Sklep online
Sklep online

Fiprex dla kota

Wiosna i lato to okres największej aktywności kleszczy. Te niepozorne pajęczaki roznoszą wiele chorób groźnych dla naszych czworonogów, więc nie warto ryzykować. Najlepiej już teraz zadbać o właściwą ochronę przeciwko tym pasożytom. Jednym z polecanych preparatów na kleszcze są krople Fiprex dla kota. Jak działają?

Dlaczego warto zabezpieczyć kota przed kleszczami?

Niestety na kleszcza można natknąć się nie tylko na łąkach czy w leśnych zaroślach. Dziś pasożyty te występują praktycznie wszędzie, również w miejskich parkach i na osiedlowych trawnikach. Nasz kot może złapać kleszcza nawet w ogrodzie obok własnego domu. Dlatego niezależnie od trybu życia pupila, powinniśmy zainwestować w preparaty chroniące go przed ukąszeniami tych groźnych pasożytów.

Trzeba pamiętać, że kleszcze roznoszą wiele chorób zagrażających zdrowiu i życiu zwierzaka. Do najgroźniejszych należą babeszjoza, anaplazmoza, borelioza oraz zakaźna anemia kocia (FIA). Każde z tych schorzeń wymaga długiego i kosztowego leczenia, które w dodatku nie zawsze okazuje się skuteczne. Lepiej więc nie ryzykować i regularnie zabezpieczać kota przed kleszczami. Na przykład za pomocą kropel Fiprex dla kota.

Fiprex dla kota: co to takiego?

Fiprex to linia produktów weterynaryjnych, przeznaczonych do zwalczania pasożytów zewnętrznych, takich jak kleszcze, pchły i wszoły. Preparat Fiprex Spot-on to gotowy roztwór do aplikacji bezpośrednio na skórę czworonoga. W jego składzie znajdziemy substancję czynną – fipronil, która skutecznie eliminują pchły i kleszcze wczepione w skórę kota. Jest ona wysoce toksyczna dla pasożytów, ale jednocześnie nie stanowi zagrożenia ani dla zwierzaków, ani dla ludzi z ich otoczenia.

W ofercie producenta znajdziemy też wzmocniony roztwór Fiprex Duo z dwiema substancjami czynnymi. Poza fipronilem w jego skład wchodzi także metopren. Dzięki temu środek zwalcza nie tylko dorosłe postaci pcheł, ale też eliminuje je w formie jaj, larw i poczwarek.

↓ FIPREX DLA KOTA ↓

Jak działają krople na kleszcze Fiprex dla kota?

Krople Fiprex Spot-on to skuteczny sposób na kleszcze i inne pasożyty zewnętrzne. Wystarczy zaaplikować je na skórę mruczka z gotowego dozownika. Najlepiej zakropić preparat na skórę pomiędzy łopatkami kota, tak aby ten nie mógł zlizać z siebie środka, zanim wchłonie się w skórę.

Substancje czynne wchłaniają się poprzez mieszki i gruczoły łojowe zwierzaka, a następnie rozprzestrzeniają po całej powierzchni ciała, tworząc na niej swego rodzaju warstwę ochronną. Krople Fiprex działają na kleszcze kontaktowo. To znaczy, że nie odstraszają pasożytów, ale natychmiast zabijają te, które wgryzą się w skórę czworonoga. Działanie kropel przeciw kleszczom utrzymuje się przez 4 tygodnie, a przeciwko pchłom i wszołom przez około 8 tygodni.

Jak stosować krople Fiprex Spot-on?

Jak już wspomniano stosowanie preparatów w postaci kropel, nie sprawia większych trudności. Wystarczy rozchylić sierść między łopatkami pupila i zaaplikować preparat bezpośrednio na skórę. Wyciskamy całą tubkę wzdłuż linii kręgosłupa, od punktu pomiędzy łopatkami aż do nasady ogona.

Aby substancje czynnie zawarte w preparacie wchłonęły się prawidłowo, nie powinnyśmy kąpać mruczka przez około 2 dni po aplikacji. Aż do całkowitego wyschnięcia środka nie powinniśmy też dotykać pupila. Warto też pilnować, by przez co najmniej kilka godzin po aplikacji mruczek nie wylizywał sierści. Aby zapewnić kotu optymalną i trwałą ochronę, powinniśmy też ponawiać całą operację co 4 tygodnie.

Krople Fiprex można stosować już u 8-tygodniowych kociąt. Nie należy jednak stosować go u zwierzaków chorych lub w czasie leczenia środkami farmakologicznymi.

Angelika Podgajna
Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka komunikacji promocyjnej na Uniwersytecie Śląskim. Freelancerka, copywriterka. Wielka miłośniczka zwierząt. Dyplomatycznie twierdzi, że kocha je wszystkie, choć tak naprawdę woli koty. Współwłaścicielka jamniczki Amelki.

Powiązane artykuły

Kosmetyki do pielęgnacji futra dla kotów

Koty są bardziej wrażliwe od psów, dlatego nie powiśmy stosować dla nich kosmetyków do pielęgnacji futra przeznaczonych wyłącznie dla psów. Istnieje jednak grupa produktów, wyprodukowanych z myślą o obydwu gatunkach...

Czytaj więcej
Jak pielęgnować futro kota?

Lśniące futro jest największą ozdobą kota. Aby osiągnąć taki efekt, właściciel powinien pamiętać nie tylko o zrównoważonej diecie pupila, ale również o starannej pielęgnacji jego sierści. Składają się na nią...

Czytaj więcej
Gdy kot nie chce jeść karmy

Karmę dla kota kup w e-sklepie Kakadu » Każdy kot jest wybredny. Jeśli ma taką możliwość, będzie jadł wyłącznie to, co mu smakuje. Nie ma w tym nic dziwnego. A...

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Czytaj więcej.*


* pole wymagane

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa

Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem
Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota
Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota
Pokarmy oraz inne artykuły dla małych ssaków
Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.
Wszystko dla ptaków egzotycznych
Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.
Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium
Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.
ⓒ 2022 KAKADU. All rights reserved
crosschevron-downchevron-leftchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram