czy maty dla psa zdaja egzamin 938x535 - Czy maty dla psa zdają egzamin?

Czy maty dla psa zdają egzamin?

Maty dla psów to praktyczne i niezwykle użyteczne akcesoria, które każdy psiarz powinien mieć w domu. Wygodna mata przyda się podczas podróży samochodem lub jako warstwa ochronna dla tapicerek kanap i foteli, na których tak lubią wylegiwać się nasze czworonogi. Mata z powodzeniem posłuży również jako samodzielne legowisko dla psa ». Warto dodać, że na rynku znajdziemy także specjalne maty dla psów, pomocne chociażby w nauce czystości szczeniąt. Zobaczymy, jakie jeszcze zalety mają maty dla psów?

Maty samochodowe dla psów

W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy, między innymi maty przeznaczone do transportu naszych czworonogów. Akcesoria tego rodzaju cieszą się sporym zainteresowaniem szczególnie, gdy zbliża się okres wakacyjno-urlopowy. Dzięki praktycznej macie możemy bezpiecznie i wygonie przewieźć pupila do lecznicy weterynaryjnej lub w jakiekolwiek inne miejsce. Maty samochodowe dla psów » zdają egzamin zarówno podczas bliskich, jak i dalszych podróży. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe ścianki boczne, które ograniczają przestrzeń czworonoga. Dzięki nim pies nie kręci się, nie może przeskoczyć na przednie siedzenie lub wpaść pomiędzy fotele. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo oraz większy komfort podróży. Mata umożliwia także zachowanie czystości wewnątrz pojazdu. Chroni tapicerkę przed zabrudzeniem lub zniszczeniem przez psie pazury. Na rynku dostępne są także maty wodoodporne, które nie przepuszczają wilgoci.

Mata jako legowisko dla psa

Mata dla psa doskonale sprawdzi się także w roli posłania, szczególnie dla tych zwierzaków, które lubią się wygodnie przeciągać i spać w najdziwniejszych pozycjach. Mata tego typu to po prostu płaski, miękki materac, który można rozłożyć bezpośrednio na podłodze lub nakryć nim inny mebel. Czworonogi uwielbiają wylegiwać się na kanapach, fotelach lub w naszej własnej pościeli, co oczywiście nie zawsze się nam podoba. Zwierzaki często zostawiają po sobie kłęby sierści, ślady po ślinie lub odciski brudnych łap. Taki widok na świeżo zmienionej pościeli lub jasnym obiciu fotela wystawia na ciężką próbę cierpliwość każdego właściciela. Dzięki macie zaoszczędzimy sobie nerwów, a nasz pupil wciąż będzie mógł drzemać w swoim ulubionym miejscu.

↓ LEGOWISKA DLA PSA TYPU MATA ↓

Jak wybrać matę dla psa?

Wybierając matę dla czworonoga, powinniśmy zwrócić uwagę na materiał oraz jakość wykonania produktu. Warto przyjrzeć się szwom i upewnić, że z czasem nie będą się pruły lub rozłaziły. Materiał, z którego wykonano matę musi być wytrzymały, ale też łatwy do wyczyszczenia. Mata powinna mieć także odpowiedni rozmiar, dopasowany do gabarytów zwierzaka. Legowisko musi być na tyle duże, aby pies mógł się na nim wygodnie położyć i wyciągnąć. Kolor maty nie gra aż tak dużej roli, ale oczywiście lepiej jest wybrać taki, który odpowiada barwie sierści czworonoga. Rzecz jasna w sklepach zoologicznych znajdziemy produkty w przeróżnych wzorach i kolorach. Jeśli tylko walory estetyczne są dla nas ważne, z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Nie zapominajmy tylko o wygodzie pupila.

Maty do nauki czystości dla szczeniaka

Specjalne maty dla psów przydają się także w trakcie nauki zachowywania czystości w domu. Szczeniętom, które dopiero uczą się sygnalizowania swoich potrzeb, często przytrafiają się różne, drobne „wypadki”. Pamiętajmy też, że maluchy, które nie ukończyły jeszcze całego cyklu szczepień wręcz nie powinny wychodzić na zewnątrz. Matę należy umieścić w jakimś ustronnym miejscu, najlepiej gdzieś w pobliżu drzwi wyjściowych. Gdy tylko zauważymy, że szczeniak zaczyna się niespokojnie kręcić i popiskiwać, od razu zabierzmy go na matę. Pupil musi zrozumieć, że to właśnie w tym miejscu powinien się załatwić. To oczywiście nie stanie się z dnia na dzień, powinniśmy zatem uzbroić się w cierpliwość. Do nauki czystości dobrze jest wykorzystać nagrody w formie przysmaków lub wspomóc się klikerem.

↓ MATY DO NAUKI CZYSTOŚCI DLA PSA ↓

Mata zamiast pieluchy dla psa

Maty umożliwiające załatwienie potrzeb fizjologicznych wewnątrz domu, bez żadnej szkody dla reszty mieszkania, to idealne rozwiązanie. Zwykle kupuje się je z myślą o szczeniętach, ale oczywiście i dla nich znajdzie się wiele innych zastosowania. Co z psami starszymi, schorowanymi, które również miewają problemy z kontrolowaniem pęcherza? Zdarza się, że zwierzaki w podeszłym wieku nie czują, że powinny wybrać się na spacer, bo ich organizm nie funkcjonuje już tak sprawnie, jak za młodych lat. Psi seniorzy często posikują w domu, proszą o spacer zbyt późno lub w ogóle nie mogą utrzymać moczu.

PIELUCHY DLA PSA

To samo dotyczy psów chorych, po operacjach lub dotkniętych paraliżem. W takich sytuacjach bywają konieczne pieluchy dla psów », ale jeśli tylko pupil zachowuje kontrolę nad fizjologią powinniśmy zainwestować w matę. Dzięki niej łatwiej będzie nam utrzymać czystość w domu, a i nasz pupil poczuje się bardziej komfortowo (przeczytaj, kiedy pieluchy dla psa zdają egzamin KLIK).

↓ MATY SAMOCHODOWE DLA PSA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu