{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Fiprex dla kota

Wiosna i lato to okres największej aktywności kleszczy. Te niepozorne pajęczaki roznoszą wiele chorób groźnych dla naszych czworonogów, więc nie warto ryzykować. Najlepiej już teraz zadbać o właściwą ochronę przeciwko tym pasożytom. Jednym z polecanych preparatów na kleszcze są krople Fiprex dla kota. Jak działają?

Dlaczego warto zabezpieczyć kota przed kleszczami?

Niestety na kleszcza można natknąć się nie tylko na łąkach czy w leśnych zaroślach. Dziś pasożyty te występują praktycznie wszędzie, również w miejskich parkach i na osiedlowych trawnikach. Nasz kot może złapać kleszcza nawet w ogrodzie obok własnego domu. Dlatego niezależnie od trybu życia pupila, powinniśmy zainwestować w preparaty chroniące go przed ukąszeniami tych groźnych pasożytów.

Trzeba pamiętać, że kleszcze roznoszą wiele chorób zagrażających zdrowiu i życiu zwierzaka. Do najgroźniejszych należą babeszjoza, anaplazmoza, borelioza oraz zakaźna anemia kocia (FIA). Każde z tych schorzeń wymaga długiego i kosztowego leczenia, które w dodatku nie zawsze okazuje się skuteczne. Lepiej więc nie ryzykować i regularnie zabezpieczać kota przed kleszczami. Na przykład za pomocą kropel Fiprex dla kota.

Fiprex dla kota: co to takiego?

Fiprex to linia produktów weterynaryjnych, przeznaczonych do zwalczania pasożytów zewnętrznych, takich jak kleszcze, pchły i wszoły. Preparat Fiprex Spot-on to gotowy roztwór do aplikacji bezpośrednio na skórę czworonoga. W jego składzie znajdziemy substancję czynną – fipronil, która skutecznie eliminują pchły i kleszcze wczepione w skórę kota. Jest ona wysoce toksyczna dla pasożytów, ale jednocześnie nie stanowi zagrożenia ani dla zwierzaków, ani dla ludzi z ich otoczenia.

W ofercie producenta znajdziemy też wzmocniony roztwór Fiprex Duo z dwiema substancjami czynnymi. Poza fipronilem w jego skład wchodzi także metopren. Dzięki temu środek zwalcza nie tylko dorosłe postaci pcheł, ale też eliminuje je w formie jaj, larw i poczwarek.

↓ FIPREX DLA KOTA ↓

Jak działają krople na kleszcze Fiprex dla kota?

Krople Fiprex Spot-on to skuteczny sposób na kleszcze i inne pasożyty zewnętrzne. Wystarczy zaaplikować je na skórę mruczka z gotowego dozownika. Najlepiej zakropić preparat na skórę pomiędzy łopatkami kota, tak aby ten nie mógł zlizać z siebie środka, zanim wchłonie się w skórę.

Substancje czynne wchłaniają się poprzez mieszki i gruczoły łojowe zwierzaka, a następnie rozprzestrzeniają po całej powierzchni ciała, tworząc na niej swego rodzaju warstwę ochronną. Krople Fiprex działają na kleszcze kontaktowo. To znaczy, że nie odstraszają pasożytów, ale natychmiast zabijają te, które wgryzą się w skórę czworonoga. Działanie kropel przeciw kleszczom utrzymuje się przez 4 tygodnie, a przeciwko pchłom i wszołom przez około 8 tygodni.

Jak stosować krople Fiprex Spot-on?

Jak już wspomniano stosowanie preparatów w postaci kropel, nie sprawia większych trudności. Wystarczy rozchylić sierść między łopatkami pupila i zaaplikować preparat bezpośrednio na skórę. Wyciskamy całą tubkę wzdłuż linii kręgosłupa, od punktu pomiędzy łopatkami aż do nasady ogona.

Aby substancje czynnie zawarte w preparacie wchłonęły się prawidłowo, nie powinnyśmy kąpać mruczka przez około 2 dni po aplikacji. Aż do całkowitego wyschnięcia środka nie powinniśmy też dotykać pupila. Warto też pilnować, by przez co najmniej kilka godzin po aplikacji mruczek nie wylizywał sierści. Aby zapewnić kotu optymalną i trwałą ochronę, powinniśmy też ponawiać całą operację co 4 tygodnie.

Krople Fiprex można stosować już u 8-tygodniowych kociąt. Nie należy jednak stosować go u zwierzaków chorych lub w czasie leczenia środkami farmakologicznymi.

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu