{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Domek dla chomika – jaki będzie najlepszy?

Każdy chomik potrzebuje nie tylko klatki, ale również o wiele bardziej intymnego miejsca, czyli domku. Urządzi sobie w nim posłanie, już według własnego gustu, korzystając z materiałów, które dostarczymy mu do budowy. Taki domek to bardzo ważne lokum dla chomika, ponieważ spędza w nim dużo czasu. Powinien się tam czuć absolutnie bezpiecznie, a to oznacza, że nie powinniśmy nigdy zakłócać jego snu ani wieczornego relaksu w owym przytulnym kąciku. Domek to teren wyłącznie chomika i warto trzymać się tej zasady. Oczywiście sam wybór takiego produktu zależy od nas, ale musimy koniecznie pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda naszego pupila, a nie gusta estetyczne właściciela.

Chomik i jego legowisko

Chomiki to bardzo uporządkowane zwierzaki. Bez względu na to, czy mieszkają na wolności, czy też rezydują w klatce w naszym domu, zawsze zorganizują sobie przestrzeń w taki sposób, aby oddzielnie mieć spiżarnię, toaletę oraz legowisko (poczytaj więcej o klatce dla chomika KLIK). O ile dosyć często zdarza się, że chomik zabiera smakołyki do legowiska (warto mieć zawsze pod łapką coś do schrupania), o tyle nigdy nie załatwi się w pobliżu takiego miejsca. Każdą z tych „stref” chomik wybiera według własnego gustu i nie powinniśmy mu w tym przeszkadzać. Poobserwujmy, który kąt do czego służy zwierzakowi i dopiero wtedy zacznijmy wkładać do klatki miski, zabawki i oczywiście sam domek. W ten sposób pomożemy chomikowi, jednocześnie nie zakłócając jego rozmieszczenia różnych miejsc. W przeciwnym wypadku może się zdarzyć tak, że zwierzak zrobi sobie legowisko z dala od zakupionego domku i ten ostatni wykorzysta ewentualnie jako zabawkę albo (co jest gorsze) w ogóle zignoruje akcesorium i potraktuje jako niepotrzebny grat, zabierający mu przestrzeń. Samo legowisko jest naszemu pupilowi niezwykle potrzebne, ponieważ pełni rolę sypialni i swoistego schronu, gdzie zwierzak może się zaszyć i mieć święty spokój. Dlatego tak ważne jest również, aby nigdy nie wyciągać go z tego miejsca siłą i nie przerywać jego wypoczynku. Ponieważ chomiki przesypiają prawie cały dzień (to gryzonie aktywne nocą), ważne jest, aby do legowiska do dochodziło światło dnia, ale też aby było w nim ciepło, przytulnie i cicho.

Wybieramy domek dla chomika

Najważniejszą sprawą przy wyborze domku dla chomika jest oczywiście jego rozmiar. To niedopuszczalne, aby zwierzak wciskał się do środka na siłę, nie mógł wykonać żadnego ruchu, obrócić się ani wciągnąć tam przysmaków. Zbyt ciasne wnętrze to też fatalna wentylacja, a nasz maluch musi przecież swobodnie oddychać! Dlatego koniecznie wybierzmy taki model, w którym zostanie odpowiednia ilość miejsca nawet wtedy, kiedy zwierzak umości się tam ze wszystkim, co jest mu potrzebne. Sporo zależy od wielkości samego pupila: chomiki syryjskie potrzebują większego lokum niż malutkie chomiki Roborowskiego ». Pamiętajmy również, że zbyt wielki domek też nie zda egzaminu, bo przestanie być przytulny i w opinii zwierzaka bezpieczny. Druga bardzo ważna sprawa to materiał, z którego produkt wykonano. Plastik to zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Chomiki lubią wszystko podgryzać, a dostanie się do ich żołądków tego typu materiału okaże się nie tylko niezdrowe, ale także może zagrozić ich bezpieczeństwu. Najlepszym materiałem jest drewno, oczywiście kupujmy porządnie oszlifowane, bez wystających zadziorów i drzazg. W żadnym wypadku poszczególne elementy nie powinny być połączone za pomocą gwoździ, bo chomik może się do nich dogryźć i je połknąć albo mocno się pokaleczyć. Łączenie za pomocą kleju to najlepszy pomysł, ale musi być to oczywiście klej nieszkodliwy i nie powinien „wylewać się” poza krawędzie łączenia. Do wyboru mamy też różne modele domków dla chomików. Są zwykłe budki, gniazda w kształcie kul, ale także o wiele bardziej wymyślne kształty. Domki w wersji de luxe przypominają miniaturowe pałace i zamki z wieloma piętrami, wieżami i innymi atrakcjami. Jedne chomiki będę zachwycone, inne niekoniecznie, bo taka budowla zbyt mocno może się różnić od ich wyobrażenia o legowisku. W opinii gryzonia okaże się jednak na przykład doskonałym materiałem na zabawkę, co też jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że niezależnie od modelu nasz zwierzak musi mieć pełną swobodę przy wchodzeniu i wychodzeniu z takiego lokum. Odpowiednio szeroki otwór to zatem podstawa. Możemy wybrać domek z otwieranym/odkręcanym dachem albo nie.

Domek dla chomika » warto kupować w dobrych sklepach zoologicznych, aby mieć pewność, że produkt jest bezpieczny i solidnie wykonany, a zatem nie rozleci się na kawałki ani nie przewróci. Zapraszamy do dokonywania zakupów w sklepach Kakadu – mamy wszystko, czego chomikom potrzeba do pełni szczęścia.

↓ DREWNIANY DOMEK DLA CHOMIKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu