{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Czy maty dla psa zdają egzamin?

Maty dla psów to praktyczne i niezwykle użyteczne akcesoria, które każdy psiarz powinien mieć w domu. Wygodna mata przyda się podczas podróży samochodem lub jako warstwa ochronna dla tapicerek kanap i foteli, na których tak lubią wylegiwać się nasze czworonogi. Mata z powodzeniem posłuży również jako samodzielne legowisko dla psa ». Warto dodać, że na rynku znajdziemy także specjalne maty dla psów, pomocne chociażby w nauce czystości szczeniąt. Zobaczymy, jakie jeszcze zalety mają maty dla psów?

Maty samochodowe dla psów

W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy, między innymi maty przeznaczone do transportu naszych czworonogów. Akcesoria tego rodzaju cieszą się sporym zainteresowaniem szczególnie, gdy zbliża się okres wakacyjno-urlopowy. Dzięki praktycznej macie możemy bezpiecznie i wygonie przewieźć pupila do lecznicy weterynaryjnej lub w jakiekolwiek inne miejsce. Maty samochodowe dla psów » zdają egzamin zarówno podczas bliskich, jak i dalszych podróży. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe ścianki boczne, które ograniczają przestrzeń czworonoga. Dzięki nim pies nie kręci się, nie może przeskoczyć na przednie siedzenie lub wpaść pomiędzy fotele. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo oraz większy komfort podróży. Mata umożliwia także zachowanie czystości wewnątrz pojazdu. Chroni tapicerkę przed zabrudzeniem lub zniszczeniem przez psie pazury. Na rynku dostępne są także maty wodoodporne, które nie przepuszczają wilgoci.

Mata jako legowisko dla psa

Mata dla psa doskonale sprawdzi się także w roli posłania, szczególnie dla tych zwierzaków, które lubią się wygodnie przeciągać i spać w najdziwniejszych pozycjach. Mata tego typu to po prostu płaski, miękki materac, który można rozłożyć bezpośrednio na podłodze lub nakryć nim inny mebel. Czworonogi uwielbiają wylegiwać się na kanapach, fotelach lub w naszej własnej pościeli, co oczywiście nie zawsze się nam podoba. Zwierzaki często zostawiają po sobie kłęby sierści, ślady po ślinie lub odciski brudnych łap. Taki widok na świeżo zmienionej pościeli lub jasnym obiciu fotela wystawia na ciężką próbę cierpliwość każdego właściciela. Dzięki macie zaoszczędzimy sobie nerwów, a nasz pupil wciąż będzie mógł drzemać w swoim ulubionym miejscu.

↓ LEGOWISKA DLA PSA TYPU MATA ↓

Jak wybrać matę dla psa?

Wybierając matę dla czworonoga, powinniśmy zwrócić uwagę na materiał oraz jakość wykonania produktu. Warto przyjrzeć się szwom i upewnić, że z czasem nie będą się pruły lub rozłaziły. Materiał, z którego wykonano matę musi być wytrzymały, ale też łatwy do wyczyszczenia. Mata powinna mieć także odpowiedni rozmiar, dopasowany do gabarytów zwierzaka. Legowisko musi być na tyle duże, aby pies mógł się na nim wygodnie położyć i wyciągnąć. Kolor maty nie gra aż tak dużej roli, ale oczywiście lepiej jest wybrać taki, który odpowiada barwie sierści czworonoga. Rzecz jasna w sklepach zoologicznych znajdziemy produkty w przeróżnych wzorach i kolorach. Jeśli tylko walory estetyczne są dla nas ważne, z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Nie zapominajmy tylko o wygodzie pupila.

Maty do nauki czystości dla szczeniaka

Specjalne maty dla psów przydają się także w trakcie nauki zachowywania czystości w domu. Szczeniętom, które dopiero uczą się sygnalizowania swoich potrzeb, często przytrafiają się różne, drobne „wypadki”. Pamiętajmy też, że maluchy, które nie ukończyły jeszcze całego cyklu szczepień wręcz nie powinny wychodzić na zewnątrz. Matę należy umieścić w jakimś ustronnym miejscu, najlepiej gdzieś w pobliżu drzwi wyjściowych. Gdy tylko zauważymy, że szczeniak zaczyna się niespokojnie kręcić i popiskiwać, od razu zabierzmy go na matę. Pupil musi zrozumieć, że to właśnie w tym miejscu powinien się załatwić. To oczywiście nie stanie się z dnia na dzień, powinniśmy zatem uzbroić się w cierpliwość. Do nauki czystości dobrze jest wykorzystać nagrody w formie przysmaków lub wspomóc się klikerem.

↓ MATY DO NAUKI CZYSTOŚCI DLA PSA ↓

Mata zamiast pieluchy dla psa

Maty umożliwiające załatwienie potrzeb fizjologicznych wewnątrz domu, bez żadnej szkody dla reszty mieszkania, to idealne rozwiązanie. Zwykle kupuje się je z myślą o szczeniętach, ale oczywiście i dla nich znajdzie się wiele innych zastosowania. Co z psami starszymi, schorowanymi, które również miewają problemy z kontrolowaniem pęcherza? Zdarza się, że zwierzaki w podeszłym wieku nie czują, że powinny wybrać się na spacer, bo ich organizm nie funkcjonuje już tak sprawnie, jak za młodych lat. Psi seniorzy często posikują w domu, proszą o spacer zbyt późno lub w ogóle nie mogą utrzymać moczu.

PIELUCHY DLA PSA

To samo dotyczy psów chorych, po operacjach lub dotkniętych paraliżem. W takich sytuacjach bywają konieczne pieluchy dla psów », ale jeśli tylko pupil zachowuje kontrolę nad fizjologią powinniśmy zainwestować w matę. Dzięki niej łatwiej będzie nam utrzymać czystość w domu, a i nasz pupil poczuje się bardziej komfortowo (przeczytaj, kiedy pieluchy dla psa zdają egzamin KLIK).

↓ MATY SAMOCHODOWE DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu