Dlaczego pies wyje?

Dlaczego pies wyje?

Wycie psa może doprowadzić człowieka do szaleństwa. Dokładniej mówiąc naszych sąsiadów, którzy zmuszeni są słuchać tego przez pół dnia, podczas gdy nas nie ma w domu. Nie jeden właściciel zmuszony był pozbyć się swojego pupila z obawy o zdrowie psychiczne swoich sąsiadów lub prędzej o stan swojego konta, które może zostać znacznie uszczuplone po zapłaceniu grzywny. Dlaczego nasze psy wyją?

Psie szczekanie jest efektem tysiąca lat hodowli, natomiast umiejętność wycia odziedziczyły bezpośrednio po swoich przodkach, wilkach, które wyją często i długo, same lub gromadnie. Mówimy, że wilki się nawołują i poniekąd tak właśnie jest. Wycie mobilizuje osobniki z jednego stada do polowania. Jest przy tym zaraźliwe. Wystarczy, że zacznie jeden, a po chwili dołączają do niego wszystkie. Gdy stado rozpierzchnie się, dzięki wyciu zwierzęta mogą się zlokalizować i odnaleźć.

Pies jest zwierzęciem stadnym, dla niego sfora jest całym jego życiem. Z psiego punktu widzenia, czymś całkowicie sprzecznym z naturą jest fakt, że jego ukochany opiekun wychodzi o on musi zostać sam w domu. Nie wszystkie czworonogi dobrze to znoszą, co wynika z różnych powodów. Osamotniony i tęskniący za towarzystwem zwierzak daje upust swoim emocjom i w jedyny znany mu sposób stara się przywołać swojego człowieka.

Karanie psa za to, że wyje jest więc ogromnym błędem. Karcimy go bowiem za to, że czuje się samotny i nieszczęśliwy. Nie mówiąc już o tym, że staramy się leczyć objawy, a nie chorobę.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu