Dieta kanarka

Dieta kanarka

Kanarki » należą do ziarnojadów i potrzebują odpowiedniej diety, aby zdrowo i prawidłowo się rozwijać. Wszelkie próby karmienia ich resztkami z naszego stołu są złym pomysłem i negatywnie odbiją się na ich zdrowiu. O ile warzywa albo owoce nie zaszkodzą, o tyle tłuste lub mocno przyprawione potrawy to prawdziwe trucizny dla tych malutkich ptaków. Niektórzy właściciele kanarków potrafią mieć prawdziwą frajdę z pożywiania się wspólnie z fruwającym pupilem i obserwowania, jak częstuje się kąskami z ich talerza. Może wyglądać to słodko i sprawiać dużo radości, ale nasz zwierzak tylko na tym ucierpi, więc bawmy się z nim w inny sposób, a do diety kanarka podejdźmy na poważnie.

Kolby dla kanarków

Co powinny jeść kanarki?

Co lubią jeść kanarki? » Kanarki to ziarnojady, co oznacza, że w ich diecie nie może zabraknąć różnych nasion. Proso, owies czy siemię lniane to doskonały wybór, a to ostatnie zadba także o stan skóry i kondycję piór. Możemy sięgnąć też po specjalne mieszanki dostępne w sklepach zoologicznych (zapraszamy do Kakadu) albo wybrać same nasiona, podzielone na poszczególne rodzaje. Kanarki chętnie skuszą się także na kukurydzę. Oprócz tego, w diecie kanarka powinna znaleźć się zielenina, czyli liście, pączki, warzywa i owoce oraz zielone pędy i młode gałązki. Oczywiście nie możemy przesadzać z ich ilością. Owoce oraz warzywa kroimy i dajemy pupilowi jako małe kawałki. Kanarki lubią jabłka, szpinak, sałatę, cykorię, mniszek lekarski czy pokrzywę. Jeśli zbieramy dla kanarka taką zieleninę sami (chodzi przede wszystkim o pędy, pąki i zioła), musimy pamiętać, aby zrywać je z obszarów położnych daleko od ruchliwych ulic i obszarów przemysłowych. Dobrze jest też zebrane pyszności umyć i porządnie wysuszyć, zanim trafią do miski kanarka. Zielenina nie może też być pryskana. Ponadto kanarki lubią raz na jakiś czas uraczyć się larwą albo robakiem. Niektóre z nich znajdą się same – w zebranych gałązkach drzew. Będzie to smakowita niespodzianka dla zwierzaka. Jeśli chcemy mieć pewność, że zwierzęce białko trafi do menu pupila, możemy kupić w sklepie zoologicznym specjalny żywy pokarm (czasami także w postaci suszonej). Z samej zieleniny kanarek na pewno chętnie posmakuje świeżej, soczystej trawy. Możemy kupić nawet specjalną odmianę w doniczce i wstawić do klatki pupila, aby mógł ją skubać, kiedy tylko przyjdzie mu ochota. Kanarki potrzebują do prawidłowego rozwoju także wapnia. Znajdziemy go w szkielecie mątwy. Brzmi dosyć dziwnie, ale możemy taki pokarm dostać w sklepie zoologicznym albo wybrać specjalną mieszankę, która zawiera taki rarytas. Oddzielne wymagania ma też żołądek kanarków – aby prawidłowo trawić i rozcierać pokarm musi on mieć specjalne żarna w postaci drobnych kamyków, które ptak połyka. Zadbajmy o to, aby kanarek miał takie kamyki w swojej misce. Przydadzą się specjalne piasek i żwirek. Ponieważ nasz pupil ma delikatny układ pokarmowy, należy podawać mu nowe rarytasy początkowo w małych porcjach i w razie wystąpienia problemów żołądkowych wykluczyć je z jadłospisu.

↓ KARMY DLA KANARKA  ↓

Gotowe produkty dla kanarków

Jeśli chcemy mieć pewność, że dieta kanarka jest bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze i to w odpowiednich proporcjach, warto kupić mu specjalnie skomponowane mieszanki i granulaty, które dostaniemy w dobrych sklepach zoologicznych. W Kakadu oferujemy szeroki wybór takich pyszności. Do wyboru mieszanki jednorodne, zioła, gałązki oraz produkty kilka w jednym. Z kolei dla piskląt przydadzą się preparaty zawierające spore ilości siarki, która pomaga im prawidłowo się rozwijać. Takie produkty możemy serwować także ptasim rodzicom. Jeżeli zależy nam natomiast na pokreśleniu i wydobyciu jaskrawej barwy kanarka (dotyczy to zwłaszcza hodowców) możemy stosować różne dodatki pokarmowe. Żółty kolor podbija też zielenina w diecie, a kolor czerwony – karoteny. Dobrym pomysłem jest też dodawanie witamin do wody. Istnieją także mikstury wspomagające pierzenie albo poprawiające śpiew tych uroczych ptaków. Pamiętajmy tylko, aby nie przesadzić z takimi specyfikami.

↓ KARMY DLA KANARKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © PICTURETIME — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu