ciągnięcia czy szarpania, dzięki czemu pielęgnacja przestaje być dla niego stresująca i uciążliwa.

Grzebień odkłaczający dla kota

Grzebienie odkłaczające dla kotów mają za zadanie usuwać z futra martwe włosy, by w ten sposób ograniczyć ilość sierści połykanej przez zwierzaki. Narzędzia tego typu najczęściej są dwustopniowe – zęby długie i krótkie są ułożone w nich naprzemiennie. Dzięki temu używając ich, w trakcie jednego zabiegu można rozczesać zarówno włos okrywowy, jak i podszerstek. Grzebienie odkłaczające docierają niemal do skóry, pobudzają mikrokrążenie i pracę gruczołów łojowych. Mogą więc pomóc poprawić stan okrywy włosowej i zmniejszyć utratę włosa przez mruczki. Warto wykorzystać je zwłaszcza w przypadku linienia czy problemów z futrem. Przydadzą się także do codziennej pielęgnacji kotów o średniej i długiej sierści oraz o grubym podszerstku.

Grzebień do wyczesywania pcheł dla kota

W ramach profilaktyki antypasożytniczej do wyczesywania kociego futra warto używać bardzo gęstego grzebienia. Jest on niezwykle pomocny do usuwania z szaty insektów i ich jaj. Pomaga także pozbyć się łupieżu czy zanieczyszczeń. Grzebień tego typu jest szczególnie użyteczny do pielęgnacji sierści kotów wychodzących, cierpiących na problemy dermatologiczne i inwazje pasożytnicze.

↓ GRZEBIENIE DLA KOTÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Canva.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu