{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Drontal i Dronspot – tabletki i krople na odrobaczanie psa i kot – teraz dostępne z dostawą do domu

Regularne odrobaczanie to jeden z najważniejszych zabiegów profilaktycznych u psów i kotów. Pasożyty wewnętrzne atakujące domowe czworonogi nierzadko długo rozwijają się w ukryciu, siejąc prawdziwe spustoszenie w organizmie zwierzaków. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na ich zwalczenie w zaciszu domowym. W walce z robakami u psów i kotów pomóc mogą innowacyjne preparaty przeciwpasożytnicze w formie tabletek i kropli Drontal i Dronspot.

Dlaczego należy regularnie odrobaczać psa i kota?

Inwazje robaków jelitowych to powszechny problem domowych czworonogów. Do pasożytów najczęściej atakujących psy i koty należą nicienie i tasiemce. Szczególnie narażone na zarażenie pasożytami są psy, które mają częste kontakty z innymi czworonogami oraz swobodnie wędrujące koty wychodzące. Warto jednak pamiętać, że do zarażenia pasożytami nie są konieczne bezpośrednie kontakty między zwierzakami.

Jaja pasożytów są rozpowszechnione w środowisku zewnętrznym. Niebezpieczny bywa więc już sam kontakt z odchodami zwierzaków będących nosicielami pasożytów. Wektorami robaków mogą być także pchły żerujące na czworonogach. Z kolei szczenięta pasożytami zarażają się zazwyczaj od swojej matki – drogą śródmaciczną lub laktogenną.

Robaczyce to dosyć podstępne choroby. U dorosłych zwierzaków przebiegają zwykle w sposób bezobjawowy lub skąpoobjawowy, co znacznie utrudnia ich szybką diagnostykę. Nie znaczy to jednak, że pasożyty wewnętrzne nie są groźne dla domowych zwierzaków. Wręcz przeciwnie – robaki uszkadzają w sposób mechaniczny przewód pokarmowy, wykorzystują cenne substancje odżywcze i wydzielają toksyny. Długotrwałe inwazje mogą więc znacząco odbić się na samopoczuciu, zdrowiu i wyglądzie naszych milusińskich.

Przy silnym zarobaczeniu u psów i kotów niejednokrotnie obserwuje się: biegunki, wymioty, pogorszenie kondycji szaty i wypadanie sierści, chudnięcie, zaburzenia ze strony układu nerwowego (np. drgawki). Nieleczone robaczyce mogą prowadzić do niedokrwistości i niedoborów pokarmowych.

Z robakami styka się większość zwierzaków, dlatego tak ważne jest, by regularnie odrobaczać psy i koty. Dzięki środkom przeciwpasożytniczym można szybko i efektywnie zwalczyć najczęstsze pasożyty jelitowe bez wykonywania skomplikowanych badań diagnostycznych. Znacznie zmniejsza to ryzyko rozwoju robaczycy u zwierzaka, a także pozwala ograniczyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu.

Odrobaczanie psów i kotów jest ważne również z punktu widzenia zdrowia ludzi, ponieważ domowe czworonogi mogą uczestniczyć w przenoszeniu pasożytów na swoich opiekunów.

Drontal tabletki na odrobaczanie psa i kota – stosowanie, działanie

Tabletki odrobaczające Drontal to uniwersalne preparaty przeciwpasożytnicze dostępne w wersji dla psów i kotów. Produkty mogą być stosowane u zwierzaków wszystkich ras i bez względu na rodzaj podawanego pokarmu. Teraz można nabyć je w naszym sklepie internetowym – bez recepty i wychodzenia z domu.

Tabletki Drontal zwalczają wszystkie najpopularniejsze psie i kocie pasożyty takie jak: tasiemce, tęgoryjce, włosogłówki, glisty czy giardie. Bazują na silnych substancjach odrobaczających (prazykwantelu, febantelu, pyrantelu), które szybko powodują śmierć pasożytów. Ich dodatkową zaletą jest łatwość dawkowania i podawania. Dawkę produktu wystarczy dopasować do wagi pupila. Co więcej, tabletki można wygodnie dzielić, kruszyć i mieszać z pokarmem.

Tabletki Drontal dla psów mają formę smakowitych kostek, które są chętnie zjadane przez większość czworonogów. Dzięki temu można łatwo podać je nawet zwierzakom, które mają duże opory przed połykaniem tabletek. Preparaty odrobaczające Drontal można bezpiecznie stosować u już psów powyżej 2. tygodnia życia i kotów powyżej 3. tygodnia. Nie należy jednak podawać ich samicom w pierwszych 2 trymestrach ciąży.

W celach profilaktycznych zwykle wystarczające jest podanie jednej dawki preparatu Drontal. Jeśli jednak chcemy zwalczyć glisty czy giardie, niekiedy konieczne może być kilkukrotne podanie tabletek. W przypadku silnych inwazji wymagających długotrwałego odrobaczania sprawę zawsze warto omówić z lekarzem weterynarii.

↓ KROPLE I TABLETKI NA PASOŻYTY ↓

Dronspot krople na odrobaczanie kota – alternatywa dla tabletek

Nasz mruczek nie tknie żadnego pokarmu, w którym ukryta jest tabletka? Podanie kotu kapsułki jest iście karkołomnym wyczynem? Dzięki innowacyjnemu preparatowi odrobaczającemu Dronspot dla kotów w formie kropli nie musimy już martwić się zwalczaniem pasożytów u mruczka.

Krople odrobaczające Dronspot to świetna alternatywa dla tradycyjnych tabletek. Preparat skutecznie zwalcza inwazje mieszane u kotów. Wykazuje działanie wobec większości popularnych nicieni i tasiemców. Co więcej, pozwala wyeliminować nie tylko dorosłe pasożyty, ale również postacie larwalne.

Aplikacja produktu Dronspot dla kotów jest bardzo prosta. Odpowiednią dawkę preparatu (dostosowaną do wagi kota) nanosi się przy pomocy pipety na odsłoniętą skórę na karku mruczka. Po aplikacji preparatu trzeba chronić kota przed kontaktem z wodą, ponieważ może ona obniżyć skuteczność środka. Przez 24 godziny po aplikacji należy unikać także bliskiego kontaktu zwierzakiem – aż do pełnego wchłonięcia się preparatu.

Jednokrotna aplikacja kropli Dronspot zwykle pozwala skutecznie zwalczyć robaki obłe i płaskie. W przypadku silnego zarobaczenia zwierzaka stosowanie preparatu warto jednak skonsultować z lekarzem weterynarii.

Preparat Dronspot może być stosowany u kociąt po ukończeniu 8. tygodnia życia lub osiągnięciu wagi 0,5 kg, dorosłych kotów oraz ciężarnych kotek (w celu zabezpieczenie potomstwa przed inwazją pasożytów). Produkt jest dostępny bez recepty w naszym sklepie internetowym – z dostawą do domu.

Jak często odrobaczać psa i kota?

Częstotliwość odrobaczania psów i kotów uzależniona jest głównie od ich trybu życia. W przypadku większości domowych zwierzaków odrobaczanie wystarczy przeprowadzać co 3 miesiące. Czworonogi, które żyją w dużych skupiskach lub mieszkają z osobami o obniżonej odporności (np. seniorami, dziećmi), mogą jednak potrzebować odrobaczania nawet co miesiąc. Jeśli w naszym domu mieszka kilka zwierzaków, powinniśmy odrobaczać je wszystkie w tym samym czasie.

Należy pamiętać także o profilaktycznym odrobaczeniu psa i kota przez planowym szczepieniem lub kryciem. Aby odrobaczanie zwierzaków było skuteczne, trzeba zadbać również o zwalczenie pasożytów zewnętrznych oraz dokładne oczyszczenie domowego środowiska.

 

 

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu