Gdzie w domu umieścić legowisko dla psa?

Gdzie w domu umieścić legowisko dla psa?

Nawet jeśli nie zamierzamy szczególnie przeganiać psa z foteli czy kanap, warto zadbać o to, by pupil miał w domu również miejsce należące wyłącznie do niego. Własne legowisko zapewni czworonogowi komfortowe miejsce do snu i odpoczynku, a także bezpieczny azyl w nerwowych sytuacjach. Dziś podpowiadamy, gdzie w domu umieścić legowisko dla psa, by zwierzak chętnie z niego korzystał.

Legowisko dla małego psa

Dlaczego pies powinien mieć własne legowisko?

Nader często zdarza się, że kompletując wyprawkę dla czworonoga, zapominamy o legowisku. Traktujemy ten element trochę po macoszemu, zwykle wychodząc z założenia, że przecież pies może położyć się wszędzie. Może i tak, o ile oczywiście pozwolimy, by pupil urządził sobie bazę na jednym z foteli w salonie lub w naszym własnym łóżku. Jeśli jednak taki scenariusz nie do końca nam odpowiada, lepiej od razu pomyśleć o odpowiednim legowisku.

Warto wiedzieć też, że własne posłanie pełni dla psa wiele istotnych funkcji. Bynajmniej nie jest to wyłącznie miejsce do ucinania sobie drzemki po obiedzie, choć i do tego celu nadaje się znakomicie. Okazuje się, że własne legowisko stanowi dla zwierzaka również coś w rodzaju bezpiecznej kryjówki i azylu, w którym chętnie schroni się w stresujących chwilach, gdy coś go przestraszy lub zaboli. Miejsce należące wyłącznie do psa przesiąknięte jest jego naturalnym zapachem, co buduje także pewne poczucie bezpieczeństwa. Aby nie zaburzać tej aury, postarajmy się uszanować „prywatność” psiego legowiska i pamiętajmy, że pies, który przebywa na swoim posłaniu, nie powinien być karcony ani niepokojony.

Legowisko dla psa – gdzie je umieścić?

Pamiętajmy, że wybór miejsca pod legowisko dla psa to dość istotna kwestia. Jeśli wybierzemy złą lokalizację, która z jakiegoś powodu nie przypadnie do gustu pupilowi, to ten po prostu nie będzie korzystał ze swego posłania. Gdzie więc w domu umieścić legowisko dla psa? Najlepiej w jakimś cichym i spokojnym miejscu w domu, z dala od hałasów i dźwięków codziennej krzątaniny. Posłanie powinno znaleźć się z dala od ciągów komunikacyjnych, takich jak korytarz czy przedpokój, ale też na tyle blisko domowników, by pupil nie poczuł się osamotniony. Psy lubią wiedzieć, co też dzieje się w ich domu i mieć na oku swych opiekunów, dlatego umieszczanie legowiska w całkiem osobnym pomieszczeniu też nie jest dobrym pomysłem.

↓ LEGOWISKO DLA PSA TYPU BUDKA ↓

Najlepiej zagospodarować wolną przestrzeń pod schodami lub jakiś kąt w salonie. Jeśli brakuje nam pomysłu, poobserwujmy pupila i sprawdźmy, gdzie on sam najchętniej się kładzie. Pamiętajmy też, że posłanie należy umieścić w miejscu ciepłym, ale nie gorącym. Unikajmy więc przestrzeni tuż obok kaloryferów oraz drzwi i okien, gdzie pupilowi mógłby dokuczać przeciąg.

Jakie legowisko dla psa wybrać?

W sklepach zoologicznych Kakadu dostępne są najróżniejsze legowiska w formie eleganckich koszy, budek czy wygodnych materacy, w najróżniejszych wzorach i kolorach. Jeśli chodzi zatem o walory estetyczne posłania, z pewnością uda nam się wybrać coś, co ładnie wkomponuje się w wystrój naszych wnętrz. Tę kwestię warto jednak odłożyć na sam koniec, a w pierwszej kolejności rozważyć wielkość legowiska, jego formę i wykonanie.

Legowisko dla psa » powinno być oczywiście na tyle duże, by pupil mógł się na nim swobodnie ułożyć i wyciągnąć na całą długość. W przypadku czworonogów dużych ras najlepiej sprawdzą się posłania w formie przestronnych sof czy poduszek (dowiedz się, jakie legowisko wybrać dla dużego psa KLIK »). Dobrym wyborem będą posłania z niewielkimi ściankami, gdyż wiele czworonogów lubi mieć osłonięte plecy podczas snu. Dla mniejszego psa możemy wybrać posłanie w kształcie budki lub kosza. Pamiętajmy tylko, że na legowisku muszą pomieścić się też ulubione zabawki i gryzaki pupila – psy lubią znosić takie rzeczy na posłanie i spać razem z nimi. Materiał, z którego wykonano posłanie powinien być wytrzymały, ale też przyjemny w dotyku. Wybierając je, zwróćmy uwagę na łatwość czyszczenia, możliwość prania w pralce oraz odporność na zadrapania pazurami.

↓ LEGOWISKA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © Lightspruch – istockphoto.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak przyzwyczaić psa żyjącego w ogrodzie do mieszkania w bloku? | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu