{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Czy psu należy zmieniać rodzaj karmy?

Nie tak łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy zwierzakowi lepiej serwować jedną karmę, czy też naprzemiennie różne jej rodzaje. Mimo wielu dostępnych na rynku produktów wybór odpowiedniego psiego pożywienia okazuje się kwestią dość skomplikowaną. Nie da się ukryć, że ustalając sposób żywienia psa, wiele czynników warto wziąć pod uwagę.

Dwie podstawowe szkoły psiego żywienia

Poszukując informacji na temat diety najlepszej dla czworonożnego przyjaciela, natknąć możemy się na dwie diametralnie różne opinie. Z jednej strony od lat panuje przekonanie, że raz wybraną karmę nasz pupil spokojnie spożywać może przez długie lata. Z drugiej zaś zwolennicy innej teorii głoszą, że psa na nowe jedzenie przestawiać powinniśmy co 2-3 miesiące. W myśl pierwszej teorii układ pokarmowy zwierzaka przyzwyczaja się do konkretnego rodzaju pożywienia, a wszelkie modyfikacje łatwo doprowadzić mogą do jego zupełnego rozregulowania. Zgodnie z drugą koncepcją jedna karma nie jest w stanie dostarczyć psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, stąd konieczne są regularnie wprowadzane zmiany. Przyznać trzeba, że zamieszanie takie może przyprawić o mały zawrót głowy. Wystarczy jednak wnikliwie przyjrzeć się własnemu zwierzakowi, by w tym informacyjnym gąszczu odnaleźć własną drogę.

Kiedy warto zmienić psią dietę?

Dość popularne jest przekonanie, że rodzaj karmy zmieniać powinniśmy po to, by chronić psa przed monotonią i nudą. Wbrew pozorom domowe czworonogi całkiem szybko przyzwyczajają się do podawanego im jedzenia i wcale nie muszą raczyć swych kubków smakowych bardzo urozmaiconymi żywieniowymi kompozycjami. Oczywiście chcąc uatrakcyjnić menu pupila, możemy od czasu do czasu sięgnąć po nowy produkt. Istnieją jednak znacznie ważniejsze powody, dla których zmiana diety może być konieczna.

Jedzenie serwowane zwierzakowi powinno być dobrze dobrane do jego wieku, trybu życia i kondycji fizycznej. Szczeniak, dorosły pies i psi senior nie mogą żywić się tą samą karmą, gdyż wymagania pokarmowe zmieniają się wraz z wiekiem. Również zwiększona aktywność oraz zdrowotne problemy wpływać powinny na menu zwierzaka. Jeśli psa przyzwyczajać zaczynamy do regularnego biegania, sięgnąć powinniśmy po karmę dla psów aktywnych » bogatą w tłuszcze, białka i glukozaminę. W przypadku schorzeń w konsultacji z lekarzem dobieramy zaś wspomagającą leczenie karmę weterynaryjną (poczytaj więcej o karmach weterynaryjnych dla psów) KLIK.

KARMA WETERYNARYJNA DLA PSA ↓

Niektóre zwierzaki cierpią na alergię pokarmową lub pokarmową nietolerancję. Niepokojącymi sygnałami mogą być tu m.in. stany zapalne łap, łysienie, odbarwienie sierści, zaczerwienienia i rany na skórze, a nawet niezbyt przyjemny psi zapach. W takich sytuacjach oczywiście wymagana jest weterynaryjna konsultacja, a jeśli podejrzenia nasze okażą się słuszne, koniecznym będzie też wdrożenie eliminacyjnej diety. Czworonożni alergicy spożywać mogą tylko taką karmę, z której wyeliminowane zostały szkodzące im składniki. Do zmiany żywieniowej formuły nakłaniać powinny nas też nieustępujące problemy gastryczne, takie jak wzdęcia, biegunki, zaparcia czy refluks żołądkowy.

MOKRA KARMA DLA PSA

Kiedy nie powinniśmy eksperymentować z rodzajem karmy?

Część naszych domowych pupili to prawdziwe pieski francuskie. Delikatny układ pokarmowy takich zwierzaków kiepsko znosić będzie kulinarne eksperymenty. W przypadku psów o delikatnych żołądkach karmy nie powinniśmy zmieniać zbyt często. Jeśli uda nam się odnaleźć taką formułę, która przypadnie do gustu czworonogowi, pozostańmy przy niej na dłużej. Ewentualnie w porozumieniu z weterynarzem dietę wzbogacić możemy wówczas o suplementy.

↓ SUCHA KARMA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz
  1. Kaja
    lip 14, 2017 - 12:11 PM

    Ja staram sie nie zmieniać, chyba, że mój weterynarz tak radzi. Jak na razie Razu uwielbia Applaws Adult i mi teżn pasuje bo zamawiam przez marlazoo.pl w spoko cenie, do domu więc jest okay:)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu