Czym bawią się koty?

Czym bawią się koty?

Zabawa jest szczególnie ważna dla kociąt. Nie chodzi tylko o to, że sprawia im przyjemność i daje zajęcie, dzięki któremu mogą wyładować nadmiar energii. Poprzez zabawę młode zwierzęta bardzo dużo się uczą, a także rozwijają mięśnie i koordynacje ruchową. Starsze koty natomiast dzięki zabawie mogą dłużej zachować sprawność fizyczną i psychiczną.

Ulubione kocie zabawki

Umiejętności łowieckie są dla dzikiego kota sprawą życia i śmierci. Powiecie może, że domowe pieszczochy polować nie muszą. Owszem, ale przecież zachowały zwyczaje swych dzikich przodków.

Wracając do tematu. Koty chętnie ćwiczą swoje umiejętności łowieckie przy każdej okazji. A przecież zabawa jest najlepszą metodą nauki. Już od najmłodszego wieku kociaki najchętniej bawią się w polowanie.

Do zabawy może służyć praktycznie wszystko. Nawet kawałek patyka bądź liścia. Na wielu ilustracjach i licznych filmach przedstawia się koty, które toczą kłębek wełny. Fakt, nasze futrzaki lubią się nimi bawić, jednak lepiej im na to nie pozwalajmy. Kociak może się zaplątać i nieszczęście gotowe!

Spośród wszystkich zabawek dla kotów, które możemy kupić w sklepach zoologicznych, najlepsze są te, które w jakiś sposób imitują naturalną zdobycz tych drapieżników. Koty polują na małe ssaki i ptaki, zatem najchętniej bawią się zabawkami pokrytymi futerkiem lub zabawkami z piórkami.

Takie zabawki można podrzucać, biegać za nimi. A jaką przyjemność sprawia obdzieranie ich z futerka lub wyrywanie piórek!

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Ptaki
Psy
Małe ssaki
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu