czy pieluchy dla psa zdaja egzamin 938x535 - Czy pieluchy dla psa zdają egzamin?

Czy pieluchy dla psa zdają egzamin?

Zdarzają się sytuacje, kiedy to życie pod jednym dachem z ukochanym czworonogiem staje się bardzo utrudnione. Może to być, na przykład cieczka lub utrata kontroli nad pęcherzem, ogółem sprawy kłopotliwe i nieprzyjemne zarówno dla nas, jak i naszych zwierzaków. Jak pomóc pupilowi i zadbać o komfort wspólnego mieszkania? Jak utrzymać higienę i czystość w domu? Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań są pieluchy dla psów. Zobaczmy kiedy i dlaczego warto w nie zainwestować.

Pieluchy na cieczkę dla suczek

Pampersy czy też pieluchy dla suczek » to akcesoria niezbędne w trakcie cieczki. Jest to wyjątkowo trudny okres w życiu każdej, niesterylizowanej suczki. Zwierzak staje się wtedy niespokojny, podenerwowany, traci apetyt i po prostu źle się czuje. Nie powinniśmy dodatkowo stresować naszej pupilki nerwowymi okrzykami na widok kolejnych, krwawych plam na dywanach czy pościeli. Plamienie w trakcie rui to naturalna kolej rzeczy, a naszym zadaniem jest zadbać o higienę i komfort czworonoga. Najwygodniejszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest wyposażyć się w specjalne pielucho-majtki dla suczek.

Pieluchy są niezwykle chłonne i dobrze założone z pewnością nie przeciekną. Na rynku dostępne są zarówno jednorazowe pampersy, jak i pielucho-majtki z wymiennymi wkładami (poczytaj więcej o majtkach dla psów KLIK). Musimy tylko pamiętać o regularnym wymienianiu pieluchy lub wkładek. Suczka nosząca zabrudzonego pampersa przez cały dzień, mogłaby nabawić się odparzeń lub stanu zapalnego narządów rodnych.

Pieluchy na nietrzymanie moczu dla psa

Niestety bywa i tak, że psi panowie również potrzebują pieluch. Chodzi tu przede wszystkim o zwierzaki borykające się z problemem nietrzymania moczu. Utrata kontroli nad pęcherzem zwykle dotyka psy starsze. Wraz z wiekiem organizm czworonoga nie działa już tak sprawnie jak w młodości, więc seniorom dosyć często zdarza się posikiwać w domu. Jeśli jednak problem ten zaobserwowaliśmy u znacznie młodszego psa, powinniśmy niezwłocznie skontaktować z lekarzem weterynarii. Nietrzymanie moczu bywa oznaką wielu poważnych chorób nerek i układu moczowego.Przyczyną mogą być także schorzenia układu rodnego lub hormonalnego, a nawet cukrzyca.

Pieluch mogą potrzebować także psy cierpiące na lęk separacyjny » lub wykazujące inne problemy behawioralne. Brudzenie domu to częsty sposób na zwrócenie na siebie uwagi właściciela.

Czy pieluchy są wygodne dla psa?

Pieluchy dla psów » sprawdzą się w wielu kłopotliwych sytuacjach. Akcesoria te są łatwo dostępne, skuteczne i wygodne dla czworonogów. Choć przypominają zwykłe pampersy dla niemowląt, to po dokładnym przyjrzeniu się zauważymy, że mają jednak trochę inny kształt, bardziej dopasowany do budowy anatomicznej czworonogów. Wycięto w nich otwory na tylne łapy psa oraz na ogon, dzięki czemu pupila nic nie uwiera ani nie drażni.

Czy pieluchy dla psa są skuteczne?

Dzięki pieluchom i pampersom zadbamy o higienę naszego podopiecznego, ale i utrzymamy czystość w domu. Zarówno plamienie podczas cieczki, jak i posikiwanie w domu mogą sprawiać wiele problemu, ale dzięki chłonnym pieluchom wspólne spędzanie czasu z pupilem w domu i poza nim znów jest przyjemne.

Pieluchy przydadzą się także podczas dłuższej podróży samochodem, szczególnie jeśli nasz pupil jest jeszcze szczeniakiem. Młode psiaki mogą mieć kłopot z wytrzymaniem do kolejnego postoju. Pampers na pewno zaoszczędzi nam nerwów i stresu, a przede wszystkim uchroni przed koniecznością sprzątania.

PIELUCHY DLA SUCZEK

Jak dobrać pieluchę dla psa?

Przede wszystkim powinniśmy kierować się wygodą i komfortem ulubieńca. Kluczową kwestią jest dobranie właściwego rozmiaru. Producenci tego typu akcesoriów zamieszczają na opakowaniach informacje o tym, dla jakich psów przeznaczony jest dany produkt. Pieluchy mogą być dedykowane konkretnej rasie lub bardziej ogólnie, na przykład psom miniaturowym czy olbrzymim.

Materiał, z którego wykonana jest pielucha powinien być miękki i przewiewny, tak aby nie podrażniał skóry psa i nie powodował odparzeń. Kolor pieluchy warto dobierać pod kątem umaszczenia pupila, tak aby pampers nie rzucał się w oczy i nie przyciągał ciekawskich spojrzeń.

Pamiętajmy też, że wszelkie falbanki, koronki czy breloczki, choć może i ładnie wyglądają, nie są psu do niczego potrzebne. Takie ozdoby często tylko drażnią zwierzaka, jeszcze bardziej utrudniając mu już i tak niełatwy okres. Najważniejsze, by pielucha dobrze spełniała swoje zadanie, jednocześnie zapewniając psu komfort i swobodę ruchu.

↓ PIELUCHY I MAJTKI DLA PSA

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu